Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 4 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
czy ktoś był na Krymie?
Autor Wiadomość
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 691
Reputacja: 5
czy ktoś był na Krymie?
Mam pytanie do osób, które widziały Krym. Chodzi o to, że prawdopodobnie wybiorę się tam w te wakacje z rowerem. Czy główne atrakcje turystyczne Krymu są do zdobycia szlakami asfaltowymi? Jaka jest tam jakość dróg i wogóle? Z góry dziękuję za informacje.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
18-05-2006 14:32
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
draco Offline
Student

Ilość postów: 346
Reputacja: 0

Byłem na Krymie w zeszłym roku i mogę dac Ci mapę setkę oraz powiedzieć, co ważniejsze rzeczy.

Koło Młodych Geografów Oddziału Olimpijskiego Polskiego Towarzystwa Geograficznego
20-05-2006 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Byłbym wdzięczny za taką pomoc.

pozdrawiam,
20-05-2006 21:33
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
machoney Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17
RE: czy ktoś był na Krymie?
Ja również byłem na Krymie, dawno trochę bo w 2002 roku.
W razie czego służę pomocą:
Relacja - Krym
Krym - informacje praktyczne

Byłem trzy tygodnie i zjechałem Krym od Sewastopolu po Kercz, łącznie z przepłynięciem Cieśniny Kerczeńskiej i deportem z Rosji za brak wizy lol

[Obrazek: bbb.gif]
[Obrazek: ccc.gif]
19-09-2008 20:21
snaakee Offline
Administrator

O, widzę że przejawiasz aktywność na odyssei. A piszesz coś do geozety?

Skąd ten temat wykopałeś Wink. Ja ostatecznie pojechałem tam na 10 dni, ale wiele Krymu nie zobaczyłem. Mieszkałem w Eupatorii, ale wyjechałem na dwie wycieczki. Jedna w okolice Jałty, a druga w okolice Bakczysaraju. Chętnie bym tam wrócił.

pozdrawiam,
19-09-2008 22:59
machoney Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17
(19-09-2008 22:59)snaakee napisał(a):  O, widzę że przejawiasz aktywność na odyssei. A piszesz coś do geozety?

Skąd ten temat wykopałeś Wink. Ja ostatecznie pojechałem tam na 10 dni, ale wiele Krymu nie zobaczyłem. Mieszkałem w Eupatorii, ale wyjechałem na dwie wycieczki. Jedna w okolice Jałty, a druga w okolice Bakczysaraju. Chętnie bym tam wrócił.
Nie dla Geozety nie.
No ja też mam smaki kiedyś tam powrócić, szczególnie w piękne okolice Bakczysaraju !!

[Obrazek: bbb.gif]
[Obrazek: ccc.gif]
20-09-2008 18:59
basiuunia Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 58
Pytanie do snaakee. Czy byłeś na Krymie może z SKT?? Jeśli tak to jakie wrażenia dotyczące wyjazdu, organizacji, programu jak i samego Krymu? Smile Smile

[Obrazek: banner_fora.jpg]
20-06-2009 17:04
snaakee Offline
Administrator

Tak, z SKT. Sam ośrodek był ok. Basen koło hotelu. Miasteczko też ok, chociaż wolałbym jednak być w samym sercu Krymu. Co do programu, to dużo zależy, jak aktywna będzie grupa wyjazdowa. Za mojego pobytu chętni byli na 2 wyjazdy fakultatywne (jeden do pałacu Woroncowa i Jaskółczego Gniazda, a drugi do Skalnego Miasta i pałacu chanów. Na 3 wyjazd, chyba najdalszy, nie było chętnych. Wyjazd z skt jest ok, jeżeli ogólnie chcesz poleżeć i wyjechać na 1-2 wycieczki fakultatywne. Jeżeli nastawiasz się na zwiedzanie jak najwięcej, to radziłbym własną organizację, bo jednak z Eupatorii na południe jest jeszcze kawałek.

Jeżeli chodzi o ludzi, którzy to ogarniają, to są ok. Jeżeli do tego trafi się grupa wyjazdowa w porządku, to na pewno będzie z kim wspominać dyskoteki w Krzyżu Południa i powroty o świcie do domu Wink. Gorzej, jak trafią Ci się tacy, którzy nie będą mogli się zebrać na ustaloną godzinę ani wyrażali chęci na wyjazd fakultatywny (przy małej liczbie chętnych fakultatywnego wyjazdu nie robią).

pozdrawiam,
20-06-2009 21:13
Gollum Offline
Licealista

Ilość postów: 193
Reputacja: 3
Byłem.
Raz w czasach schyłkowego Mazowieckiego. Wtedy była plaża w okolicach Eupatorii, Bakczysaraj, Jałta, tłumaczenie Rosjanom przy piwie, dlaczego KPN (była taka partia) wzywa do niszczenia cmentarzy żołnierzy radzieckich oraz zasadzka rosyjskich studentów w Symferopolu, z której wyszedłem zalany w trupa; pierwszy raz w zyciu zobaczyli na oczy Polaka, ba mogli się z nim napić. I się napili...

Drugim razem trzy lata temu z rodziną. Jazda pociągiem płackartnym na wierchnich bokowych - dla zony to było najwięsze przeżycie.
A potem Eupatoria (miasto na dwa dni, nie więcej), Ałuszta, Jałta i okolice, Bakczysaraj, Czufut-Kale i Niżniaja Kutuzowka, gdzie mieszka koleżanka córki z klasy (chodziła z moją, gdy jej matka studiowała w Polsce)
15-10-2009 22:11
jacektoja Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 61
Byłem na Krymie... ale nie rowerem ;p
Byłem w 2003 roku w Jałcie pociągiem na cały miesiąc więc zwiedzałem wszystko co się dało Big Grin
Z Jałty płynąłem do zamków bo było dobre i szybkie połączenie statkami Wink
Z tego co pamiętam... to do Jaskółczego Gniazda wszyscy się pchali ale tam nic nie było... jedyne to tras widokowy i Restauracja do której nawet wejść nie mogłem bo było tylko dla osób z rezerwacja która musiała zostać potwierdzona 24h wcześniej :/
A po za tym z tego co pamiętam... w Jałcie jest plaża kamienista... nie zbyt wygodna xdd do tego jak ja tam byłem w Sierpniu to woda miała temp. w zakresie od 10-15 stopni... jak się wchodziło to nogi skręcało Big Grin
Mimo tego że dużo już zwiedziłem w Europie (jak dla mnie xdd) to Krym uważam za jedno z ciekawszych miejsc Big Grin

Blaise Cendrars:
Cytat: Mam zamiar przenieść się do Szwajcarii. Zawsze marzyłem o kraju, w którym góry są wyższe od podatków.
17-10-2009 11:11
Gollum Offline
Licealista

Ilość postów: 193
Reputacja: 3
(20-06-2009 21:13)snaakee napisał(a):  dużo zależy, jak aktywna będzie grupa wyjazdowa.

Dlatego najlepiej jechać samemu. Wcześniej warto zamówić kwaterę, choć nie jest to konieczne; juz od wyjścia z wagonu turystów opadają naganiacze i nie opuszczają aż do końca. Nie warto korzystać z ich oferty - może być nawet o połowę droższa. Lepiej pojechać tam, gdzie się chce i szukać indywidualnie.
A takowych wycieczek jest skolko ugodno i gdie ugodno. Nic tylko kupować i jechać.
17-10-2009 12:29
zuzzanna Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Nie, jeszcze nie miałam okazji być na Krymie ale bardzo bym chciała. Moja ciotka się wybiera niedługo i będę się chciała z nią zabrac. Tylko, że ona jedzie ze swoim dwuletnim synkiem i już to widze jak będzie w drodze w aucie. Będę musiała robić za niańkę. Już nawet się dowiadywałam na dobrych radach o tanich biletach i korzystnych podróżach. Pewnie się jeszcze zastanowię. Ale taka okazja tak szybko się zapewne nie trafi.W sumie nie musi być tak źle. Z takim dwulatkiem może być nawet śmiesznie. Oglądałam ostatnio zdjęcia z Krymu - fantastyczne! i jak tu nie jechać?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2011 10:00 przez zuzzanna. Edit Reason: N/A)
16-05-2011 09:58
SaraTegoj Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Hm ja byłam samochodem, ale widziałam wielu rowerzystów przy najważniejszych zabytkach i ciekawych miejscach, więc nie wydaje mi się żeby był jakiś problem z trasami rowerowymi i stanem dróg.

Skarby natury są wokół nas. kamery przemysłowe muszą być perfekcyjne.
04-06-2013 18:26
Losiaa Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Pewnie. Super sprawaWink
28-10-2013 23:40
Babinek Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Niestety nie ale w przyszłe wakacje się wybieram z dziewczyna. Chcę się jej tam oświadczyć.
04-11-2013 15:22
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: