Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Ankieta: Czy podoba Ci się forma pytań na I etap Olimpiady AGH ?
Tak
Nie
[Wyniki ankiety]

Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Olimpiada o diamentowy indeks AGH (geografia)
Autor Wiadomość
blueberries Offline
Licealista

Ilość postów: 131
Reputacja: 0

NO ja tez planuje wziąść udział w tej olimpiadzie, tylko, ze zabrałam sie za to dopiero wczoraj lol I narazie mam 7 stron a jestem na 5 punkcie wód płynących. Kurcze wy tu piszecie o 60 stronahc albo cos :| nie wiedziałam, ze to ma byc az takie obszerne. Ja opisuje ogolnie, tak jak mam w podreczniku i to co w necie znajde, bo innych zrodel nie mam. Myslicie, ze powinnam cos wiecej wpisac?

Rysunków jeszcze ni zaczełam robic. A najlepiej zrobic je np. na czystej kartce z bloku rysunkowego a 4 czy na papierze kancelaryjnym, czy na czym??

I jeszcze pytanie - znacie jakies przykłady do przelweu przełomowego?
16-12-2007 19:45
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Mic_RnR Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5

Witam !
Też porwałem się na ten konkurs .
Póki co jestem przy stronie 8 ale to dopiero pytania na temat rzek.
Sądze, że osoby mówiące o tym, że piszą 60 stron żartują. Wątpie, żeby zwykły śmiertelnik (czytaj osoba bez dr lub mgr przed nazwiskiem) mogła napisać z głowy taką prace. Myśle ze nawet przy możliwości korzystania z różnych źródeł wiedzy (podreczniki , internet) wykonanie pracy tak obszernej jest dosyć trudne .

Hmmm jeszcze jedno . Mam problem z pytaniami z działu TEORIA TEKTONIKI PłYT. Co można rozumieć pod pojęciem kanony tektoniki płyt ? Licze , że są na tym forum osoby pomocne które traktują takie olimpiady jako dobrą nauke i okazje zdobywania wiedzy , a nie jako ostrą rywalizacje i wygryzanie konkurentów Tongue

Pozdrawiam, Mic_RnR
16-12-2007 20:20
Bartus Offline
Student

Ilość postów: 615

Kanony czyli ogólne mówiąc; w skrócie najwazniejsze rzeczy o teorii tektoniki Smile
16-12-2007 20:24
kidzior Offline
Student

Ilość postów: 249

NIe no niech sobie piszą po 100 stron nawet!! ja będe miał wszystko na ok 13-15 stronach i myślę ze to wystarczy. Pozatym ja nie będe przepłacał za wysyłkę 60 stron Big Grin

This is not DefQon, this is not Qlimax, this is not Q-Base, this is IN QONTROL
16-12-2007 21:54
blueberries Offline
Licealista

A Wy to wszystko tylko z glowy piszecie?
Ja korzystam z neta i podręcznika i nieraz używam słów z nich i własnie się boję czy moge Tongue tzn staram sie pisać swoimi słowami itd, ale czasem sie poprostu nie da ;p jak Wy robicie?:>

a i jeszcze jedno - o co chodzi z tym ' sformułuj wniosek dotyczący rozwoju rzeźby eolicznej.' - ale jaki wniosek? bo nie jarze ;p
16-12-2007 22:52
Bartus Offline
Student

MAm 22 ksiazki z któych korzystam... większość rżnę all.. pozniej w bibliografii dam ze korzystalem z takich żrodłem ...
16-12-2007 22:53
blueberries Offline
Licealista

ło :shock:
22 książki? he ja mam jedną Tongue
no ciekawe Wink ale mi sie nie wydaje zeby az tak obszerne i rozbudowane prace miały być. Przeciez tam na poczatku nawet pisze, ze na tym etapie uczen sie musi wykazac wiedza potrzebna do osiagniecia na koniec oceny bdb, czyli zakres podrecznikowy powinien wystarczyc teoretycznie. Wiadomo, ze mozna poszerzyc Smile

a jak z tymi rysunkami? na czym robicie?
16-12-2007 22:57
Bartus Offline
Student

Jak narazie rysunków nie mam. Prawdopodobnie na bloku technicznych walnę - zeskanuję i wydrukuje... albo w PhotoShopie zrobie ;p

Lepiej się zabezpieczyć ... 75 stron już mam ...
16-12-2007 23:20
kidzior Offline
Student

Włsnie jak robicie z tymi rysunkami bo sie zastanawiam? czy sam mam to narysować, czy mogę zeskanować wkleić do worda i druknąć ?

po.s. bartus nie zdziwię sie jak nie przejdziesz do 2 etapu Big Grin

17-12-2007 18:26
Mic_RnR Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5

Ja zleciłem kumplowi narysowanie tych 5 form eolicznych. A reszte rysunków zrobie samemu, zeskanuje i dodam do pracy. Sądzę ze nie będą oceniać wartości artystycznych tylko czy rysunek odpowiada opisowi.

Pozdrawiam, Mic_RnR
17-12-2007 18:32
Bartus Offline
Student

hmm ja mam problem z tymi formami eolicznymi bo nie moge znalesc "ho to jest create" ... ;p
17-12-2007 22:00
kidzior Offline
Student

Właśnie skończyłem je wklejać ze skanera Big GrinBig Grin nie było możliwości tego narysować ;p

18-12-2007 00:30
parker Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6

formy eoliczne to na necie poszukaj albo w jakies ks od gegry ja mam w vademecum operonu wszystkie ladnie narysowane i opisane;] a rysunki to chyba recznie sobie zrobie i dodam na normalnej kartce toz to przeciez nie konkurs plastyczny Tongue
a wie ktos jak zrobic to ostatnie zad z ta analiza przekroju geologicznego albo gdzie mozna cos o tym znalezc bo to zad mnie przeraza Tongue

Pozdrawiam, parker
18-12-2007 00:36
madzik2 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 63

60 stron ? Po co przepisywac książkę... Myślicie ze komuś z AGH będzie się chciało to czytać... To ma być twoja wiedza !! Przeczytać i zintepretować, bo przepisać ksiązke to każdy idiota potrafi.
18-12-2007 12:09
magda51 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
ja mam poki co jakies 13 stron
i skonczylam juz ten blok z tektonika!! teraz zabieram sie za ta strefe zwrotnikowa!! te metale niezalezne chyba sobie odpuszcze, bo czytalam regulamin i wyraznie pisalo ze nie trzeba robic wszystkiego, wystarczy miec 70% - oczywiscie zakladajac ze wszystko bedzie dobrze Tongue

ja korzystam glownie z netu (w sumie to nie wiem czy mozna, ale w regulaminie nic nie bylo na ten temat, a co nie jest zabronione to chyba jest dozwolone co? Big Grin) mam tez pare ksiazek, ale glownie do chyba podreczniki, raz siegnelam do encyklopedii i to by bylo na tyle!!

tak ogolnie to mysle miec 15-20 stron maksymalnie!! nie bede sie sozpisywac nie wiadomo ile bo ani mi sie nie chce pisac, ani im sie nie chce czytac!!

:-)

no to mam nadzieje ze wszyscy spotkamy sie w tej ostatniej czesci!! no i 10 os sobie wygra indeks - kurcze ale fajnie!! taki indeks to jest cos!!

pozdrawiam wszystkich Smile

Pozdrawiam, magda51
18-12-2007 12:19
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!