Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porady dla maturzysty :P
Autor Wiadomość
Karol_94 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17
Reputacja: 0
RE: Porady dla maturzysty :P
Widziałem tylko ten Demartu , bo używamy go w szkole na lekcjach. Ale jeśli polecasz ten Nowej Ery to będe musiał go obejrzeć Smile
28-12-2012 21:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
anynka13 Offline
Licealista

Ilość postów: 182
Zależy co lubisz Wink Ten z Nowej Ery ma zdecydowanie lepsze mapy fizyczne od demartowskiego. Czerwony ma ciekawsze mapy dotyczące geografii społeczno-ekonomicznej.

Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów! :D
28-12-2012 21:52
wojtekk-14 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15
Sorry, że was tak nudzę, lecz napotkałem nowy problem Big Grin Otóż czytałem sobie dzisiaj co-nieco na temat astronomii i zastanawiałem się, czy może zdarzyć się pytanie związane z wielkością planet z grupy Ziemia czy też planet z grupy olbrzymów?
Czy ma ktoś jakieś notatki, w których ma wypisane co należy umieć z tzw "liczbowych zagadnień" mam tu na myśli w/w planety oraz inne dane typu wysokość szczytu ;p? Nie mam się kogo o to wypytać dlatego liczę na waszą pomoc.
02-01-2013 23:04
Floyd Offline
Uczeń

Ilość postów: 32
@wojtekk-14 Co najwyżej trzeba będzie je uszeregować w odpowiedniej kolejności ale i to raczej tylko na podstawie.

@edit Zapomniałem dodać, że mam tutaj na myśli kolejność według ich wielkości Wink
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 03-01-2013 23:59 przez Floyd. Edit Reason: )
03-01-2013 21:22
wojtekk-14 Offline
Przedszkolak

Kamień z sercaBig Grin nie mam za grosz pamięci do liczb...
03-01-2013 23:25
anynka13 Offline
Licealista

Karol_94, nowe wydanie atlasu Nowej Ery jest jeszcze lepsze. Dane uaktualnione, dużo nowych map. Demart też wydał nową wersję, ale oprócz szaty graficznej niewiele różni się od starszego wydania.

http://www.matras.pl/geografia-klasa-1-3...a-era.html

06-01-2013 19:37
Karol_94 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17
Chcesz zbudować dom nad dolnym biegiem Rodanu.Na którym brzegu rzeki go zbudujesz? Uzasadnij swoją odpowiedź.

W odpowiedziach jest , że na prawym. Wytłumaczy mi ktoś dlaczego? Bo wg mnie to przez siłę Coriolisa prawy brzeg jest bardziej podmywany, ale może źle myśle Wink
09-01-2013 23:19
Piotrq10 Offline
Licealista

Ilość postów: 119
anynka13,
A masz może porównanie atlasu NE z ich gimnazjalną wersją? Mam ten z gimnazjum i nie wiem czy mi się opłaca kupować ten do liceum (chodzi mi głównie o mapki fizyczne i ich szczegółowość, fizyczne mapy kontynentów, czy np. są dzielone na np. Europa Wschodnia etc.).

Demart mam obowiązkowo i po prostu nienawidzę go. Kompletnie nieczytelny (moja opinia).
10-01-2013 23:19
anynka13 Offline
Licealista

Piotrq10, nie kojarzę tego atlasu, o którym mówisz. W gimnazjum korzystaliśmy z Demartu.

Powiem tak, w większości, gdy porównywałam atlasy gimnazjalne i licealne różnica była spora. Myślę, że lepiej jest jednak kupić atlas licealny. Jeśli zdajesz rozszerzenie i dobry atlas potem przyda Ci się na studiach, to polecam najnowsze wydanie Nowej Ery (link podawałam wcześniej Karolowi). Ma świetne mapy fizyczne, bardzo szczegółowe, zostały wprowadzone dokładniejsze mapy ciekawszych obszarów, które zazwyczaj są przedstawiane w małej skali. Przykładowo masz mapy Wielkich Rowów Afrykańskich, Amazonii, każdy kontynent ma dokładnie przedstawiony klimat z rozróżnieniem na pory roku, mapy oceanów - po prostu świetny. Także masz najnowsze dane 2010, 2011 rok, a kontynenty są dzielone na regiony.
Cena nie jest jakaś zabójcza - płaciłam 30zł zamawiając przez Internet i odbierając w księgarni. Normalna cena około 40zł.

Jeśli Ci nie jest potrzebny aż tak dokładny atlas, starsza wersja (zielona) też jest bardzo dobra. Również masz podzielone kontynenty na regiony, mapy są szczegółowe i fajne "dla oka" (a nie buro-zielone jak w Demarcie Tongue ) Możesz poszukać go w antykwariatach.

Myślę, że do rozszerzenia przyda się atlas licealny. Podstawę na upartego da się napisać z atlasem gimnazjalnym.

Mam nadzieję, że pomogłam Wink

11-01-2013 20:41
julaa12 Offline
Licealista

Ilość postów: 128
Potwierdzam, z nowej ery jest najlepszy !!!!! Warto kupić, a cena nie jest wygórowana!
12-01-2013 19:59
Eisen Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Mam "Atlas geograficzny. Liceum. Świat - Polska" Demarta (wydanie rozszerzone) z 2006r. - coś takiego: klik. Zastanawiam się nad zakupem tego atlasu, co podała anynka13 - z tym, że w moich okolicach nie ma księgarni, w której mógłbym odebrać. W sumie z przesyłką kurierską za niecałe 9zł, atlas wyniósłby mnie 39,65 zł. Tylko teraz pytanie, czy naprawdę warto? Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 12-01-2013 23:48 przez Eisen. Edit Reason: )
12-01-2013 23:47
Floyd Offline
Uczeń

Ilość postów: 32
@Eisen Prawda jest taka, że nie warto. To co potrzebujesz wiedzieć z atlasu to znajdziesz w każdym atlasie przeznaczonym dla szkół średnich, a to, że jakiś atlas ma dla kogoś bardziej lub mniej atrakcyjną formę graficzną i zawiera tyle a tyle dodatkowych informacji w rzeczywistości nie ma większego znaczenia. Równie dobrze można by się obejść bez atlasu jedynie korzystając z internetowych map. Ktoś może się zachwycać, że jego atlas ma to i tamto ale ja traktowałbym te rzeczy jako jedynie trochę ułatwiające naukę. Wiadomo, że przyjemnie jest sobie zerknąć do atlasu, żeby zobaczyć np. jaki obszar dane zjawisko obejmuje ale nie ma co popadać w skrajność.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 13-01-2013 00:42 przez Floyd. Edit Reason: N/A)
13-01-2013 00:42
wojtekk-14 Offline
Przedszkolak

Jest gdzieś jakiś wykaz co dokładnie trzeba umieć z mapy: polski,europy, świta?
28-01-2013 19:39
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!