Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Pomoc w zadaniach ze Skrzypczaka
Autor Wiadomość
Hellequin89 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Pomoc w zadaniach ze Skrzypczaka
Cześć Smile

Jestem maturzystką z roku 2007/2008 ale w związku ze zmianą studiów postanowiłam w 2014 podejść do dodatkowej matury m.in. z rozszerzonej Geografii.

Kupiłam sobie m.in. pakiet podręczników i ćwiczeń W. Skrzypczaka ale przy niektórych zadaniach mam małe kłopoty. Czy jakaś mądra duszyczka mogłaby mi pomagać od czasu do czasu w trudniejszych kwestiach.

Problem polega na tym, że w ćwiczeniach Skrzypczaka jest dużo różnych zadań, do których odpowiedzi próżno szukać w książce a ja po 5-ciu latach zaczynam naukę dosłownie od podstaw.

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczna.

A oto pierwsze ćwiczenie, z którym mam problem.

Zadanie 1.
Uzupełnij zdania określające podstawowe zasady, o których należy pamiętać w trakcie dokonywania pomiarów na mapach.

1) Pola powierzchni można mierzyć jedynie na mapach __________

2) Odległości można mierzyć zasadniczo tylko na mapach topograficznych i planach oraz na __________

3) Na mapach przeglądowych można mierzyć jedynie odległości na linii styczności płaszczyzny __________ z geometryczną powierzchnią Ziemi.

4) Jeżeli satysfakcjonują nas przybliżone wyniki, możemy również mierzyć na tych mapach inne, ale __________ odległości

5) Mierzenie dużych odległości na mapach przeglądowych jest niewskazane, gdyż prowadzi do poważnych ___________

6) Do mierzenia długości linii krzywych na mapach służy przyrząd zwany __________

Żeby nie było. Powypisywałam sobie swoje propozycje odpowiedzi w miejsce tych luk ale nie chciałabym się skompromitować Smile Chcę po prostu konsultacji.
23-10-2013 20:20
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
RE: Pomoc w zadaniach ze Skrzypczaka
1 wiernopowierzchniowych
2 globusie
3 odwzorowania
4 ?
5 zafałszowań pomiarów
6 krzywomierz, kroczek

Moja uwaga: jeśli przygotowujesz się do matury, to nie polecam tych zadań. O tym z jakich podręczników i zbiorów najlepiej korzystać, dowiesz się z różnych wątków na tym forum.
24-10-2013 19:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!