Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jak wrażenia ?
Autor Wiadomość
rzyman94 Offline
Student

Ilość postów: 232
Reputacja: 0
RE: Jak wrażenia ?
Z gery najgłupsza była ta wykreślanka skał ... Na olimpiadzie z AGH są łatwiejsze wykreślanki niż tutaj Big Grin

A myślę, że jak dobrze się wbiłem w klucz, to nawet ok. 90% będzie.

http://www.facebook.com/NarodoweZory
http://www.facebook.com/RuchNarodowy.net
16-05-2013 12:43
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Piotrq10 Offline
Licealista

Ilość postów: 119
No to zadanie łatwe nie było, a szczególnie podpunkt c. Rozumiem, że maturzysta powinien rozróżniać nieco więcej niż węgiel i wapień, ale bez przesady.
16-05-2013 14:27
Piotrek14 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
Mam pytanie co do zadań otwartych, wiem, że nikt nie jest jasnowidzem co do klucza ale może ktoś się wypowie Wink

Jak w tym wybrzeżu napisałem, że powstaje poprzez zalanie płytkich dolin i powstaniu wielu wysepek, ale nie napisałem nic o obszarze polodowcowym, mutonach to mam tam szansę na punkt? Smile
I w zadaniu z upwellingiem, napisałem, że jest to ruch wody położonej głębiej w górę, przez co obniża się temperatura, ale nie napisałem nic, że powodują to wiatry to mam szansę na punkt ?
I czy w zadaniu o różnicach w zagospodarowaniu turystycznym można dać udostępnienie do zwiedzania zabytkowego kościoła i drugiego zabytku występujących tylko w jednym mieście?
Dzięki za jakieś wypowiedzi Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2013 15:34 przez Piotrek14. Edit Reason: )
16-05-2013 15:28
skaner007 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 52
Co do tych pierwszych dwóch mam podobne zastanowienia .. ale jak sobie liczyłem pkt to nie dawałem bo no ten uppweling jest konsekwencją wiatru ....a szkierowe ywbrzeże to wiele zalanych mutonów więc myślę że 0 pkt będziemy mieć.
16-05-2013 17:22
Piotrek14 Offline
Przedszkolak

Kurczę, obyś nie miał racji, chociaż też czuję, że tak będzie. Wiesz może, kiedy mniej więcej będzie oficjalny klucz na stronie CKE ?
16-05-2013 18:05
skaner007 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 52
niestety nie, czekam już do ogoszenia wyników mam nadzieje że będzie to ponad 70% tak jak lizcyłem wstępnie. Ustne już za tobą?
16-05-2013 18:24
Piotrek14 Offline
Przedszkolak

Ja liczę na około 70%, co prawda rekrutacją się za bardzo nie martwię bo poszły mi bardzo dobrze inne przedmioty, które mi się liczą, ale nie chciałbym mieć z gegry wyniku koło 60% albo mniej. Ustna z polskiego za mną(16/20) a przede mną jeszcze pisemny z niemieckiego, ustny z angielskiego i wakacje Smile
16-05-2013 18:53
luchtaine Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
Piotrek, czy mi się wydaje czy składasz na SGH ? Smile

Co do matury - moim zdaniem trudna, przerobiłem wszystkie arkusze od 2001 roku i ten wydaje się być jednym z trudniejszych jeżeli nie najtrudniejszym.
Jeżeli chodzi o zadanie ze skałami - co w końcu należało wykreślić w podpunkcie c ? Kalcyt czy andezyt ? I dlaczego ?
16-05-2013 20:28
Piotrek14 Offline
Przedszkolak

Tak, chyba tak jak Ty bo widzę, że nick taki sam jak na forum esgiehowym Wink Gdzieś jeszcze składasz czy tylko tam, będąc pewnym, że się dostaniesz? Smile
16-05-2013 20:43
lukasz19944 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15
Reputacja: 1
Cholera trochę zawaliłem maturę. Z przykładowymi odpowiedziami policzyłem, że w najlepszym wypadku będzie ~78%, a w najgorszym ~66%, oczywiście wszystko zależy od klucza. Liczyłem trochę na więcej, mam nadzieję że jednak będzie ten pierwszy wynik.

Piotrek14
Widzę, że napisałeś podobnie do mnie. Z upwellingiem napisałem prawie identycznie, a z wybrzeżem szkierowym napisałem taką głupotę, że szkoda gadać, niby napisałem, że zalanie mutonów, ale dokładniej "powstają w wyniku zalania małych wysp (mutonów)", przecie mutony to nie wyspy, nie wiem co mi do łba strzeliło.

Zawaliłem też zadanie ostatnie, wiedziałem gdzie leżą te tereny zależne, ale całkowicie mi się pomyliły kraje.

Poza tym w zadaniu z handlem USA napisałem takie wnioski: "1. USA importuje towary głównie do krajów sąsiedzkich. 2. USA handluje przeważnie z krajami wysoko rozwinietymi, poza Chinami i Meksykiem" Czy takie coś może być uznane?

Jeszcze jedna sprawa, przy współczynniki feminizacji napisałem 103,8 zamiast 104, tego raczej nie zaliczą, prawda?
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-05-2013 23:27 przez lukasz19944. Edit Reason: )
16-05-2013 23:22
luchtaine Offline
Nieobecny

Piotrek14, złożę też na jakieś uczelnie techniczne w ramach zabezpieczenia, bo wcale nie jestem pewien dostania się ;p

lukasz19944, moim zdaniem Twoje odpowiedzi na pytanie dotyczące handlu są jak najbardziej poprawne - poza tym, że z tego co pamięta USA głównie eksportowało do krajów sąsiedzkich, a importowało z krajów azjatyckich. Za wskaźnik feminizacji moim zdaniem powienieś dostać komplet punktów - w końcu wykazałeś się znajomością pojęcia tego wskaźnika i obliczyłeś go, uzyskując poprawny rezultat - zaokrąglenie jest tutaj kwestią moim zdaniem czysto estetyczną ;p Już tak nie demonizujmy tych matur, bo gdyby tak za wszystko obcinali punkty to średnia by wyniosła 30% ;p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2013 00:45 przez luchtaine. Edit Reason: )
17-05-2013 00:43
lukasz19944 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15
Reputacja: 1
Racja, racja, eksport, a nie import, na maturze napisałem dobrze, tylko tutaj mi się pomyliło Smile

A z tym współczynnikiem feminizacji czytałem gdzieś, ze musi być zaokrąglony do pełnych liczb.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-05-2013 14:27 przez lukasz19944. Edit Reason: )
17-05-2013 10:33
anilana Offline
Student

Ilość postów: 624
Reputacja: 16
Za zadanie o wyrzeżu szkierowym - 0pkt
Za walory turystyczne - kosciół zabytkowy - 0 pkt
Za wskaźnik feminizacji - punkt
Za upwelling to zależy od tego co bylo obok napisane
Co do skał - no bez przesady ale bazalt, andezyt i granit to podstawowe skały magmowe a skalenie, kwarc, kalcyt i miki to podstawowe minerały więc nie powinniście z tym mieć problemów. Kilka przykładów "radosnej twórczości". Dlaczego Japonia inwestuje w energetykę jądrową? Bo leży w strefie dwóch płyt i występują tam wstrząsy sejsmiczne; Jak obliczyć różnicę wysokości? 143-(3x27)=62 lub 0,02x60 000=12m. Dlaczego średnia długość trwania życia kobiet w mieście jest krótsza niż kobiet na wsi? "Bo kobiety w miastach nadmiernie używają solarium a co za tym idzie, działanie UV żle wpływają". Podobno też "w parku krajobrazowym nie występują drzewa", "rzeka Krutynia erozjując nabiera kształtu wijącego się węża", współczynnik urodzeń w miastach "jest w większy niż na wsi ponieważ łatwo można zajść w ciążę na większych imprezach" a l"udzie mniej przywiązują wagę do środków antykoncepcyjnych - żyją na całego". Ale najlepsza była przyczyna zróżnicowania współczynnika feminizacji - "przyczyna jest losowa - plemniki z chromosomami x u mężczyzn są tam silniejsze, szybsze więc rodzi się więcej dziewczynek niż chłopców" I na koniec - " w odcinku B rzeka przepływa przez Małą Amazonkę a w odcinku A przez nic nie przepływa", w miastach KSR jest "wieksza ilość osób, które wyniknęły z gwałtów"(SIC!) I co wy na to?
(16-05-2013 20:28)luchtaine napisał(a):  Piotrek, czy mi się wydaje czy składasz na SGH ? Smile
Jeżeli chodzi o zadanie ze skałami - co w końcu należało wykreślić w podpunkcie c ? Kalcyt czy andezyt ? I dlaczego ?
Andezyt - pozostałe trzy przykłady były minerałami

Pozdrawiam, Anula
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 27-05-2013 09:44 przez anilana. Edit Reason: )
27-05-2013 08:59
Piotrq10 Offline
Licealista

Ilość postów: 119
Hahah Big Grin
27-05-2013 13:24
luchtaine Offline
Nieobecny

(27-05-2013 08:59)anilana napisał(a):  Andezyt - pozostałe trzy przykłady były minerałami
Uff, tak właśnie napisałem, ale kalcyt był w którymś kluczu i się zmartwiłem Wink Dziękuję Wink
27-05-2013 23:57
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: