Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Architektura krajobrazu- zmienić na geografie?
Autor Wiadomość
Chigau Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Architektura krajobrazu- zmienić na geografie?
Witam serdecznie,
czytelnikiem forum jestem już od ponad roku, wszystkie wątki na temat studiów geograficznych przeczytane.
Szukam nawet najmniejszych wskazówek (:

Jestem na drugim roku architektury krajobrazu, przy umiarkowanej ilości czasu poświęconej na naukę średnia ocen jest bardzo w porządku.
Na I, II i III semestrze miałam jeszcze przedmioty, ogólnie mówiąc, przyrodnicze oraz te techniczne, teraz pozostaną tylko zajęcia czysto techniczne, projektowe.
I tu rodzi się problem.
Wykonywanie projektów + nauka z przedmiotów ogólnych (m.in. dendrologia, ekologia) jest okej.
Wizja samych projektów już tak bardzo mi się nie podoba.
Nazwijmy to "głodem wiedzy".
Dlatego od roku głowę świdruje mi myśl o przeniesieniu na geografie, UMCS Lublin (o zasadach przeniesienia w trakcie roku rozmawiałam na obu uczelniach, wszystko się da).

Projekty bywają bardzo czasochłonne i czasem mam wrażenie, że moja wiedza powoli staje się zbyt "fachowa" tylko w małym zakresie. Jednak czytałam tez o wielu rozczarowaniach studiami geograficznymi.
Sytuacja na rynku pracy w Polsce? Wiem, że żadne studia bez pomysłu nie sprawią, że praca magicznie sama przyjdzie, jednak pracodawcy na papierek patrzą.

Dlatego muszę zapytać, bo wiem, że znajdę tu osoby doświadczone nie tylko w dalszym studiowaniu a również i w życiu.
Czy warto jest zakończyć studiowanie kierunku, który nie sprawia trudności i stawia 'Inż. arch." przed nazwiskiem w CV na korzyść pogłębiania wiedzy i poznania ludzi z podobnymi pasjami?

???
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2015 15:25 przez Chigau. Edit Reason: )
13-02-2015 15:24
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
paulinka99 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
RE: Architektura krajobrazu- zmienić na geografie?
Witaj,
Przecież możesz studiując pogłębiać wiedzę we własnym zakresie. Moim zdaniem lepiej będzie skończyć kierunek, a po ukończeniu rozpocząć inne studia. Cały żart polega na tym, że momencie kiedy przeniesiesz się na inne studia zaczynasz wszystko od początku albo przepisujesz część przedmiotów i tak na prawdę tracisz czas, który poświęciłaś studiom wcześniejszym.
Często zaczynamy mieć wątpliwości przed samym ukończeniem studiów jednak zauważ jak wiele już zostało poświęcone, by ukończyć ten etap. Moim zdaniem więcej korzyści przyniesie ukończenie obecnego kierunku i rozpoczęcie nowego - później, tym samym zyskujesz w CV 2 ukończone kierunki, a więc teoretycznie szerszą wiedzę na różniące się tematy.

Najtańsze akcesoria LED http://www.perfektmarket.com.pl/
25-02-2015 14:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
niebieskawa Offline
Licealista

Ilość postów: 101
RE: Architektura krajobrazu- zmienić na geografie?
Architektura krajobrazu to świetne studia! Nie ma sensu przerywać według mnie (chociaż wiem jak ciężko czasem na nich wytrzymać - studiuję na Politechnice, więc przedmiotów technicznych mam ogrom). Mam nadzieję, że entuzjazm jeszcze Ci przyjdzie i tak jak pisano wcześniej - proponuję podjąć się drugiego kierunku. Sama mam taki zamiar Smile

"Człowiek jest wart tyle, ile może dać drugiemu. Wszyscy możemy spełniać marzenia. Do tego naprawdę nie potrzeba rejsu dookoła świata."
~Natasza Caban

> 10. FP3Ż 2013
05-03-2015 22:22
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!