Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kto zdaje maturę z geografii w tym roku?
Autor Wiadomość
Lukass Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
Reputacja: 0
Kto zdaje maturę z geografii w tym roku?
Siemka, ja zdaje mature z gegry i chcialbym na rozszerzonym, ale czke amnei duuzo nauki bo nie mam w 3 geografii wogole, od drugiego polrocza w skzoel bede z facetka sie uczyl ale chce tera zostro zaczac w domu.Moze mi ktos podac jakis wykaz od czego mamz aczac si euczyc??Mam ksaizki z Lo to z nich glownei ebde korzystal, ale chcialbym tez sobie z internetu posciagac materialy:)narazie nei chcialbym testow tylko czyste materialy:)zdaje jeszcze matematyk, chcialbym isc na AE w Poznaniu, znaci ejeszcze jakies kierunki, na ktore jest potrzebna geogria??Smile:)Pozdraiwam

Pozdrawiam, Lukass
04-10-2006 19:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Bartus Offline
Student

Ilość postów: 615

Polecam Ci ksiazke : "Zdasz MAture z gegografii" - geo. fizyczna .
Bardzo dobra ksiazka , sam na gegre ucze sie z niej a nie z podrecznikow szkonych a takze ucze sie z niej na OGIN . Ksiazka zawiera opis najwaznijszych zagadanien z geografi fizycznej omawianych w szkole sredniej.
Mam takie 2wie , jesli chcesz to moge Ci sprzedac Smile
Pozdrawiam;]
10-10-2006 17:31
Lukass Offline
Nieobecny

ok, dzieki jak cos napisze do Ciebie, najpeirw to ja musze sie zmobilizowac zeby kurde sie uczyc;/Smile:)bo chce rozszerzona to czkea mnie duzo pracy, mam dwi eksiazki szkolne do gegry narazie starczy, i chce sobie z interntu cos posciagac, ale sam neiw eim od czego zaczac si euczyc:(Chce sobie zalozyc duzy zesyzt i troche czasu przeznaczac na gegre, ale kto mi podpowie jak zaczac sie uczyc, moze w necie cos ?Ni eiwem od czego zaczacSad

Pozdrawiam, Lukass
12-10-2006 08:38
Bartus Offline
Student

Ilość postów: 615

zacznij od kartografi Smile

i zacznij chodzic na fakultet z gegry w szkole Smile;]
12-10-2006 17:23
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 691
Reputacja: 5

Lukass napisał(a):ale kto mi podpowie jak zaczac sie uczyc, moze w necie cos ?Ni eiwem od czego zaczacSad

zacznij od rozwiązania wszystkich quizow w GeoZone. Zobaczysz, ile jeszcze nie wiesz. Potem to stopniowo - najpierw mapa świata, potem fizyczna i na końcu ekonomiczna - teoria i do każdego działu odpowiadające temu zadania w książkach/ćwiczeniach. Na koniec po przerobieniu całego materiału rób egzaminy maturalne i sprawdzaj w książkach to, co źle w nich rozwiązałeś, albo czego nie wiedziałeś.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
12-10-2006 18:37
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Lukass Offline
Nieobecny

ok dzieki za odpowiedzi, mam mapki skserowane ze wsyztskim ale sobie na nowo zrobie porzadne, i si enaucze najpierw cala ma[pe swiata wyspy, wyzyny stolice pastwa itp itd )::)Duzo jest mapy swiata na maturze..?

Pozdrawiam, Lukass
14-10-2006 09:07
snaakee Offline
Administrator

Polecam http://skocz.pl/mapy_konturowe - zestaw porządnych mapek wszystkich kontynentów+Polska. Z mojej praktyki - nie ma lepszego ćwiczenia do nauczenia mapy świata jak pracowanie nad konturówkami.

pozdrawiam,
14-10-2006 11:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
s2nto Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15

Mnie w przyszłym roku również czeka ostatni egzamin w Liceum. Planuję tak jak kolega wyżej zdawać na poziomie rozszerzonym. Niestety są z tym powikłania - po pierwsze: Nauczyciel jest typu "Zróbcie te i te zadanie, a po lekcji sprawdzę wasze wypocinki". O fakultetach nie ma co marzyć. Użalać się nad swoją sytuacją też nie ma sensu więc szukam pomocnej po za szkołą.

Branie udział w szkołach przygotowujących do matury też mi się za nad to nie uśmiecha, głównie ze względu na koszty i czas jaki trzeba poświęcić na dojazd. Dlatego też interesującym sposobem przygotowania do matury wydaję się interNET. Quizy na waszej stronie już sprawdziłem i szczerze mówiąc nie sprawdzają większych problemów... Smile No może czysto pamięciowych spraw: Grenada - Saint Georga's, Bangladesz - Dhaka. Czy prócz książki od geografii są jeszcze inne tak samo pomocne? A napewno już byłbym wdzięczny za wszelkie odnośniki do różnych stron gdzie mogę zdobyć wiedzę potrzebną na egzamin sprawdzający. Smile

Veni, Vidi, Vici
20-10-2006 14:16
snaakee Offline
Administrator

Kursy przygotowawcze do matury to niepotrzebne wydawanie pieniędzy. jeżeli chodzi o geografię, przy założeniu, że nie ma się dobrego nauczyciela, najlepiej zainwestować w Testy z kluczem - odpowiedziami. Przy czym zakupcie sobie osobny zbiór zadań do pracy nad mapami.

A jeżeli chodzi o samych nauczycieli, to jak czegoś nie wiecie, to ich przyciśnijcie. To ich obowiązek pomóc w przygotowaniach do matury. Za to dostają pieniądze.

pozdrawiam,
20-10-2006 15:33
Aicha Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10

Bartus napisał(a):Mam takie 2wie , jesli chcesz to moge Ci sprzedac Smile

a za ile bys odsprzedal?

Pozdrawiam, Aicha
15-11-2006 17:36
natka0110 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2

Witajcie Wink
Chcialam sie przywitac, jak widac jestem tu nowa. Celu mojej obecnosci nie musze tlumaczyc, postanowilam zdawac geografie (tydzien temu :roll: ) rozszezona. Mam nadzieje ze moge liczyc na Wasza pomoc - bo uwierzcie mi to jest szalenczy pomysl z mojej strony Smile

Mam odraz pytanie, wiec znacie moze kogos od korepetycji w krakowie, kogo mozecie polecic?

Pozdrawiam
Natalia Wink

Pozdrawiam, natka0110
19-12-2006 17:50
snaakee Offline
Administrator

Szkoda pieniędzy na korepetycje - własna, wytrwała praca, dobry atlas i książki, zrobienie kilku zbiorów zadań i matura zdana Smile.

pozdrawiam,
19-12-2006 19:32
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 479
Reputacja: 10

w Krakowie raczej nie ma takich ofert.. majca, polski, chemia i jezyki - zresztą tak jest chyba w całej Polsce..
geografia na poziomie maturalnym nie ma zagadnień, które trzeba byłoby szczególnie tłumaczyć.. wystarczy teoria z podręcznika, ogólna wiedza o świecie oparta na własnych obserwacjach, analiza mapy i kilka wzorów do obliczeń - bardziej matematycznych..

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
19-12-2006 20:24
snaakee Offline
Administrator

są kursy przygotowawcze do matury z geografii, ale polegają raczej na powtarzaniu materiału geografii ze szkoły i wyjaśnianiu nieścisłości. Dlatego wydaje mi się, że można samemu nauczyć się przedmiotu, a to, czego nie rozumiemy, skonsultować z nauczycielem w szkole.

pozdrawiam,
20-12-2006 00:18
Krzychu Offline
Licealista

Ilość postów: 151

Ja też zdaję w tym roku z geografi rozszerzoną. Przygotowuję się sam i jest to dość trudne. Jednakowoż możliwe. Taka moja rada co do uczenia się mapy, to oprócz korzystania z map konturowych polecam regularne oglądanie atlasu. Można z tego czerpać przyjemność, potrzebna trochę wyobraźni i można nauczyć się mórz, rzek, wysp, półwyspów itd. wybierająć się w podróż "palcem po mapie". Jak się ktoś postara to na pewno mu się uda. Ja tą metodę stosuję i wychodzi nieźle. powodzenia wszystkim i wytrwałości w zgłębianiu wiedzy!

Aby dojść do źródła, trzeba iść pod prąd, pod górę.
21-12-2006 16:11
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!