Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Co zobaczyć na Malcie?
Autor Wiadomość
patagonika Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Reputacja: 0
Co zobaczyć na Malcie?
W te wakacje wybieramy się z mamą na Maltę. Z racji tego mam pytanie, czy ktoś z Was był już kiedyś na tej wyspie? Co polecacie do zwiedzenia, a co nie jest aż tak fascynujące? Może gdzie są tanie noclegi (jeden mamy wstępnie zarezerwowany, ale nic jeszcze nie zapłaciliśmy, a tańsze opcje zawsze mile widziane)?
Pozdrawiam.
04-04-2011 21:31
Znajdź wszystkie posty użytkownika
begett Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
RE: Co zobaczyć na Malcie?
Zdecydowanie warto zobaczyć na stolice La Valletta, pochodzic po tym ślicznym miasteczku, zobaczyć katedrę z obrazem Valezquesa, gdzie przedstawione jest ścięcie Jana Chrzciciela. Byłam w tamtym roku. Polecam portal belvilla.pl Tam wynajmowałam z przyjaciółmi dom wakacyjny. Dobrym pomyslem jest także wynajęcie auta i objechanie calej wyspy. Wystarczy na to jeden dzień żeby objechac cała a nie jest to droga sprawa. Warto zobaczyc wioske Papaya, gdzie krecono film.
12-08-2011 08:56
tred102 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
O dziwo, nie odnoszę wrażenia, że jest ciasno. Raczej kameralnie. Godzinami mogłabym spacerować po głównym deptaku handlowym, oglądać liczne kościoły (najciekawszy z nich to katedra św. Jana z malowidłami Caravaggia) i barokowe pałacyki.

Miasto zbudowali w XVI w. rycerze zakonu św. Jana (tzw. kawalerowie maltańscy), by bronić przed Turkami i innymi "barbarzyńcami" portów w zatokach otaczających cypel. Cała La Valetta wpisana jest na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Tam gdzie kończy się jedno miasto, natychmiast zaczyna się drugie. Gdy podczas wieczornego spaceru wychodzę przez bramę za mury stolicy, już jestem w sąsiedniej Florianie. Później, gdy pojadę do dawnej stolicy Mdiny, która leży na wzgórzu, zobaczę, jak to wszystko wygląda z góry: dachy ciągną się po wybrzeże, gdzie nagle toną w niebieskim morzu.

Tak zabudowana jest nie cała wyspa, lecz znaczna część jej północno-wschodniego wybrzeża wokół stolicy. Mimo to nie ma tu męczącego tłoku. Być może dlatego, że w ląd wcinają się dziesiątki zatok i zatoczek, które zapewniają przewiew i kawałek horyzontu. Prawie każdy może mieć pokój z widokiem na morze (choć w ośmiu na dziesięć przypadków morze okaże się zatoką, gdzie kursują i cumują liczne statki).

[URL="http://fugatec.com"]eliminar malos olores [/URL]
13-01-2013 10:47
gasiorek Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Przydatne informacje. Wybieram się na Maltę nakursy języka angielskiego w St. Julian's na Malcie. Jako, że Malta jest dawną brytyjską kolonią to nauka angielskiego na tej słonecznej wyspie powinna być zarówno efektywna (angielski dookoła) jak i przyjemna (wakacyjna atmosfera).

Edytował Luca: reklama usługi
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 07-02-2015 00:07 przez luca. Edit Reason: )
16-05-2013 18:31
asiek95 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Byłam na Malcie w lipcu tego roku na kursie angielskiego. 2 tygodnie. Co warto zobaczyć? Moim zdaniem np. miasteczko Mdina, nazywane przez turystów Silent City, bo jest w nim naprawdę ciszej niż w innych miejscowościach na Malcie. Na budynkach są nawet tabliczki z napisem „Respect the neighbours” i człowiekiem przykładającym palec do ust. Mdina była niegdyś stolicą Malty i różni się od innych miast na wyspie, zwłaszcza swoją pałacową zabudową, wąskimi uliczkami, niewielką liczbą hoteli i sklepów. Nie jest to duże miasto, wszystko można zwiedzić w jeden dzień, a nawet krócej. Warto przejść się na sam koniec Mdiny, stanąć przy murze i zobaczyć piękną panoramę Malty, w tym widok na takie miasta, jak Mosta, Naxxar, Sliemę i stolicę Valletta. A na koniec polecam wizytę w restauracji Fontanella przy samym murze, gdzie mają przepyszne ciasto czekoladowe Tongue.

Na Malcie wszyscy znają angielski więc nie ma problemu z porozumiewaniem się. Chodziłam do szkoły językowej w Sliemie, a po lekcjach albo plażowanie albo wycieczki. Można zatem połączyć przyjemne z pożytecznym. Jakbyś ktoś chciał to taki wyjazd można załatwić przez to biuro http://www.asenglish.pl.
12-10-2013 13:26
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: