Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Mapy w pracach pisemnych - I etap; Przypisy w pracach
Autor Wiadomość
ematrejek Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Reputacja: 0
Mapy w pracach pisemnych - I etap; Przypisy w pracach
Hejka, mam pytanie. Czy wiecie, jak dokładnie ma wyglądać zamieszczanie map w pracy? Wiem, że nie mogą być kopiowane z internetu, jakichś publikacji, książek, nie mogą być wycinane i naklejane itd. Planowałam zrobić tak: fragmenty map zeskanowałam i skserowałam (z takich dużych tablic), oczywiście bez pomniejszenia/powiększenia, teraz chciałam wyciąć fragment, który mnie interesuje, wyciąć legendę albo wydrukować zrobioną komputerowo, nakleić wszystko na białą kartkę i ponownie skserować i zeskanować. Myślicie, że przejdzie?
Drugie pytanie dotyczy przypisów. Czy w każdym przypisie musi być podana strona?
04-10-2017 21:12
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 713
Reputacja: 5
RE: Mapy w pracach pisemnych - I etap; Przypisy w pracach
Tutaj chodzi o ochronę praw autorskich. Jeżeli korzystasz z czyjejś pracy (cytat, tabela, wykres, mapa), to musisz podać źródło. Jaki rodzaj mapy potrzebujesz? Jak to jest jakaś konturówka, to możesz zrobić kalkę techniczną. Jeżeli to mapa fizyczna, to możesz skorzystać z oprogramowania z wolną licencją (bodajże openstreetmap).

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
05-10-2017 10:07
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
ematrejek Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Reputacja: 0
RE: Mapy w pracach pisemnych - I etap; Przypisy w pracach
(05-10-2017 10:07)snaakee napisał(a):  Tutaj chodzi o ochronę praw autorskich. Jeżeli korzystasz z czyjejś pracy (cytat, tabela, wykres, mapa), to musisz podać źródło. Jaki rodzaj mapy potrzebujesz? Jak to jest jakaś konturówka, to możesz zrobić kalkę techniczną. Jeżeli to mapa fizyczna, to możesz skorzystać z oprogramowania z wolną licencją (bodajże openstreetmap).

Potrzebuję różnych map - klimatyczne, glebowe, roślinności, administracyjne. Co prawda chodzi o jedną gminę, ale z braku materiałów korzystam ze ściennych z Atlasu Polski. Skserowałam je już i teraz jest problem, co dalej - planuję wyciąć odpowiedni fragment, wyciąć legendę (albo oznaczenia, a resztę dopisać na komputerze), nakleić na białą kartkę i znowu zeskanować, wtedy wrzucić do pracy. Trochę roboty jest, ale nauczycielka mówi, że nie mogę wziąć map z dokumentów na stronie gminy czy powiatu.
08-10-2017 16:15
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: