Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finał XXXV OGIN - Łódź
Autor Wiadomość
TomX Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 70
Reputacja: 0
RE: Finał XXXV OGIN - Łódź
heh, dodali mi 0,5 punkta po weryfikacji ale i tak spadłem z 13 na 15 miejsce w okręguSmile Ale przechodzę! <jupi> trzeba sie w tym roku zrewanżować za te **** 0,75pkt!

Wspin jest ważniejszy!
08-02-2009 12:11
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
emil2701 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
Ja wbrew oczekiwaniom jadę tak więc do zobaczeniaSmile
08-02-2009 19:34
tchorzyk Offline
Licealista

Ilość postów: 142
OO Emil gratulacje Wink pokaz klase w Łodzi Wink
12-02-2009 23:49
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
W sprawie nauki na finał... gdzieś jest napisane, że na zawody centralne warto poczynić lekturę "Wiedzy i życia". Pytanie moje jest takie: których numerów? Jakiś konkretnych, np. tegorocznych tylko czy jakich?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-02-2009 21:45 przez qmate. Edit Reason: )
13-02-2009 21:45
mazacz_92 Offline
Licealista

Ilość postów: 110
Reputacja: 1
Na mój rozum powinno być maksimum 12 numerów, czyli od czasu ubiegłorocznej olimpiady Tongue

Oczywiście jest to na mój rozum, czyli bez komentarza Big Grin. sam się zastanawiam jak to jest z tą gazetą...

"Błędy człowieka czynią go sympatycznym."
Johann Wolfgang Goethe
13-02-2009 22:11
river91 Offline
Uczeń

Ilość postów: 37
Myślę że WiŻ to najgłupsza gazeta jaką mogli wymyślić, może poza "dziewczyną"... Tam nie ma praktycznie nic geograficznego, trochę astronomii ale moim zdaniem zbyt zaawansowanej na ol. geograficzna... Jeśli coś z tego wezmą to moża zdjęcia jakichś budynków ale to tylko do etapu ustnego. Przeczytałem 2 ostatnie numery i tam nie ma dosłownie nic...
Btw, warto by się zeszłorocznych finalistów spytać... Zauważyliście może jakiś związek pomiędzy WiŻ a testem w finale? Lub etapem ustnym? z góry dzięki ;]

-Jak bardzo twój nauczyciel wpłynął na twój sukces?
-Sam nie wiem. Trochę na pewno. Słyszałeś może o teorii chaosu? ;p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-02-2009 18:26 przez river91. Edit Reason: )
14-02-2009 18:24
baginiak Offline
Licealista

Ilość postów: 128
Reputacja: 2
Żadnego Smile Lepiej sobie CKMa poczytaj... A tak na poważnie to wg mnie National Geographic jest dużo bardziej przydatny niż WiŻ.

Pozdrawiam, baginiak
14-02-2009 19:03
qmate Offline
Student

Bo właśnie zakupiłem jeden numer tego pisma, ale jest ono mało ciekawe... Wolę "Focusa", w którym zawsze jest kilka ciekawych artykułów.
14-02-2009 19:30
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Co za nagonka na "Wiedzę i Życie". Może nie ma dużo wiadomości czysto geograficznych, ale ja mając w sumie 5 numerów znalazłam trochę przydatnych rzeczy. Jedno przydało mi się nawet teraz na quizie na ustnym. A że lubię też poczytać czasem o nowinkach medycznych, itp. to na WiŻ nie narzekam Tongue Poza tym w wymaganiach jest napisane, że znajomość WiŻ jest zalecana, czyli nie konieczna, bo to co można znaleźć tam jest też w innych miajscach.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
14-02-2009 19:49
tchorzyk Offline
Licealista

Ilość postów: 142
Ja tam wole czytac gazete stricte geogaficzna "geografia dla szkół" cos takiego,ale ona przychodzi tylko do szkoly
14-02-2009 20:10
river91 Offline
Uczeń

Ilość postów: 37
a tak z ciekawości co ci się przydało? btw, jak ktoś już wertował te wiż-e to może napisać czy warto tam zajrzeć, bo ja będę musiał chyba na umcsie ich poszukać, zamawiać tego na pewno nie będę. Też uważam że focus lepszy, ale może dlatego że chemia, której w wiżu jest dużo mnie odstrasza ;p

-Jak bardzo twój nauczyciel wpłynął na twój sukces?
-Sam nie wiem. Trochę na pewno. Słyszałeś może o teorii chaosu? ;p
14-02-2009 20:37
wrobelek Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 78
najlepszym wydawnictwem na olimpiadę jest "ster" - dzięki niemu przynajmniej można jakieś konkretne nagrody wygrać Wink
poza tym NG, ale trzeba by numery z kilku lat przewertowac zeby miec choć cień szansy na to, że pytanie na olimpiadzie bedzie mialo jakis zwiazek z artykulem, ktory sie przeczytalo.

Navigare necesse est, vivere non est necesse...
15-02-2009 13:48
mazacz_92 Offline
Licealista

Ilość postów: 110
Reputacja: 1
Tez czytam National Geographic - mało tego, prenumerowałem - jednak muszę przyznać, że w obecnej formie nie ciekawi mnie tak jak starsze numery... już w dzieciństwie dorwałem do rąk NG i chciałem prenumerować bo tak mi się spodobało, a co najważniejsze - były często dołączane rewelacyjne mapy. Zbieram gazety dopiero półtora roku i dostałem tylko dwie mapy suplementowe: Ameryki Środkowej i Chin, a kiedyś były ponoć w prenumeracie 5 map na rok. no i były fajne rubryki typu Cartographica, i geografia Polski czy jakoś tak...

Może zmienię temat zbyt pochopnie, ale nauczycielka mówiła mi, ze na etapie ustnym (hah, marzenia TongueTongue - ale przezorny zawsze ubezpieczony Smile ) trzeba będzie przedstawić swoją pracę z I etapu, tak jakby jej bronić. wspominała coś o jakiejś prezentacji, żeby sobie zawczasu przygotować... Moje pytanie to w ogóle w jakiej formie będzie etap ustny finału - tak samo jak na okręgówkach, 15 min. na przygotowanie i opowiadanie, czy wyjechanie w międzyczasie ze "sprzętem", jak obrazki, prezentacja?

"Błędy człowieka czynią go sympatycznym."
Johann Wolfgang Goethe
15-02-2009 16:14
qmate Offline
Student

Hmmm to bardzo ciekawe co piszesz Big Grin . Nie obraziłbym się, gdyby ta "obrona" pracy była, chociaż nie wiem, na czym taka obrona polega (to to samo co zwykła prezentacja?). Też jestem ciekaw, dlatego dołączam się do prośby zeszłorocznych finalistów o jakieś wyjaśnienie...

PS. Swoją drogą, to komitet główny musiałby pozbierać 98 prac z całego kraju...
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-02-2009 18:03 przez qmate. Edit Reason: )
15-02-2009 18:01
memoria Offline
Licealista

Ilość postów: 118
mam nadzieje, ze zadnej obrony prac nie wymysla...jestem w III liceum a prace pisalam tylko raz, w pierwszej klasie, dlatego wielu rzeczy juz nie pamietam...nie sadze, zeby komitet okregowy trymal pzez trzy lata moja prace, a przeciez takich osob jest w finale wiecej...

Pozdrawiam, memoria
15-02-2009 18:53
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!