Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
II etap...czego się spodziewać?
Autor Wiadomość
uhahana_2424 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Reputacja: 0
Question II etap...czego się spodziewać?
Witam wszystkich Smile wiem, że już trochę mało czasu zostało, ale z przyczyn ode mnie nie zależnych(chora mama Sad) wcześniej nie miałam czasu na nauke. Teraz zaczęły mi się ferię i choć zostały tylko 2 tygodnie to planuję choć troszkę "liznąć" niektóre tematy z geografii. Jednak z wiadomych przyczyn nie zdołam przygotować się z dużego zakresu więc chcialam prosić o pomoc. Czego przede wszystkim się uczyć...dodam, że mapę mam dość dobrze opanowaną...jednak jak myślicie co może się pojawić na tegorocznej olimpiadzie?? Słyszałam że duże prawdopodobienstwo że bedzie Australia lub Ameryki.. czy to prawda??
16-02-2010 13:02
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mkb15480 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 13
RE: II etap...czego się spodziewać?
Skoro trzeba mieć kredki ; zieloną, czerwoną, niebieską i żółtą, to może trzeba będzie zaznaczyć jakieś prądy morskie , narysować/zaznaczyć coś na mapie albo narysować jakąś flagę
16-02-2010 14:00
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
Z tymi kredkami to nie ma co zachodzić w głowę co będzie, bo w zeszłym roku były potrzebne do zaznaczenia powierzchni osiowych antykliny i synkliny a każdy się spodziewa, że jak czerwona to może prądy ciepłe, niebieska prądy zimne itp. - a tu zonk Big Grin
16-02-2010 14:16
syl0992 Offline
Student

Ilość postów: 251
Reputacja: 3
Mi się wydaje, że OGiN to zbyt nieprzewidywalna olimpiada żeby móc ją przewidywacSmile Tak jak np co do Diamentu AGH możemy cos spekulować tak tu jest raczej trudno, bo np kto się spodziewał takich pytań jak w zeszłym roku były, typu całe podejście o Arktyce i AntarktydzieSmile Ale jedno wiadomo na pewno-mapa i odkrycia geograficzne przede wszystkim

"Remember that tomorrow comes after the dark":)
16-02-2010 14:28
Einstein ;) Offline
Student

Ilość postów: 270
(16-02-2010 14:28)syl0992 napisał(a):  bo np kto się spodziewał takich pytań jak w zeszłym roku były, typu całe podejście o Arktyce i AntarktydzieSmile

Ja się spodziewałem Tongue Napisałem w temacie o II etapie, że mogą się pojawić takie pytania odnośnie Roku Polarnego Smile

"Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga; Łam, czego rozum nie złamie..."
16-02-2010 16:35
uhahana_2424 Offline
Nieobecny

No to Einstein Wink może również w tym roku sprawdzą się Twoje przypuszczenia Tongue jak myślisz co będzie?? Big Grin
16-02-2010 17:26
Noelka Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 55
Rozumiem, że Einstein zagłębił się przed zeszłorocznym etapem w broszurę informacyjną? Wink
16-02-2010 22:24
mazacz_92 Offline
Licealista

Ilość postów: 110
Reputacja: 1
Może się czepiam, ale po co powielać w zasadzie ten sam temat?

"Błędy człowieka czynią go sympatycznym."
Johann Wolfgang Goethe
16-02-2010 22:49
krzychow Offline
Licealista

Ilość postów: 126
Reputacja: 2
Chyba mazarz_92 ma racje Smile, ktorys raz z kolei jest o tym rozmowa. Wystarczy zajrzec do starszych tematow: albo do tego o drugim etapie, albo o tematach prac pierwszego. Ale jednak glupio nie pomoc kolezance. Przypuszczenia sa, ze moze byc astronomia, ze wzgledu na Rok Astronomiczny. Tak to trudno ocenic, ale jesli chodzi o region, to ostatnio byly Ameryki, Europa, pln. Afryka i Rosja, mysle, ze mozna liczyc na Azje, chyba pol.-wsch. Tam jest duzo tematow ciekawych: azjatyckie "tygrysy", monsuny, tajfuny, wielkie katastrofy, duze zaludnienie, konflikty, wiele morz, ciesnin, Tajwan- organizator tegorocznej ol. miedzynarodowej, zjawiska wulkaniczne, miejsce niedawnych igrzysk, zielona rewolucja w Indiach, perturbacje ze stolicami panstw- Sri Lanka, Myanmar, Korea Pld, przynaleznosc tych panst w organizacjach miedzynarodowych. Mysle, ze moooze mooze cos sie pojawi Smile Pozdrawiam Tongue

"Czasem lepiej być głupim i nic nie mówić, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"
17-02-2010 13:58
uhahana_2424 Offline
Nieobecny

no to trochę pomysłów na kolejny tydzień ferii mam ;D zapewne wybiore się do Azji a może nawet w kosmos Tongue z pewnością ominę zimne obszary naszego globu Tongue
a tak serio to najgorsze dla mnie w całej nauce jest przebrnięcie przez geologie Tongue te wszystkie tabele stratygraficzne itp przyprawiają mnie o mdłości Tongue chyba zaryzykuje i ominę w nauce ten cudowny rozdział Tongue
18-02-2010 18:07
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
(18-02-2010 18:07)uhahana_2424 napisał(a):  a tak serio to najgorsze dla mnie w całej nauce jest przebrnięcie przez geologie Tongue te wszystkie tabele stratygraficzne itp przyprawiają mnie o mdłości Tongue chyba zaryzykuje i ominę w nauce ten cudowny rozdział Tongue

Nie wiesz co tracisz Big Grin Miałem egzamin m.in. z tego a z samej tabeli stratygraficznej było ze siedem wykładów + cała geologia dynamiczna drugie tyle i myślałem, że tego nie przebrnę, ale jak się uczysz to odkrywasz, że to wszystko jest strasznie wciągające i musisz wiedzieć co jest dalej Tongue To tak na zachętę.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2010 19:41 przez qmate. Edit Reason: )
18-02-2010 19:37
AmeriKKKa Offline
Student

Ilość postów: 255
Reputacja: 2
Dokładnie, geologia fajna sprawa!

When I was a kid I used to pray every night for a new bicycle.
Then I realised God doesn’t work that way, so I stole one and prayed for forgiveness.
- Emo Philips
18-02-2010 21:07
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Pewnie że geologia fajna sprawa Smile I nie zaszkodziłoby jej trochę zgłębić. Ostatnio mieli na okręgowych takie zamiłowanie trochę do geochemii, geologii. I z tymi obszarami polarnymi też nie znaczy, że jeśli coś było rok temu to teraz nie będzie, przykład chociażby z tą geochemią. OGiN jest zbyt nieprzewidywalny żeby się na coś nastawiać. Moim zdaniem to trzeba ogarnąć w zgrubsza wszystko, jak najlepiej opanować mapę, trochę danych statystycznych, a nastawiać się na coś nie za bardzo jest sens, lepiej poczytać z dziedzin, które szczególnie cię interesują i liczyć na szczęście Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
18-02-2010 22:15
syl0992 Offline
Student

Ilość postów: 251
Reputacja: 3
Popieram-geologia świetna rzecz i na prawde nie warto jej omijaćSmile A po drugie myśle, że to jest dział, który układający różnorodne konkursy bardzo lubią i często go biorą pod uwagęSmile I mam podobnie jak qmate, jak coś czytam, to później chce wiedzieć co jest dalejBig Grin

"Remember that tomorrow comes after the dark":)
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-02-2010 23:15 przez syl0992. Edit Reason: )
18-02-2010 23:15
Tilaczek Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 56
@syl0992: Dlaczego piszesz, że NAPEWNO odkrycia? ;p mapa no tak bo dziwne by było gdyby jej nie było w jakiejś formie...ale odkrycia? skąd ta pewność ;o

Jak wszyscy piszecie, nie ma co przewidywać, w końcu to OGIN. Można jedynie liczyć na to, że się trafi na to co się dobrze umie Tongue
Jedyne co jest dość pewne (choć oczywiście nie do końca) to astronomia.

krzychow, ja muszę się nie zgodzić z Twoimi przewidywaniami odnośnie Azji Południowo-Wschodniej. Za dużo tam wysp, rozumiesz co za tym idzie. W tym roku tematem (i to najbardziej popularnym) była charakterystyka wysp(y). Dużo osób napewno pisało o jakiejś wyspie/wyspach tego regionu (np. ja sam, o Borneo) i takie osoby miałyby przewagę wynikającą z samego faktu, że pisały na dany temat pracę; ja sam muszę powiedzieć dzięki pracy orientuje się w tym regionie aż za dobrze ;p
Dlatego wątpie, żeby się to pojawiło na olimpiadzie, byłoby to po prostu nie fair.

...a tak poza tym, powodzenia wszystkim ! Big Grin

When the last tree will be cut, last river become poisoned and last fish will die, we will discover that it is not possible to eat money.
23-02-2010 19:06
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!