Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Dorabianie na studiach?
Autor Wiadomość
rurvix Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
RE: Dorabianie na studiach?
Moja znajoma dorabia pisząc teksty jako copywriter
13-03-2015 12:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Bendos-geo Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Jeśli chodzi o zdobycie doświadczenia dobrą opcją jest składanie cv na staże studenckie, akurat Urząd Miasta w Poznaniu organizuje sezonowo 3-miesięczne (płatne) staże dla studentów. Jest wiele wydziałów, na które cv można posyłać, w zależności od studiowanego kierunku np. geografia czy kształtowanie środowiska przyrodniczego może składać do wydziału ochrony środowiska itd..
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-03-2015 19:44 przez Bendos-geo. Edit Reason: N/A)
15-03-2015 19:38
aniakater Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 54
(13-03-2015 12:36)rurvix napisał(a):  Moja znajoma dorabia pisząc teksty jako copywriter

Mam kilku znajomych, którzy w ten sposób dorabiają. Ja robię kurs Akademii Dietetyki na dietetyka w Warszawie i przy okazji odbywam płatny staż w zawodzie. Może nie zarabiam zbyt dużo, ale zawsze są to nie tylko dodatkowe pieniądze, ale także zdobywanie wiedzy i doświadczenia.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2015 10:37 przez snaakee. Edit Reason: )
16-03-2015 18:48
miki43334 Offline
Nieobecny

Jak chcesz dorobić, to najlepszym wyjściem bedzie szukanie ogłoszeń pracy na kelnera lub sprzedawcę. Takie realia, bez papierka nie przyjmą cię od razu do wymarzonej pracy na stanowisko dyrektora Big Grin a w ten sposób zawsze można nieco zarobić i opłacić studia. Inna sprawa, jeśli praca ma być dla ciebie okazją do zdobywania doświadczenia w zawodzie - wtedy poszukaj stażu lub praktyk z możliwością zatrudnienia. Teraz wiele firm właśnie tak postępuje, bo mogą sprawdzić, czy kandydat faktycznie nadaje się na to stanowiskoSmile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-10-2015 10:37 przez snaakee. Edit Reason: )
23-06-2015 12:47
aniakater Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 54
Tylko, że rzadko kiedy jest to praca na stałe, zazwyczaj na parę miesięcy, rok i trzeba szukać kolejnej pracy.
08-07-2015 13:33
tomaszurban Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Ja dopiero od października zaczynam studia. I też się właśnie zastanawiam jak to wygląda... Chciałbym się czymś zająć.

Człowiek to psie wyobrażenie boga.
10-09-2015 23:47
Micha5 Offline
Nieobecny

W internecie można znaleźć pracę, ale w sumie lepiej zwiększać swoją wiedzę! Udzielać się na różnych forach geograficznych, blogach o tej tematyce czy innych pokrewnych i ciekawych stronach czy forach. Wiedza to klucz do przyszłości, a nie praca w tym wieku.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-09-2015 09:23 przez snaakee. Edit Reason: )
11-09-2015 11:12
PanPiszacy Offline
Nieobecny

Teraz coraz więcej ludzi młodych decyduje się na pracę, nawet dorywczą, w trakcie studiów i to jest na prawdę bardzo dobre rozwiązanie. Zdecydowanie ułatwi znalezienie wymarzonej pracy w przyszłości.
14-09-2015 09:15
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Spy11 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Jestem na bonie stażowym w jednej firmie ale oprócz tego wykonuje prace na umowę zlecenie. Zawsze to 2 tys więcej dla zwykłego studenta

Nie można eksperymentować z tradycją.
17-09-2015 11:17
pafffcio Offline
Nieobecny

ja natomiast studia zaoczne informatyczne, etat w firmie i do tego jeszcze dorabiam jako grafik freelancer, jest ciezko z czasem ale... warto Tongue
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 21-09-2015 10:56 przez snaakee. Edit Reason: N/A)
21-09-2015 10:01
kociaczek1 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
najlepiej gdzieś w biurze na umowie zlecenie

ja w trakcie studiów pracowałam na umowie o dzieło w biurze tłumaczeń ale tylko 4 miesiące bo byłam non stop zmęczona, ciągle nie było mnie w domu, odbijało się to na studiach więc zrezygnowałam.
24-09-2015 14:07
klabczak Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Ja dorabiam, ale poza zawodem, pracuje na pół etatu w sklepie z torebkami, zazwyczaj są to trzy popołudnia w tygodniu i jeden dzien weekendowy. Daje radę i widzę też pewne zalety takiej pozabranżowej pracy, przede wszystkim nauczyłam się komunikowac i rozmawiac z ludźmi, być uprzejmą, cześciej się uśmiechać. wczesniej byłam stereotypowym wręcz social awkward pinquinem Wink
09-10-2015 10:02
Katt Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 16
Ja na studiach dorabiałam w firmie doradczej, dzięki temu udało mi się potem tam złapać etat. Już 10 rok tam siedzę...
20-10-2015 20:45
heniek999 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Studia nie ograniczają, jestem jak najbardziej za tym żeby łączyć studia z pracą. Wtedy chociaż jest co w CV wpisaćSmile
26-10-2015 12:29
zuroto Offline
Nieobecny

Praca podczas studiów jest bardzo ważna, obecnie z samym papierem nigdzie cię nie przyjmą. Jeśli potrzebujesz pieniędzy na opłaty lub inne ważne rzeczy, warto zatrudnić się jako kelnerka, bo i napiwki wtedy lecą. Jeśli nie masz parcia na pieniądze, lepiej podejść pod zawód, który chcesz wykonywać w przyszłości. Jakieś staże, praktyki. To zawsze się ceni w CV.
08-11-2015 13:25

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!