Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 3 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matura rozszerzona z geografi - przygotowania!
Autor Wiadomość
malgoszta Offline
Doktor

Ilość postów: 798
Reputacja: 22
RE: Matura rozszerzona z geografi - przygotowania!
wojtek, tak naprawdę to niewielu zaczęło już ostre wkuwanko do matury...wszystko przed namiWink

"Cokolwiek robisz, staraj się mieć powód." Forrest Gump
12-03-2009 15:10
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 281
Reputacja: 5
Jaką macie uniwersalną receptę na pytania w stylu podaj plusy i minusy lub podaj jaki wpływ na życie ludzkie/człowiek wpływa....?

Ja szczerze mówiąc wolę pytania b. geograficzne Smile, a wy?

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
12-03-2009 18:06
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
(11-03-2009 20:35)wojtek90059 napisał(a):  Tak w ogóle mam małą prośbę, czy może ktoś z bardziej zaawansowanych użytkowników chciałby ułożyć arkusz maturalny z geografii tylko dla użytkowników?

Sorry ale się przeliczyłem. Nie jest to takie łatwe i nie mam jednak za dużo czasu na to. Zresztą w internecie jest dużo arkuszy z lat poprzednich, są arkusze z Operonu, szukaj też w Wyborczej i specjalnych książkach.

Nie mniej jednak ułożyłem siedem zadanek, odpowiedzi są zawarte w pliku. Możesz przejrzeć, jak będzie coś niejasnego to pisz.

Mój autorski arkusz w załączniku.
.doc  matura.doc (Rozmiar: 454 KB / Pobrań: 2315)
13-03-2009 23:36
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 119
Reputacja: 11
muszę ci qmate powiedzieć że wymiatasz - bo jak dla mnie to na ułożenie nawet tych 7 pytań nie starczyło by mi czasuTongue..chwała ci za to Big Grin

Geomania...niektórych już złapało:D
14-03-2009 15:44
malgoszta Offline
Doktor

Ilość postów: 798
Reputacja: 22
ciekaweSmile dzięki

"Cokolwiek robisz, staraj się mieć powód." Forrest Gump
15-03-2009 12:25
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 281
Reputacja: 5
ciekawe dzięki Smile

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
15-03-2009 15:59
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
marthoosia Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
Reputacja: 0
Witam.Można się przyłączyć?Smile
Co prawda jestem dwa lata po maturze,ale z okazji startowania na kolejny kierunek przyda mi się matura z geografii.
W zeszłym roku przystąpiłam do niej z marszu,co nie przyniosło jednak zadowalającego efektu.Jak to studentka idąc po najmniejszej lini oporu kupiłam to,co było pierwsze pod ręką - opracowania pana Piekarzewskiego,jednak jak zaczęłam je przeglądać(literówki,powtórki)stwierdziłam,że możę to być tylko strata czasu. Chciałam sytać Was,w co najlepiej zainwestować?Ciągle widzę nowe tytuły,a każy pisze jednak,że jego jest najlepszeWink Trzy lata temu wiem,że Operon okazał się najlepszym wyborem.A co teraz jest faworytem?Z góry bardzo dziękuję za wszelkie poradySmile

Pozdrawiam, marthoosia
26-03-2009 22:14
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 479
Reputacja: 10
nadal vademecum Operona. wszyscy wypowiadali się już wielokrotnie na ten temat w różnych tematach w tym dziale. -przejrzysz w archiwum to znajdziesz nasze opinie Smile

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
26-03-2009 22:17
marthoosia Offline
Nieobecny

Przeszukałam i jak pisałam - pojawia się mnóstwo pozycji 'najlepszych'Wink Nawet Grega sporo osób chwali, ja za to mam b.złe doświadczenia,dlatego szukam jakichś argumentów które mnie przekonają do końca;>

Pozdrawiam, marthoosia
26-03-2009 22:55
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 479
Reputacja: 10
jeśli Grega nie lubisz to z niego nie korzystaj. po to jest tyle wydawnictw by każdy wybrał to co mu odpowiada. to, że jest dużo najlepszych, to dobrze - można wybierać samemu. ktoś lubi obrazki, twardą okładkę, i inne kwestie to może kupić sobie to co mu odpowiada. przejrzyj pozycje w księgarni, które wg Ciebie mają najlepsze pochwały i zainwestuj w to co dla Ciebie wygląda na najprzystępniej zaprezentowane. nie ma jednej najlepszej książki i raczej takiej nie będzie Smile każdy ma inny gust i dobrze że opracowania wydają na różne sposoby przedstawione - każdy może mieć swój typ, wg gustu.
Nie wiem teraz kto pisał o Gregu, ale jeśli chodzi Ci o rozwinięcie myśli napisanej przez kogoś to musisz się zwrócić do tej właśnie osoby. Np przez PW pytając co ktoś miał na myśli wink Napisałaś tak ogólnego posta powyżej, że sami nie wiemy czego dokładnie oczekujesz Smile

swoją drogą może powinniśmy stworzyć jakiś ranking pozycji na stronie, podobny do tego co już jest tylko uwzględniający aktualne i nowe pozycje. a w opisie umieścić opinie maturzystów.

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
26-03-2009 23:52
marthoosia Offline
Nieobecny

Sęk w tym,że ja nei mam pojęcia co jest dobre;D nie będę się kierowała ani formą,ani okładką ani wydawnictwem;p ponieważ nie mam żadnej wiedzy nt. geografii,jestem po profilu humanistycznymWink

Pozdrawiam, marthoosia
26-03-2009 23:59
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Jak na rozszerzoną Vademeucum Operonu, na podstawową radziłabym co innego, bo w Operonie nie ma podziału na poziomy. Książki ideału nie ma, najlepiej mieć wgląd do kilku pozycji i oprócz Vademecum przydałby się jakiś podręcznik.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
27-03-2009 12:41
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 119
Reputacja: 11
zgadzam się z przedmówcami - nie ma książki idealnej...Vademecum Operonu jest chyba najbardziej popularne, bo wszyscy lubią kolorowe obrazki i w ogóle takie bajeryBig Grin..ale nie ma tam podziału na poziomu - dlatego radze pójśc za radą Kaktusii i poszukać czegoś innego, tego co spełniało by twoje oczekiwania

Geomania...niektórych już złapało:D
27-03-2009 15:49
marthoosia Offline
Nieobecny

Szukam na rozszerzenie.Robiłam rozeznanie w swojej starej szkole i wszyscy opowiadają się z aVademecum Operonu(ale zastanawiam się,czy po prostu nie idą wszyscy za jednym głosem i czy ktokolwiek sprawdzał co innego -_-')A może czego nie polecacie?Bo nawet jeżeli przejrzę pięć podręczników,to nic mi to nie da,bo nie wiem,co powinno być,a co nie powinno mnie interesować.Na zeszłą maturę robiłam tylko stare matury z paru wcześniejszych lat,ale powtórzyła się tylko jedna rzecz(pytania nie pamiętam dokładnie,w każdym razie chodziło o przejecia terenów),nie było nic o ekologii,o minerałach,kopalniach czy ropie,co wcześniej pojawiało się nagminnie.Dlatego teraz wolę spytać ludzi,którzy w tym 'siedzą'
Dzięki więc bardzo,za Wsze wypowiedzi Smile inwestuję w Vademecum i jakiś podręcznik,popytam w księgarni.
Pozdrawiam Smile

Pozdrawiam, marthoosia
27-03-2009 23:07
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
W vademecach, repetytoriach itp. są zebrane najważniejsze informacje, nie ma za bardzo miejsca na lanie wody. Choć jak ktoś chce i też da radę Wink W podręcznikach niektóre rzeczy są zwykle lepiej opisane i wytłumaczone. Wejdź na strone CKE i przeczytaj wymagania na poziom rozszerzony. No i nie zapomnij o znajomości mapy i umiejętności wykonywania do niej zadań, bo tego na maturze jest dużo. Zeny powiedzieć czego nie polecam to niestety rozeznania takiego nie mam. Z podręczników całkiem fajne są PWN "Geografia na czasie", a vademecum to polecam jednak to Operonowskie. Smile

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
27-03-2009 23:37
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!