Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Matura z matematyki 2010+ ;)
Autor Wiadomość
kasia55424 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 61
Reputacja: 0
Matura z matematyki 2010+ ;)
Postrach maturzystów ;D
W internecie wielki szum, w mediach również.... a tutaj nic? Wink
Jaka była próbna matura? Czego się spodziewacie na majowej?
Jakieś przemyślenia? ;>

Polecam:
MEGAMATMA! - czyli jak zdać maturę z matematyki! :)
wylewki maszynowe
ogrzewanie podłogowe
16-11-2009 20:07
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Asiaa91 Offline
Student

Ilość postów: 321
Reputacja: 2
RE: Matura z matematyki 2010+ ;)

"Najbardziej stracony dzień to ten, w którym nie zaśmialiśmy się ani razu":D
16-11-2009 23:15
squirrel_sami Niedostępny
Licealista

Ilość postów: 202
Próbna hmmm nawet prosta.../ a co do moajowej, to mam nadzieję, że będzie bardzo mało f-cji liniowej.../
17-11-2009 00:45
martynai Offline
Uczeń

Ilość postów: 46
matura próbna z matematyki była banalna (i uważam, że "humaniści" przesadzają z tym bojkotem..)
jak zobaczyłam zadanie z biletami na seans kinowy. Jaki procent stanowią bilety ulgowe.. to myślałam, że może arkusze dla szkoły specjalnej przysłali :]

cieszę się, że ta matura powróciła bo jednak będzie może odsiew ludzi i mniejsza konkurencja przy walce o miejsce na uczelni ;]
17-11-2009 15:59
Licealista

Hmmm.... a jako humanista to zawsze mam szansę na uczelniach humanistycznych jak z politechniką nie wyjdzieSmile
I osobiście, mimo wielkiego humanizmu, to jednak jestem za maturą z matematyki... Mnie tam ona nie przeszkadzaSmile
17-11-2009 21:44
martynai Offline
Uczeń

Ilość postów: 46
no chyba nie jesteś takim humanistą skoro na politechnikę się wybierasz Tongue

z drugiej strony, słyszałam, że niektórym sprawiła problem ta próbna matura, ale uważam, ze jeśli ktoś przeszedł przez gimnazjum i LO/technikum.. no to takie podstawowe rzeczy zna i jest w stanie zdać nawet na te 30%.
więc nie powinno być problemu.. no, a jeśli ktoś twierdzi, że nie podoła.. to widocznie pomylił się z wyborem szkoły ponadgimnazjalnej, tak mi się wydaje.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 17-11-2009 22:19 przez martynai. Edit Reason: )
17-11-2009 22:18
kasia55424 Offline
Gimnazjalista

Podoła / nie podoła ... problem czy uczelnie go zechcą z tymi 30% ;>
W niektórych szkołach nauczyciele strasznie olewają fakultety.... nie wiem czy śmiać się z tego / czy płakać ?
Ten "pierwszy raz" dla większości jest ważny, a takie podchodzenie do tematu ze strony nauczycieli, jest chyba nie na miejscu....

Mhm, szum był, ale w temacie w kategorii geografia Wink

Polecam:
wylewki maszynowe
ogrzewanie podłogowe
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-11-2009 02:17 przez kasia55424. Edit Reason: N/A)
23-11-2009 02:14
Licealista

No cóż, ale też nie każda uczelnia bierze pod uwagę matematykę. Zresztą tak samo jest z językiem polskim...
zależy do od uczelni i profilu na jaki chcemy się dostać... A jeśli chodzi o te 30% to chyba przeciętny uczeń z LO powinnien mieć, a nawet więcej bo ok. 50-60%. No ale to moje zdanieBig Grin

Cytat:W niektórych szkołach nauczyciele strasznie olewają fakultety.... nie wiem czy śmiać się z tego / czy płakać ?

