Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
konkurs- watpliwosci
Autor Wiadomość
rtyytr Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Reputacja: 0
konkurs- watpliwosci
Na konkursie geograficznym padło pytanie: Podaj po 2 państwa, które zajmują czołowe miejsca w uprawie a.kawy b. kakao
Napisałem a. Brazylia, Wietnam b. Wybrzeże Kości Słowniowej, Indonezja
Dostałem 1,5/2pkt za kawę i 1/2 pkt za kakao.
Sprawdziłem w tablicach geograficznych, z których się uczyłem.Tablice z 2014 roku, dane z FAO z 2012 roku-głowni producenci.
Myślę, że są to aktualne dane i w podręczniku jest tak samo, tylko bez źródeł.
Czy jest sens odwoływać się, te 1,5 pkt bardzo dużo by zmieniło
Rozwińcie.
23-05-2016 15:39
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
ruahyin Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
RE: konkurs- watpliwosci
Faktyczne ppdane państwa czołują w produkcji i zawsze warto się w takich sytuacjach odwołać. Mimo wszystko upewnij się jeszcze czy a) faktycznie tak napisałeś b) dobrze przeczytałeś polecenie. Miałam ostatnio taką sytuacje... na konkursie geograficznym dobrze wiedziałam że węgiel kamienny powstał w karbonie, mimo to z pośpiechu nieświadomie zaznaczyłam fałsz i w sumie to nieźle się ośmieszyłam pisząc odwołanie. Dlatego sprawdź dobrze i pisz, bo mogło to wyniknąć z błędu oceniającego i dużo na tym stracisz. KAŻDY punkt sie liczy: )
23-05-2016 16:20
rtyytr Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
RE: konkurs- watpliwosci
Ale nie chodziło chyba o nowsze dane? I uprawa i produkcja to to samo? Był wgląd do prac, więc pytanie dokładnie spisałem i było takie jak napisałem
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-05-2016 16:37 przez rtyytr. Edit Reason: )
23-05-2016 16:36
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: