Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Jakie repetytorium?
Autor Wiadomość
Wikinga Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Reputacja: 0
RE: Jakie repetytorium?
Najlepiej poswiecic pare dni i wybrac sie do biblioteki uniwersyteckiej. Skopiowac pare interesujacych stron. Na koncu i tak pytania nas zaskocza. Oczywiscie zazwyczaj wymagane sa info. z programu szkolnego ale na lepsza ocene lepiej przygotowac sie troche na pozim uniwersytecki. Zycze powodzeniaSmile
15-11-2010 10:19
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
zuzzanna Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Zgadzam się w Wikingą. Uniwersytecki biblioteki będą rajem dla młodych geografów. Jako repetytorium polecam też zwykłą encyklopedię geograficzną. O parę więcej pojęć jeszcze nikomu nie zaszkodziło.
11-05-2011 09:35
bartek_s1992 Offline
Student

Ilość postów: 293
Ja mam Geografię Społeczno - Ekonomiczną Świata i Polski Władysława Skrzypczaka wydawnictwa EFEKT dodatkowo jeszcze notatki z lekcji Tomasz Kozioł, Kompendium geografii ,Geografia - zadania, wskazówki, zasady oceniania-Matura z Nową Erą Władysław Srokosz
Oto one:
Władysław Skrzypczak: http://alejka.pl/geografia-spoleczno-eko...ratis.html

Kompendium Geografii: http://www.podreczniki-gandalf.pl/b/komp...iow-szkol/

Notatki z lekcji Tomasz Kozioł: http://www.bookador.pl/ksiazka/83951/geo...-z-lekcji/
I oczywiście atlas... Jest troszkę tego ale chcąc się przygotować dobrze to trzeba ;]

Zadania jak przygtować się do matury- wskazówki itp: http://www.ceneo.pl/88417
11-05-2011 13:10
anilana Offline
Student

Ilość postów: 624
Reputacja: 16
Polecam jeszcze nową serię PWNu Zadania, trener, repetytorium .To 3 książki. Też z zadaniami maturalnymi po każdym temacie, rozwiązywaniem krok po kroku (trener) itp. I naprawdę fajna jest też książka Ewy Smak "Jak zdać maturę Geografia" - tutaj jak wziąć się za rozwiązanie poszczególnych zadań

Pozdrawiam, Anula
16-05-2011 10:40
Keira93 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
(16-05-2011 10:40)anilana napisał(a):  Polecam jeszcze nową serię PWNu Zadania, trener, repetytorium .To 3 książki. Też z zadaniami maturalnymi po każdym temacie, rozwiązywaniem krok po kroku (trener) itp.

Ja także mam tą serię PWN-u i również polecam Smile jak dla mnie wszystko jest fajnie i zrozumiale wytłumaczone Smile
20-05-2011 22:40
miikosky Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Witam, jestem tegoroczną maturzystką (95% z geografii rozszerzonej), więc podzielę się z czego korzystałam itp. bo mnie rok temu to bardzo interesowało. Weźcie tylko poprawkę, że matura w tym roku była łatwa i moim zdaniem poszczęściło mi się, tam gdzie nie byłam do końca pewna okazało się, że wybrałam dobrą odp. itp. więc nie mówię, że jak ktoś będzie się uczył tak jak ja to może liczyć na podobny wynik, ale życzę tego Smile Ogólnie to przed III klasą liceum naprawdę nie przygotowywałam się nic. Miałam takiego beznadziejnego nauczyciela, który praktycznie niczego nie wymagał, wszyscy mieli piątki i szóstki a nie wiedzieli nic. W III klasie nie miałam geografii w szkole w ogóle, chodziłam tylko na kółko (do innego nauczyciela) na którym rozwiązywaliśmy matury z ubiegłych lat, próbne i prawdziwe.
Więc po pierwsze korzystałam z REPETYTORIUM Z OPERONU. Kupiłam używane, z 2007 albo 2008 roku. Ogólnie to jest praktycznie takie samo jak nowsze wydania, ale nie wiem czy niektóre dane nie są starsze. I jest w nim trochę literówek a i jakiś merytoryczny błąd się zdarzy (chyba siatki geograficzne były źle podpisane czy coś), ale ogólnie to POLECAM.
Naprawdę z tego uczyłam się najwięcej. Przeczytałam jeszcze wszystkie 3 podręczniki do Gegry Nowej Ery (najpierw czytałam i zaznaczałam ważniejsze fragmenty, a potem jeszcze raz tylko te fragmenty). Czasami też przeglądałam atlas, te same mapy kilka razy w odstępach czasu, żeby zapamiętać np. w którym kraju dominują elektrownie wodne itp.

