Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak moderator może dodać ostrzeżenie?
Autor Wiadomość
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 092
Reputacja: 5

Przytaczam teoretyczną rozmowę; to że dałem najprostszy przykład i co z tego. A jakby pod Twoim "wysublimowanym zlepkiem geologiczno-górniczych słów" ja bym dodał: "Tak, ta odpowiedź jest świetna", potem ktoś inny "Arrturro ta wypowiedź jest genialna". I już mamy podobny przykład jak przytoczyłem...
Cytat:w biednych krajach dzieci to takze forma zabezpieczenia na przyszlosc (emerytury albo nie ma albo taka ze mozna sobie bochenek chleba czy_co_tam_akurat_jedza) wiec dzieci w przyszlosci maja utrzymywac rodzicow
poza tym zwykle byla duza smiertelnosc wiec trzeba bylo duzo dzieci plodzic zeby mial kto w polu zap... Razz
Cytat z tego forum...
08-03-2008 14:40
Znajdź wszystkie posty użytkownika
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 479
Reputacja: 10

okropne ! zgorszyłam się :zap:

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
08-03-2008 15:23
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 236
Reputacja: 8

oj luca, nie przesadzajmy, ja bym tego nie uznał za znieważanie innych narodów...równie dobrze można powiedzieć, że Polacy zap... na jakiejś plantacji truskawek w Hiszpanii - czy to jest zniewaga? moim zdaniem raczej smutna rzeczywistość...

A co do przekleństw, owszem, trzeba się do tego w jakiś sposób odnosić. I po to jesteśmy Ty, ja i parę innych osób (czyt. moderatorzy), ale nie możemy od razu reagować jakimś banem czy czymś w tym stylu. Nie można podchodzić do wszystkiego, co widzimy z agresją i z chęcią uprzykrzenia komuś życia. Zrozum, że większość userów to ludzie młodzi, którzy używają takiego języka na co dzień i czasami ciężko jest powstrzymać się przed użyciem pewnych słów i wyrażeń. Osobiście nie należę do osób przeklinających (ktoś musi mnie solidnie wkurzyć, żeby tak się stało), ale jestem w stanie zrozumieć innych, którzy to robią, chociaż nie spotyka się to z moją aprobatą. Dlatego też zwracam uwagę, proszę o nieprzeklinanie w mojej obecności (zwłaszcza, jeśli dotyczy to osób młodszych ode mnie) itp. To samo powinniśmy przenieść na forum.

To znaczy: jak coś się zdarzy po raz pierwszy, to ocenzuruj i poproś o nieużywanie nieodpowiednich słów. Jeśli to nie poskutkuje, daj ostrzeżenie i z informacją o możliwych konsekwencjach niedostosowania się. I dopiero w ostateczności będzie można myśleć o zawieszeniu bądź wydaleniu kogoś z forum. Przecież w prawie karnym też jest stosowana gradacja kar - nikt nikogo nie skaże na dożywocie za to, że ukradł komuś telewizor z mieszkania...

Trochę wyluzujmy i nie dajmy się zwariować...chyba nie o to w tym wszystkim (m.in. w tym forum) chodzi... :roll:

Peace!

Ps. A Ty carenza przestań już spamować. Basta!

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
08-03-2008 15:57
luca Offline

Co racja to racja. Czasami przesadzam. :? Ale jakieś normy muszą być...
Chodzi mi o reakcję na takie zagrania typu: Niemiec = Szwab,
Rosjanin =Rusek...
Przesadziłem z tym banem wiem...
Cóż chciałem sobie pospamować, ale mi się edytuj jeb... o pardon pomyliło z odpowiedź...
Oczywiście jep... zostało użyte celowo i ironicznie... Czyż polskie wulgaryzmy nie dodały by uroku temu forum??
08-03-2008 16:11
carenza Offline

ale KTOŚ USUNĄŁ MOJE PYTANIE!!!!!!!!!!!!!

to już jest fanatyzm!! widzicie posta wygenerowanego przez robota, a nie doczytacie mojego bardzo sensownego pytania pod nim, ani nawet prośby że czekam na odpowiedź!!

ps. takie :zap: jest samo w sobie ocenzurowane przez autora. :roll: co innego gdyby słowo padło w całości. poza tym to jest wyciąganie niewiadomoczego..
1. przecież to nie jest główny problem tego forum.
2. takich słów wcale nie ma - ja sobie nie przypominam takich przypadków (może był ten jeden, czy dwa..).
3. :zap: nie jest takie gorszące. mogło być gorzej.. i jest to słowo znajdujące się w "Słowniku języka polskiego" ! !
[quote="http://sjp.pwn.pl/haslo.php?id=2543503"] zapieprzać
1. posp.

Trwający w zachwyceniu
08-03-2008 16:18
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ja rozumiem Panie prawnik, że jakieś normy muszą być, ale rozsądnie dopasowane do realiów. Wszak doskonale zdajesz sobie sprawę, że można zrobić prawo, które nie będzie przez nikogo nie przestrzegane, a wtedy oznacza to, że owo prawo jest do d...

Popieram także upiększenie i ubogacenie forum erudycją językową userów naszego forum, jednakże wydaje mi się, że GeoForum nie jest właściwym miejscem na implementację łaciny podwórkowej... 8)

08-03-2008 16:21
arrturro Offline
SM Don Arrturro

carenza napisał(a):ps. takie :zap: jest samo w sobie ocenzurowane przez autora. :roll: co innego gdyby słowo padło w całości. poza tym to jest wyciąganie niewiadomoczego...
Takie, jak to określiłaś, :zap: nie jest samo w sobie ocenzurowane przez autora, ale ocenzurowane przeze mnie. Nie wiem czy zauważyłaś pod owym felernym postem mój dopisek "edycja i cenzura by arrturro" i zmiany naniesione na tekst postu wyboldowaną czcionką...Nie jest to może nadzwyczaj istotne, niemniej jednak, mimo wszystko, pozwala kontynować dyskusję na temat kultury na GeoForum...

Poza tym, droga carenzo, jeśli nie wiesz, że to ja cenzurowałem post, to skąd możesz wiedzieć, że tam było cytowane przez Ciebie "zapieprzać", a nie coś innego, skoro nawet ja sam tego nie pamiętam, bo szczerze nie zwróciłem na to nadzwyczaj wielkiej uwagi.

Abstrahując od tego, co powyżej, życzę wszystkiego, co piękne i serdeczne z okazji Dnia Kobiet :*

Ps. Przepraszam za pisanie posta pod postem, ale rozbieżność adresata i tematu poniekąd mnie do tego zmusiły. wink

08-03-2008 16:31
carenza Offline

szwab ma dwa znaczenia !
1. pogardliwe o naszym sąsiedzie
2. mieszkaniec krainy historycznej Niemiec

nie można więc kategorycznie wykluczyć używania tego słowa na tym forum. chociażby przy omawianiu demografii..

czy określenie Moskal na Rosjanina też będzie karane? albo Rakus na Austriaka? ? ? ?

Trwający w zachwyceniu
08-03-2008 16:31
carenza Offline

arrturro napisał(a):
carenza napisał(a):ps. takie :zap: jest samo w sobie ocenzurowane przez autora. :roll: co innego gdyby słowo padło w całości. poza tym to jest wyciąganie niewiadomoczego...
Takie, jak to określiłaś, :zap: nie jest samo w sobie ocenzurowane przez autora, ale ocenzurowane przeze mnie. Nie wiem czy zauważyłaś dopisek pod owym felernym postem mój dopisek "edycja i cenzura by arrturro" i zmiany naniesione na tekst postu wyboldowaną czcionką...

nie znam tego posta. wina osoby, która go tu przywołała - bez istotnej informacji. myślałam, że to @luca uwypuklił :zap: specjalnie, by było wiadomo jaki przykład ma na myśli.

nie znam innego słowa na zap od zapieprzać. nie mam pojęcia co innego mogło by Cię wzburzyć :shock: może to było coś w dworskim dialekcie warszawskim?

tak więc dyskusję można kontynuować, jeśli dla kogoś to jest takie istotne.

dziękuję za życzenia
:oops: w moim imieniu, i chyba też wszystkich Formowiczek 8)

Trwający w zachwyceniu
08-03-2008 16:36
luca Offline

Wyobraź sobie, że wiem, że Szwab ma dwa znaczenia. Będzie karane w zależności od kontekstu...
Ta ja jestem wszystkiemu winny twisted Temu, że Emma do nas wpadła też!!!
08-03-2008 16:42
arrturro Offline
SM Don Arrturro

carenza napisał(a):nie znam innego słowa na zap od zapieprzać. nie mam pojęcia co innego mogło by Cię wzburzyć :shock:
jak widać, łacina podwórkowa nie zawsze znajduje swe miejsce w słowniku języka polskiego wink

carenza napisał(a):nie znam tego posta. wina osoby, która go tu przywołała - bez istotnej informacji.
niee...wina Twoja, że nie zapoznałaś się z przedmiotem dyskusji, tylko od razu się do niej włączyłaś i zrobiłaś zamieszanie...na przyszłość, najpierw dowiedz się o co chodzi, potem pisz. Dobra rada wujka Artura. wink

08-03-2008 16:42
carenza Offline

carenza napisał(a):czy określenie Moskal na Rosjanina też będzie karane? albo Rakus na Austriaka? ? ? ?
czekam na odpowiedź twisted bo jeszcze kiedyś nieświadomie narażę się na bana :shock: a tym samym Kościuszkę ! wink

ale nie podkreśliłeś w swoim poście o które znaczenie Ci chodzi.. :roll: wink lol

a więc właśnie.

donner wetter, ficken, schwule, scheisse, agggrrr twisted wink

Trwający w zachwyceniu
08-03-2008 16:47
carenza Offline

[/quote]

jaki fajny pomysł!!
kurka wodna, szkoda ze ja tego nie wymyśliłam ... :roll: tych pustych postów do tej pory nie mogę przeboleć... lol

Trwający w zachwyceniu
08-03-2008 16:48
carenza Offline

arr napisał(a):
carenza napisał(a):

jaki fajny pomysł!!
kurka wodna, szkoda ze ja tego nie wymyśliłam ... :roll: tych pustych postów do tej pory nie mogę przeboleć... lol

znowu zamiast edycji sie nowy wstawił.. :roll:

Trwający w zachwyceniu
08-03-2008 16:49
luca Offline

Prośba do Administracji: proszę o bana dla mnie tak na miesiąc... Odpocznę sobie od spamu, może wyluzuję...
08-03-2008 16:49
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: