Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 4.8 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Finał XXXV OGIN - Łódź
Autor Wiadomość
kacyk Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
RE: Finał XXXV OGIN - Łódź
(18-02-2009 15:17)wrobelek napisał(a):  przypomina mi sie ta nauczycielka w Kozienicach która o 2 w nocy kazała wszystkim iść do własnych pokojów bo "przecież niektórzy jeszcze uczą się do etapu ustnego":D

to było świetne, czego tam na stole wtedy nie było, co ciekawe na te 3 nauczycielki wtedy tylko jedna nalegała żebyśmy się rozeszli, inne tylko prosiły być ciszej Smile

W tym roku będzie kilkanaście dziewczyn, więc na pewno organizatorzy uformują jakieś żeńskie pokoje. Zresztą i tak później nie opędzicie się od chłopaków. Wink
23-02-2009 00:26
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
realbug Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 18
co tam slychac ludzie?? zaczynacie sie juz uczyc??
pozdrawiam
26-02-2009 20:32
river91 Offline
Uczeń

Ilość postów: 37
Teraz to chyba nie ma co szaleć z nauką, matura już z głowy a i inne rzeczy nie zachęcają. Oto małe zestawianie: (dziś/rok temu)
1. olimpiada miedzynarodowa chorzów/kartagina (tak tak wiem że w tym roku jest środkowoeuropejska i w przyszłym może byc lepiej, jednak wolałbym pojechac sobie gdzies do afryki, azji albo australii, sam nie wiem czemu ;p)
2. sponsorzy - w zeszłym roku za pierwsze 3 miejsca na okregowym byl telefon, gdzies za 8 stow chyba, a za nastepne tez jakas elektronika przyzwoita, w tym byly książki (nie wiem tylko czy nagrody są fundowane ze środków danych przez MEN czy całkowicie przez prywatnych sponsorów - może ktos mnie oświeciSmile )
3. zadania z finału nie są dużo trudniejsze niż te z okregowego - choć w tym roku to wcale nie musi pocieszać ;p

Btw mógłby ktoś podać przykładowe pytanie z ustnego? bo w necie nigdzie nie ma, a chciałbym zobaczyć na czym polegalą odniesienia do "wycieczki" ;]
pzdr

-Jak bardzo twój nauczyciel wpłynął na twój sukces?
-Sam nie wiem. Trochę na pewno. Słyszałeś może o teorii chaosu? ;p
27-02-2009 17:39
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
(27-02-2009 17:39)river91 napisał(a):  2. sponsorzy - w zeszłym roku za pierwsze 3 miejsca na okregowym byl telefon, gdzies za 8 stow chyba, a za nastepne tez jakas elektronika przyzwoita
To z jakiego Ty okręgu jesteś? Chyba miałeś na myśli, że na centralnym
27-02-2009 18:16
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
A z tą maturką z głowy to też nie jest tak pyk i już. Chyba, że masz już finalistę za rok ubiegły. Trzeba najpierw uzyskać owe minimum, a patrząc na wyniki sprzed 2 lat wywnioskowałam, że jednak przypadki niedostania tytułu się zdarzają.

Też chętnie dowiedziałabym się bliżej jak mogą wyglądać pytania na ustnym. Smile Choć pewnie lepiej byłoby by przyłożyć się do pisemnego, a nie fantazjować Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
27-02-2009 18:38
river91 Offline
Uczeń

Zawzwyczaj to max 2 osoby ze stu finalistów wiec licze na łut szczęścia Wink

@ qmate: nie, to było na okręgowym w lubelskim na 100% - widać to zależy od prywatnych sponsorów Wink

28-02-2009 13:21
qmate Offline
Student

Dzisiaj na stronie OGiNU pojawił się komunikat, polecam przeczytać tutaj

Mamy to wysłać do nich mailem, wypełnione na komputerze a potem jeszcze listem priorytetowym? Tam w tym zgłoszeniu jest napisane, że oryginał trzeba przysłać pocztą, to OK, ale czy mamy to wysłać też już chociażby dzisiaj mailem? Tylko, że przecież nie wezmę pieczątki szkoły ani swojego podpisu, bo jak niby mam w Wordzie się podpisać ... Chyba że wydrukuje, wypełnie, podpisze się, zeskanuję i wyślę, ale pieczątki szkoły na dzień dzisiejszy i tak nie mam...
28-02-2009 17:47
krzychow Offline
Licealista

Ilość postów: 126
Reputacja: 2
Witam ponownie !! Big Grin
Nie wiem, jak jest na ustnym w finale, bo to moja pierwsza olimpiada, ale wiem co do nagród. Nagrody są fundowane przez wojewodów. Czyli, np. mój okręg łódzko- świętokrzyski otrzymywał za etap pierwszy "Wielki Ilustrowany Atlas Świata" z Demarta, Ci z lepszymi wynikami też jakieś książki- np. o geologii. A po ustnym każdy otrzymywał jakąś książkę o mniejszościach narodowym w woj. łódzkim Big Grin.
Prośba- Ci, którzy już bywali na finałach niech się podzielą co ciekawszymi rzeczami, które nas tam spotkają Smile pozdrawiam Smile
PS. Już niecałe 5 tygodni Wink
28-02-2009 19:43
river91 Offline
Uczeń

qmate dzięki że powiedziałeś ;]

Najlepiej to chyba pojść do sekretariatu i poprosić żeby faxem wysłali przy okazji podbijania pieczątki, ja pewnie tak zrobię...

01-03-2009 16:39
river91 Offline
Uczeń

Hej, jak przerabiacie Wiże i macie numery marzec - sierpień poprzedniego roku to napiszcie pls co tam interesującego z geo jest t o sobie doczytam w innych źródłach bo niestety nie mam dostępu do tych numerów a ponieważ wyjeżdżam to korzystanie z biblioteki umcs też nie wchodzi w grę ;/
z góry dzięki, jakby ktoś potrzebował tego typu informacji co do poźniejszych numerów to mogę pomóc ;]

09-03-2009 19:29
Einstein ;) Offline
Student

Ilość postów: 270
chociaż nie przeszedłem to podziele się moją opinią Wink

wydaje mi się, że może być temat pt. "Sekret gór Gamburcewa" w marcowym wydaniu WiŻ. Rok temu w marcowym wydaniu Wiedzy był artykuł o Sehelu i pustynienniu i było zadanie o dopasowaniu pustyń na mapce.
Tak btw. to chyba mam nosa, bo sprawdziło się moje przewidywanie dotyczące podejścia o Antarktydzie (Międzynarodowy Rok Polarny)...

"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie..."
09-03-2009 19:38
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 119
Reputacja: 11
wiesz co...to niekoniecznie musi być tak że koniecznie kolejny raz wezma cos z marcowego wydania..ale mogę sie mylić..tak czy siak życzę wszystkim aby osiągneli tytuł finalisty..podobnie jak przedmówca niestety nie jadę do Łodzicry

Geomania...niektórych już złapało:D
09-03-2009 19:41
qmate Offline
Student

W styczniu był temat geomorfologiczny mianowicie o Alpach. I to jedyny numer tego pisma który posiadam... nudne jest
09-03-2009 20:10
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
O Saharze i Sahelu było w numerze kwietniowym Tongue W czerwcowym z geofizyki o wnętrzu Ziemi coś (temat miesiąca), a sierpień coś o smogu w Pekinie. Jeszcze ich nie czytałam także co do treści się nie wypowiem, a patrzę tylko na spis treści. Ciekawe informacje zdarzają się też w ych krótkich artykułach na początku, ale teraz to nie chce mi się oglądać Tongue Niestety więcej numerów z tego okresu nie mam.

Nie uczcie się tak pilnie, bo całkiem w siebie zwątpię Wink Pozdrawiam Smile

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
09-03-2009 20:20
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 119
Reputacja: 11
Kaktusia jak zwykle przesadza..ja gdybym miał twoja wiedzę to bym się o finał nie martwił - kto w końcu był najlepszy w lubelskimTongue..troche wiary w siebie.. a takową bym miał gdybym tak dobrze jak ty poradził sobie z piekielni trudnym II etapem OGINu..Powodzenia - solidarny maturzystaBig Grin

Geomania...niektórych już złapało:D
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 09-03-2009 21:15 przez pisk35. Edit Reason: )
09-03-2009 21:15
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!