Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Geoinformacja czy Meteorologia?
Autor Wiadomość
mahiya Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Question Geoinformacja czy Meteorologia?
Witam!
W tym roku zdaję maturę i mam problem z wyborem studiów.
Ogólnie zastanawiam się między Meteorologią(MHiK), Geoinformacją (UAM), a Automatyką i Robotyką na PP.

Chodzi o to, że Geografia jest moją pasją i pierwsze dwa kierunki są bliskie mojemu sercu. AiR za to nie jest czymś co umiem bardzo, ale tutaj jestem bardziej pewna o pracę w zawodzie po studiach.

?I mam do was pytanie - jeżeli w przyszłości chciałabym robić programy do kontrolowania zmian klimatyczno-meteorologicznych to co wybrać? Geoinformację czy Meteorologię(MHiK)? ?
I czy po tych studiach na UAMie mam dużą szansę na pracę w zawodzie?

Nie wiem co wybrać i zastanawiam się już 3 rok między tymi kierunkami, więc liczę na waszą pomoc cry
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-11-2014 22:59 przez mahiya. Edit Reason: )
06-11-2014 22:58
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
andrzejk90 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Reputacja: 0
RE: Geoinformacja czy Meteorologia?
Jeżeli chcesz "robić programy" to idź na informatykę stosowaną (najlepiej AGH), potem zrobisz sobie podyplomówkę z meteorologii i powinno być OK. Wybierz jako bazę kierunek najbardziej konkretny ( Informatyka lub AiR) a geografie jako dodatek - tylko w ten sposób jesteś w stanie powalczyć na jakże trudnym w dzisiejszych czasach rynku pracy dla młodych. Zapewniam Cię, że znakomita większość magistrów geografii, meteorologii przekłada towar na półkach w Tesco - niejednokrotnie są to ludzie z pasją, którzy mieli wysokie średnie i stypendia.
15-11-2014 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!