Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co i gdzie w Pradze? :)
Autor Wiadomość
hashimoto Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Co i gdzie w Pradze? :)
Witam. Końcem czerwca wybieram się na "zorganizowany" wyjazd do Pragi, więc pewnie będzie zapewniony pewien program zwiedzania, ale biorąc pod uwagę moją ostatnią wycieczkę szkolną, na której zabrali nas tylko do dwóch muzeów - wolę się zabezpieczyć i zapytać osób, które Pragę znają albo tam były. Będziemy mieć na pewno coś takiego, jak czas wolny i chciałabym go jakoś fajnie rozplanować. Znacie może jakieś ciekawe miejsca, oprócz tych najbardziej znanych i obleganych, które możecie mi polecić? Mogą to być perełki architetury, ciekawe dzielnice, zakątki, jak również zwykła, ale urokliwa kawiarnia. Jakieś rekomendacje? Smile
08-06-2010 22:53
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Gollum Offline
Licealista

Ilość postów: 193
Reputacja: 3
RE: Co i gdzie w Pradze? :)
Jeszcze dwadzieścia lat temu poleciłbym którąś z legendarnych praskich piwiarni. teraz nie polecam żadnej; drogo jak cholera i pełno dziwnego towarzystwa, albo nadęte, wygarniturowane typy, albo wrzaskliwa banda pijanych Anglików. Nie zostało tam absolutnie nic ze starej atmosfery.
Jeśli chcesz jakąś knajpę - to dowolna piwiarnia, ale z dala od centrum. Zapewne w programie macie Stare Miasto, Nowe Miasto, Most Karola, kawałek Malej Strany i zamek praski ze Złotą Uliczką.
Ja polecałbym Vysehrad. To twierdza cokolwiek oddalona od centrum, ale wciaż niedaleko. Albo powłóczyć się po Hradczanach, czyli nie samym zamku, jak się to mylnie określa, lecz po dzielnicy tuz obok zamku.
10-06-2010 09:01
Polcia1978 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Byłam w Pradze całkiem niedawno, jest tam na starówce fajny hotel http://www.residenceagnes.cz/. Apartamenty można obejrzeć tutaj http://www.residenceagnes.cz/en/city-par...prague.htm
A ogólne informacje o Pradze są dostępne na stronce http://www.praga.over.cz/
A że za niedługo będę się wybierać z grupką znajomych, szukamy prywatnych noclegów. Znaleźliśmy przypadkiem stronę z bazą noclegową http://www.casamundo.pl/ gdzie jest duży wybór i każdy może znaleźć coś dla siebie. Zobaczymy, czy coś wybierzemy. Tylko radze nie szukać na ostatnią chwilę...To akurat wiem z własnego doświadczenia. Smile
27-10-2010 12:45
anna_33 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Sama bym się chętnie wybrała... Oj tak... Może znajdziesz tu trochę ciekawych info o Pradze. Most Karola i te klimaty..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 11-01-2013 09:13 przez anna_33. Edit Reason: N/A)
10-01-2013 21:19
cocu77 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Ja własnie koncem czerwca również wybieram się do Pragi Wink

Bardzo solidne i niedrogie hale stalowe.
14-01-2013 22:54
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Mayka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
Byłam w Pradze w wakacje,cudowne miejsce,piękne brukowe uliczki,zaciszne kawiarenki,warto pamiętać o wygodnym obuwiu.

Cukrzyca - dużo informacji.
21-01-2013 19:21
zonka Offline
Nieobecny

W Pradze podobało mi sie wiele rzeczy, ale najlepiej zapamietalam knajpkę Szwejk Wink fajna atmosfera. Trzeba jedynie uważać na preceli - są na każdym stole, ale później okazuje sie, że są płatne i trzeba za nie zapłacic. Nie warto też dawać napiwków, bo naliczają sobie sami. Ale piwo dobre jest ! No i Szwejk!

filmy online
14-02-2013 23:00
karuszka Offline
Nieobecny

Hradczany, w nocy, padniesz z wrażenia

Moje: wózki widłowe | kupno i wynajem maszyn budowlanych Volvo
06-03-2013 13:44
aicha2583 Offline
Nieobecny

Big Grin RE: Co i gdzie w Pradze? :)
Ja takze mam zamiar się wybrać na wakacjachSmile Chyba nie ma w tym nic dziwnego, bo przecież to wyjatkowe miastoBig Grin
03-06-2013 11:51
SaraTegoj Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Hehe póki co to tam powódź trwa, więc z tym czerwcem będzie nieciekawie. Wczoraj słyszałam że w ogóle w tym roku tam nie będzie sezonu turystycznego. A tak poza tym to na pewno mogę polecić o ile obstał po tej powodzi, Most Karola, Ratusz Nowomiejski, Tańczący Dom, Synanogi Pragi. Można by tak wymieniać i wymieniać, Praga jest piękna.

Skarby natury są wokół nas. kamery przemysłowe muszą być perfekcyjne.
04-06-2013 18:24
Batler Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
most Karola obowiązek

Prosimy o bardziej rozbudowane posty - Luca

dobra robota wykopy gdańsk
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-06-2013 20:27 przez luca. Edit Reason: )
12-06-2013 17:46
Psotka2013 Offline
Nieobecny

kiedys byłam w praskiej pijalni piwa i rozchorowałam się, nie wiem czy przez piwo, czy przez przekąskę ale radzę uważać.
22-06-2013 12:20
Gremlinder Offline
Nieobecny

Praskie pijalnie piwa to konieczny punkt wycieczki Smile
22-06-2013 15:32
rurek Offline
Uczeń

Ilość postów: 40
Jeśli szukalibyście noclegu w Pradze warto jest zwrócić uwagę na ofertę hotelową grupy Accor: http://www.accorhotels.com/hotel-directo...-praga.htm Hotele znajdują się głównie w centrum albo innych ważnych turystycznie dzielnicach dlatego też powinniście mieć blisko do najważniejszych punktów w mieście .
Praga nawiasem mówiąc jest przepiękna. Znajduje się tam ponad 20 różnych muzeów jak i prawie 100 galerii !
Sam planuję się tam wybrać jakiś czas temu. Pozdrawiam.
19-03-2014 12:01
aniwlap Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Hradczany, zdecydowanie nocą, zdecydowanie z butelką wina;-)

zdrowystylzycia.pl - Zawsze najlepszym momentem na odchudzanie jest tu i teraz . Jutro to już kolejny dzień. www.rowno-waga.pl/
31-03-2014 17:00
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: