Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dorabianie na studiach?
Autor Wiadomość
JoyaEVIL73 Offline

Ilość postów: -1
Reputacja: 0
RE: Dorabianie na studiach?
Bo później absolwenci budza się z ręką w nocniku bo nikt ich nie chce bez doświadczenia zatrudnić.
17-01-2014 19:03
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
(17-01-2014 19:03)JoyaEVIL73 napisał(a):  Bo później absolwenci budza się z ręką w nocniku bo nikt ich nie chce bez doświadczenia zatrudnić.

ale tu nie chodzi o to, że nie mam doświadczeniaSmile...tylko o to że tracąc status studenta staję na gorszej pozycji niż ludzie bedący studentami (szczególnie w dużych osrodkach akademickich wolą zatrudnić dwóch studentów niż kogoś, kto ma doswiadczenie ale jest już po studiach)...poza tym tak naprawdę to dopiero w prawdziwej pracy człowiek się uczy (nie oszukujmy się - studia to glownie teoria), a zwykłego studenta nie przyjmą do trudniejszej (ambitniejszej) pracy...i tu bledne kolo się zamyka...

Geomania...niektórych już złapało:D
17-01-2014 22:13
MCNAKIA1910 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
(17-01-2014 22:13)pisk35 napisał(a):  ale tu nie chodzi o to, że nie mam doświadczeniaSmile...tylko o to że tracąc status studenta staję na gorszej pozycji niż ludzie bedący studentami (szczególnie w dużych osrodkach akademickich wolą zatrudnić dwóch studentów niż kogoś, kto ma doswiadczenie ale jest już po studiach)...poza tym tak naprawdę to dopiero w prawdziwej pracy człowiek się uczy (nie oszukujmy się - studia to glownie teoria), a zwykłego studenta nie przyjmą do trudniejszej (ambitniejszej) pracy...i tu bledne kolo się zamyka...

Zgadzam się z Tobą w 100%.
18-01-2014 12:55
Koraa Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
(18-01-2014 18:46)kystqnjt66bT napisał(a):  Ja się nie zgadzam. W Poznaniu bez statusu studenta prawie niemożliwe jest dostać dobrą pracę. Większość osób, które spotykam studiują zaocznie, żeby mieć status studenta. Wiem, co mówię, przez rok po studiach szukałem dobrej roboty. Fakt, że dopiero w pracy się naprawdę uczysz, ale pracodawcę to mało obchodzi - pracodawca chce studenta, któremu będzie mało płacił, a który będzie już co nieco umiał.

Proszę Cię w Poznaniu jest bezrobocie 4% więc kto chce pracować pracuje - a dobra praca to pojęcie względne, wielu zapomina że ze studiami czy bez na początku trzeba zapłacić frycowe (tak zwane doświadczenie), a jak nie ma pracy jak ja mieszkam na drugim końcu polski i wysyłałam oferty nie za mniej niż 2300 netto 3 wysłane 3 zaproszenia na rozmowy. Po za tym jeśli chodzi o studia to w tej chwili licencjat tak. Studia podyplomowe to dla mnie za to najlepsza alternatywa dla magistra, któa jest dużo lepiej postrzegana przez pracodawców swego czasu szukałam podyplomówek związanych z kierunkiem "Logistyka" ale wybrałam coś innego - Turystyka - przekonał mnie znajomy, że warto dywersyfikować i miał racje w logistyce bym nie pracowała do dzisiaj.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2015 10:38 przez snaakee. Edit Reason: )
19-01-2014 10:55
MrRacimir1233 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Przez pół roku pracowałem, a teraz od jakiegoś czasu raczej dorywczo Wink
26-01-2014 17:59
HIPERJUANITA89 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
może przeglądać regularnie internet i pracę zdalną w domu podjąć, tylko trzeba nie czytać ofert pracy typu: "pracujesz godz. zarabiasz 3000zł". jakieś zlecenie zawsze można znaleźć.
28-01-2014 11:05
McColby1925 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
dorabiać zawsze można, jest dużo ofert pracy dla studentów
28-01-2014 20:54
margolagPa9 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
4% to oficjalna statystyka, która dotyczy wskaźnika podpisanych umów na ilość mieszkańców, liczona przez Urząd Pracy. Zostają jeszcze ludzie nie zarejestrowani, czyli większość. I nie liczy się, że umowa daje ci może 400 zł na miesiąc i nie wyżyjesz. Według statystyk - masz umowę (nawet o dzieło!) = masz pracę. A to, czy sobie poradzisz, to co innego.
Rzeczywistość nie wygląda tak różowo, jak mówią statystyki.

Więc dorabiaj na studiach ile możesz, bo jak oderwiesz się od cycuszka mamusi, to czeka cię twarda jazda.
29-01-2014 16:18
Fiona68 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 11
Jeśli jest się w stanie wszystko ogarnąć to myślę, że warto dorabiać.
20-02-2014 22:53
aniakater Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 54
Pamiętaj, że w okresie wakacyjnym co roku pracowałam zagranicą. Nie dość, że poznawałam nowe miejsca, to jeszcze dość dużo na tym zarabiałam. Też zawsze na początku nowego roku składałam wniosek o aboligację podatkową, dzięki czemu miałam parę dodatkowych pieniędzy, więc warto na ten temat poczytać.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2015 10:58 przez snaakee. Edit Reason: )
08-03-2014 21:42
rurek Offline
Uczeń

Ilość postów: 33
Studia to taki czas, w którym powinniśmy wykonywać takie prace, które dają nam satysfakcje oraz dają możliwość zdobycia doświadczenia - o które przecież każdy pracodawca będzie nas pytał. Pierwsze pieniądze możemy zarobić w sieci na usługach związanych z copywritingiem (czyli usługi takie jak pod linkiem), pozycjonowaniem, udzielaniem zdalnych korepetycji czy moderując forum. Są to branże które cały czas się rozwijają, więc na brak pracy nie powinniśmy narzekać.
30-05-2014 14:43
ganga Offline
Uczeń

Ilość postów: 27
Przy obecnie oferowanych praktykach dla studentów, które trwają bardzo krótko oraz nie pozwalają na dobre zapoznanie się z pracą, warto jest poszukiwać czegoś na własną rękę. Najlepiej zacząć jest już od drugiego roku, gdy mamy większy luz niż na pierwszym i możemy poświęcić trochę czasu na dodatkowy zarobek.
03-06-2014 14:09
adelka88 Offline
Uczeń

Ilość postów: 47
Ja mimo,że studiowałam dziennie to starałam się dorobić. Tak aby nieco odciążyć rodziców.Przecież studia to nie jest mały wydatek .Poza tym fajnie było mieć dodatkową kasę na ciuchy czy też jakieś wyjścia ze znajomymi.
Jeśli mogę Wam coś doradzic to warto jest szukać w sieci. W internecie pojawia się naprawdę coraz więcej interesujących ofert zatrudnienia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2015 10:38 przez snaakee. Edit Reason: )
19-08-2014 11:03
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
alean Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 11
Na studiach da się znaleźć pracę, nawet jak się uczy stacjonarnie. Co więcej wiele ofert jest skierowanych właśnie do studentów, nie tylko studiów zaocznych. Znam mnóstwo osób, które pracują. Niektórzy studiują nawet dwa kierunki i mimo to dają radę. Ja pracowałam w massimo dutti. Sklepy odzieżowe mają ten plus, że grafik jest na tyle elastyczny, że można go dopasować do planu zajęć na uczelni. Poza tym ma się zniżki na ciuchy. Moje koleżanki pracowały w h&m, w cinema city, w cropp, w play, w McDonald. Żadna z nich nie zaniedbywała przez to ani uczelni, ani chłopaków, ani znajomych.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2015 10:58 przez snaakee. Edit Reason: N/A)
30-08-2014 08:19
Kamil913
Unregistered

Często nie ma innego wyjścia niż dorabianie tu i tam Sad
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2015 10:57 przez snaakee. Edit Reason: N/A)
11-03-2015 23:17

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!