Ściągnęłam na kompa wszystkie matury pdst i rozsz jakie znalazłam w necie i je rozwiązywałam. Na tym kółku nie było tak, że np. dzisiaj robimy maturę tą i tą tylko działami, np. zadania z litosfery itp., więc w maturach z neta dużo zadań było nowych, a tych starych czasami nie pamiętałam, więc to dobry sposób, żeby utrwalić niektóre rzeczy.
Poza tym radzę się nauczyć położenia państw i województw Smile
23-07-2011 12:40
bartek_s1992 Offline
Student

Ilość postów: 293
95% z geografii rozszerzonej to wyśmienity wynik Smile Gratuluję . Mnie usatysfakcjonował by wynik minimum 80%
A chodziłaś na jakieś korepetycje z geografii ? Ja uczę się dokładnie tak jak ty vademecum + matury i inne zadania a dodatkowo posiadam jeszcze kilka dodatkowych książek m.in Skrzypczaka
23-07-2011 13:35
wisieneczkaaa Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 99
ja osiągnąłem wynik 82% co dla mnie jest jak najbardziej pozytywnym wynikiem.

miałem 2x geografię w 3 klasie+fakultety 2x w tyg no i nauka samodzielna z; vadamecum, atlas. oczywiście rozwiązywanie matur z poprzednich lat i tyle. Big Grin

pozdro
23-07-2011 18:43
crystian Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 11
czy slyszal ktoś o książce "abc maturzysty" wyd. adamantan? kupiłem to to za 20 zł w realu i nie wiem czy dobre jest ;d
18-09-2012 15:03
olenka954 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Ja miałam całą serię z Operona. Idealne książki, służą mi do dziś niekiedy na studiach. Głównie vademecuum. Da się bardzo dobrze zdać maturę z tymi książkami. Ale książki tonie wszystko, trzeba włożyć, trochę własnej pracy. Poczytać przysiedzieć i rozwiązać miliony arkuszy. Bo zadania się powtarzają na ogół.
16-03-2013 12:39
Izaa93_00 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Ja uczyłam się do matury z "Repetytorium maturzysty" Wyd. GREG. Bardzo przyjemne repetytorium dużo tańsze od Vademecum Operonu. Polecam,ale zgadzam się z tym, że dobre repetytorium to nie wszystko..jeśli komuś zależy na osiągnięciu dobrego wyniku na maturze najlepszym rozwiązaniem raczej jest zrobienie jak największej ilości arkuszy maturalnych z poprzednich lat.
16-03-2013 15:46
joasiab Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Zgadzam się, że rozwiązywanie setek zadań to chyba najlepszy sposób na naukę i powtórzenia. Wkład własny dużo daje. Smile "Repetytorium maturzysty" też jest dobrą rzeczą - moja siostra uczyła się z niego i mówiła, że jej pomogła ta książka.Dodatkowo miała jeszcze korepetycje i maturę zdała na 5 (w tamtym roku). Tak więc dużo pracy i samodyscypliny, a przede wszystkim ćwiczenia ...
04-05-2013 22:52
artemion Offline
Nieobecny

Ilość postów: 0
repetytorium Operonu nie jest złe Smile kilka lat temu z niego korzystałam i zdałam maturę w zadowalającym stopniu Smile
06-05-2013 20:52
Fritillaria Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12
Jest to mój pierwszy post na tej stronie, więc słowem wstępu: witam! Smile
A więc, za rok zdaję maturę z geografii na poziomie rozszerzonym. Nauczycielki od geografii nie miałam dobrej nigdy, toteż pozostaje mi nauka na własną rękę. Posiadam książki szkolne z wydawnictwa PWN z 2008 roku. Uczę się także z repetytorium operona. Mam atlas geograficzny demart PWN do liceum, a także zadania maturalne z tego samego wydawnictwa co atlas (+Domachowski, Młynarczyk i Pelle). Powiedzcie proszę, czy to wystarczy, czy może powinnam zaopatrzyć się w coś więcej. Nie chcę uczyć się ponad program, zależy mi na jak najlepszym opanowaniu zakresu maturalnego. Mam ambicje na minimum 90%. Powiedzcie na co zwrócić szczególną uwagę. Będę wdzięczna za każdą odpowiedź.
12-05-2013 15:25
MarekZ Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15
Siemka.
Kiedy można się spodziewać nowego wydania od operonu? Tego 2013/2014.
Maturę dopiero za rok pisze, ale już chcę się zacząć uczyć, bo musze wszystkiego od początku się uczyć z każdego przedmiotu.
Chodzę i chodziłem do takich szkół, gdzie kompletnie nic a nic nie trzeba było umieć by zdać.
Zastanawiam się czy kupić wydanie, które było do tegorocznych matur czy poczekać na nowe.
Nie ukrywam, że wydatek prawie 300zl jest dla mnie sporym uniedogodnieniem, ale jak mam zdać to raczej wolę je wydać.

Pozdrawiam.
20-05-2013 15:05
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!