To dobrze, że w ogóle robią u nas nie ma czegoś takiego... no niby nauczyciele mają obowiązek robić dodatkową godzinę, ale wybieraja klasy, z którymi chcą mieć... W konsekwencji musimy chodzic na przedmioty, które nas nie interesują;/
23-11-2009 21:38
kinga_gie Offline
Licealista

Ilość postów: 144
to my z koleji mamy z każdego przedmiotu dodatkową godzine i chodzimy na co chcemy, ale zawsze musi być jakieś Ale więc zazwyczaj sie składa że to na co sie chce chodzić to sie nakłada i i tak trzeba czekać 1-2h, ja mam w tym samym czasie geo i matematyke i jednak wole iść na geografie.Big Grin

a co do fakultetów to to jest jedna wielka porażka bo to powinno być jakoś od górnie ustalone czy trzeba chodzić czy nie i jaki jest ich przydział;/

"W tej chwili jest 6.502.867.120 ludzi na świecie. Mniej więcej. Ale czasami potrzebujesz tylko jednej z nich." OTH.
23-11-2009 22:39
Licealista

Powinny być od górnie ale ministerstwo jak zwykle wprowadza jakieś niedopracowane reformy.../ tak samo jak z religią i etyką.../ niby uczniowie mieli decydować czy chodza na to czy na to.../ a u nas zrobiono głosowanie, i Ci, co nie chodzą na religię mają wolne.../
To też mozna uznać za kompletną porażkę, tak samo jak te fakultety i zmiany lektur;/
24-11-2009 01:34
kasia55424 Offline
Gimnazjalista

Tak u nas jest to samo z religią, głosowanie nie wiem czy było, w każdym razie nauczyciela nie ma.
Tak, są ... ale, co z tego jak są, ale ich nie ma? Nauczycielka robi, ale odwołuje, wlecze się... itp. więc nie wiem czy mieli 1, czy 2 ;P
Dziś tak na chwilę byłam w szkole a tu mówią, że maturę próbną pisali.... i niby porażka?
Co o niej sądzicie? Głosy były, że dużo trudniejsza/dziwniejsza podstawa od tej co była na początku roku...

Polecam:
wylewki maszynowe
ogrzewanie podłogowe
25-11-2009 21:23
Licealista

Hmmm... dzisiaj to matematyka miałabyć tak?
U nas zrezygnowali ponieważ pisaliśmy tą z CKE, i stwierdzili, że nie musimy dwa razy matmy pisać... Nasza szkoła pisze jutro język, a w piatek dodatkowyBig Grin

Jeśli ktoś pisał, to mógłby podzielić się wrazeniami?
25-11-2009 22:27
kinga_gie Offline
Licealista

Ilość postów: 144
wyniki tej z cke będą 14 więc już niedługo..aż jestem ciekawa jaka będzie ogólnie norma krajowaTongue
ciekawe czemu to na nas wszystko testują teraz nie będzie też próbnych z cke bo o dziwo nie mają pieniędzy na edukacje, a jednak matury z wydawnictw a cke to jest różnica

"W tej chwili jest 6.502.867.120 ludzi na świecie. Mniej więcej. Ale czasami potrzebujesz tylko jednej z nich." OTH.
03-12-2009 22:38
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 119
Reputacja: 11
co do matmy i że wszyscy powinni ja zdac to się z wami nie zgodze...tgo nie tylko zależy od tego kim uczeń jest - ścisłowcem czy humanistą - ale w głównej mierze od nauczyciela i jego chęci....poza tym znam takich ludzi którzy naprawdę chcą się nauczyć matmy ale im kompletnie nie idzie...poza tym niektórzy maja problemy z podstawowymi działaniami (jakoś się to fachowo nazywa ale nie pamiętam..)
choć uważam że kazdy powinien znac matmę choc troszkę to jednak nie twierdzę że kazdy jest w stanie ja zdać....naprawdę szkoda mi takich ludzi którzy z powodu matmy się nie zrealizuja....a argument że ścisłowcy męcza się z polskim do mnie nie przemawia...

Geomania...niektórych już złapało:D
05-12-2009 17:56
Licealista

pisk35 fachowo to się dyskalkulia nazywaTongue
a jak ścisłowcom polski przeszkadza to proponuję wycieczkę do Niemiec i zdawanie matury po niemieckuSmile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 05-12-2009 18:47 przez squirrel_sami. Edit Reason: )
05-12-2009 18:46
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!