Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Porady dla maturzysty :P
Autor Wiadomość
wojtekk-14 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15
Reputacja: 0
Porady dla maturzysty :P
Jestem uczniem technikum (4 rok),geografie miałem 2 lata temu w dotatku podstawową, a chce pisać rozszerzoną... Moje przygotowania rozpoczęły się miesiąc temu... Jednakże miałem dość mało czasu by się przykładać do nauki w rezultacie przerobiłem kartografię, geografię astronomiczną, budowę ziemi, procesy endogeniczne (nie tak super jak bym chciał, coś niby pamiętam, ale szały nie ma ). Nie robiłem jeszcze żadnych zadań ze zbiorów...
Moja szkoła jest zacofana do tego stopniu ze nie pisałem próbnej matury.. (może to i lepiej Big Grin)
Mój zestaw książek to:
-Vademecum operonu,
-dwie części książek z PWN'u
-Zbiór zadań Pawła Włada
-Zbiór zadań z wydawnictwa szkolnego OMEGA
Geografia ćwiczenia z mapą wyd. PWN
dodatkowo wydrukowałem sobie wszystkie matury z ubiegłych lat...
Czasu zostało niewiele.. W niedługim czasie będę miał ferie, więc nie ma że boli świątek piątek czy niedziela geografia będzie się udzielać ;p..Proszę was o mocnego kopa motywacyjnego red I udzielenie kilku cennych np: jak wygląda u was system nauki,powtórek,rozwiązywania zadań. Tymczasem wracam do literatury ;p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2012 22:11 przez wojtekk-14. Edit Reason: N/A)
26-12-2012 22:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Karol_94 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 17
RE: Porady dla maturzysty :P
Ja też zacząłem niedawno powtarzać, ale nie mam jeszcze żadnego zbioru z zadaniami. Ten OMEGI jest godny polecenia? Bo myślałem o zbiorach Horodeckich , ale cena mnie troche zniechęca.
26-12-2012 22:11
wojtekk-14 Offline
Przedszkolak

Nie widziałem zbioru Horodeckich, dlatego ciężko mi coś powiedzieć na ten temat. Porównując zbiór Włada oraz OMEGI stwierdzam, że oba te zbiory w z pewnością dostarczą mi sporo wiedzy. Przykładowo w jednym jest mało zadać typu "oblicz górowania słońca" (czyt. zbiór OMEGI). Jak powiedział mądry człowiek: "Ja tu tylko sprzątam" Smile. Życzę wytrwałości w nauce kolego.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-12-2012 22:23 przez wojtekk-14. Edit Reason: )
26-12-2012 22:22
Karol_94 Offline
Przedszkolak

Dzięki, na pewno się przyda. Chociaż bardziej martwie się o mature z innych przedmiotów niż geografii Wink
26-12-2012 22:24
wojtekk-14 Offline
Przedszkolak

Mam pytanie czy jest jakaś wielka różnica między książką "Zbiór zadań" Pawła Włada z 2004 roku, a nowszą? Mam egzemplarz z 2004 roku i nie wiem czy ta książka nie jest zbytnio przestarzała, żeby z niej robić zadania.
27-12-2012 12:47
thekatjar Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 10
Ja osobiscie polecam repetytorium z operonu. Obojętnie które wydanie, bo niczym się nie różnią oprócz okładką. Do tego mam arkusze maturalne z PWN i operonu. Czasami poczytam jeszcze vademecum z zielonej sowy, ale średnio je polecam bo jeżeli chodzi o nauke z niego to marnie, lepiej w tej kwestii spisuje się Operon. W Zielona Sowa wszystko jest opisowo zrobione. Jednak moje przygotowanie opiera się głównie na robieniu zadan maturalnych, z danego działu. Mam też koła w szkole, na któych powtarzamy wszystko, robimy testy a także piszemy kartkówki. Czasami mam wrażenie ze tego naprawdę jest sporo, jednak gdyby nie to mi samej cięzko byłoby zaciągnąć się do nauki Smile A na geografii zależy mi chyba najbardziej, dlatego też chce od was jakiegoś mega mocnego kopa motywującego Big Grin
27-12-2012 14:49
Floyd Offline
Uczeń

Ilość postów: 32
@wojtek-14 Najnowsze wydanie zbioru zadań od Pawła Włada jest z 2006 roku, więc sprawdź sobie czy to, które ty masz, jest zrobione pod nową maturę. Dla mnie zadania z jego zbioru są nieco nudnawe, szczególnie, jeśli chodzi o obliczenia - facet wyczerpał w tym zakresie chyba wszystkie możliwości ale jeśli ktoś miewa z tym problemy, to po tych zadaniach na maturze raczej nic z obliczeń już go nie zaskoczy Wink. Jest tam też trochę nie najłatwiejszych zadań z geologii. Zawiodły mnie natomiast zadania otwarte, a w szczególności przykładowe odpowiedzi.
28-12-2012 01:03
Karol_94 Offline
Przedszkolak

Gdzie można kupić jakieś porządne mapki konturowe ? Można coś takiego dostać w księgarniach? I czy polecacie jakąś firme ?
28-12-2012 01:15
wojtekk-14 Offline
Przedszkolak

@Karol_94 Mapki konturowe można nabyć w księgarni lub na allegro .
28-12-2012 14:20
wew21 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Ja kupiłem mapy konturowe Demart za 5,50 w księgarni. Jak dla mnie są bardzo dobreWink
28-12-2012 17:11
anynka13 Offline
Licealista

Ilość postów: 182
(28-12-2012 01:15)Karol_94 napisał(a):  Gdzie można kupić jakieś porządne mapki konturowe ? Można coś takiego dostać w księgarniach? I czy polecacie jakąś firme ?

Całkiem fajne mapki konturowe można ściągnąć z geostrefa.pl. Tylko o ile dobrze pamiętam musisz sobie założyć konto i wykupić wirtualną "kartę". Nie jest ona droga, płatne smsem.

Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów! :D
28-12-2012 20:41
Karol_94 Offline
Przedszkolak

Najpierw poszukam w księgarni, bo już nie chce mi sie bawić rejestrowanie i drukowanie tego. W sumie to już chyba mam wszystkie materiały do matury oprócz tych mapek. No i musze pomyśleć o jakimś atlasie, bo nie wiem czy ten mój się nadaje za bardzo.
28-12-2012 21:27
anynka13 Offline
Licealista

(28-12-2012 21:27)Karol_94 napisał(a):  No i musze pomyśleć o jakimś atlasie, bo nie wiem czy ten mój się nadaje za bardzo.

A jaki masz?

28-12-2012 21:36
Karol_94 Offline
Przedszkolak

Atlas Geograficzny WSiP. Tylko że on jest dla gimnazjum. Niby sporo tam jest tych wszystkich map.
28-12-2012 21:40
anynka13 Offline
Licealista

Hmmm... Nigdy nie widziałam tego atlasu, więc nie umiem Ci powiedzieć czy wystarczy. Ale jak jest dla gimnazjum, to raczej powinieneś zainwestować w jakiś licealny. Dla mnie najlepsze są atlasy czerwony z Demartu i zielony z Nowej Ery. Oba są dla liceum. Osobiście preferuje ten zielony Wink

28-12-2012 21:43
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!