Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
prezentacja maturalna z polskiego
Autor Wiadomość
pisk35 Offline
Doktor hab.

Ilość postów: 1 115
Reputacja: 11
RE: prezentacja maturalna z polskiego
ale Gosiu spójrz na to z innej strony - my bedziemy uczyc się prezentacji, a ty juz bedziesz się wakacjonowaćTongue

Geomania...niektórych już złapało:D
29-04-2009 16:25
Znajdź wszystkie posty użytkownika
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 281
Reputacja: 5
Ja ustny polski mam 11 maja i 18 maja ostatni egzamin (ustny angol) i już po maturach Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin Big Grin coolman

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
29-04-2009 21:11
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
pisk35 Offline
Doktor hab.

ja też mam 18 angola ustnego, ale polski dopiero 20 maja...a tak BTW co zdajecie na maturze pisemnej, bo ja polski, angielski matę i gecieTongue

29-04-2009 21:14
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
Ja podobnie. Chociaż geci już nie ;D Ale polski, ang i mate też. Najbardziej boję się polskiego, bo nie lubię tego przedmiotu, to beznadziejne lanie wody na w ogóle nie interesujące mnie tematy mnie osłabia. Ten przedmiot przeczy sam sobie: najpierw podczas lektury Ferdydurke śmiejemy się z tego, że nauczyciel na siłę chce wpoić uczniom, że "Słowacki wielkim poetą był", a sami jesteśmy w tej samej sytuacji - każą nam robić coś, co nas nie interesuje. Nie chce aby ktoś zrozumiał, że jestem przeciw czytaniu książek - nie. Chodzi o to, że męczą mnie te niektóre beznadziejne (subiektywnie) książki. I nikt nie wmówi, że są to super ekstra pozycje - dla mnie super ekstra są telezakupy mango i co?? ;D

Ponadto generalnie jestem za matematyką na maturze.
Zdenerwowało mnie ostatnio, jak usłyszałem w radiu, że uczniowie jakiegoś liceum plastycznego się buntują, bo nie chcą pisać matematyki. Humaniści - no dobra, nie chcą pisać, cóż ... Ale czy ja do *** mogę się zbuntowac, że nie chcę pisać polskiego? Nie! No właśnie! Sprawiedliwość musi być - jest na maturze coś dla humanistów (i męczarnia dla ścisłowców) - polski, niech będzie też coś dla ścisłowców - matematyka. Będzie sprawiedliwie. Zresztą śmieszne, że matematyki nie ma obowiązkowej na maturze - to królowa nauk ;D (obok geci heheh).
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 29-04-2009 22:13 przez qmate. Edit Reason: )
29-04-2009 22:12
malgoszta Offline
Doktor

Ilość postów: 798
Reputacja: 22
haaa a ja mam ostatni egzamin - matmę w środę 13 majaBig Grin

qmate, a których lektur konkretnie nie polubiłeś?
masz rację, matematyka to przedmiot rozwijający umiejętność logicznego myślenia, co przyda się również rzeczonym uczniom liceum plastycznego. zresztą, matma podstawowa nie jest aż tak strasznie trudna, może tylko brakuje czasu, żeby wszystko spokojnie posprawdzać.

"Cokolwiek robisz, staraj się mieć powód." Forrest Gump
29-04-2009 22:32
pisk35 Offline
Doktor hab.

nie mówiac już o rozszerzonejTongue...to dopiero meczarniaBig Grin...życzcie mi jakiś prostych 11 zadań...bo ostanio robiac zadania z kiełbasy nie mogłem rozkminic o co autorom w rozwiązniu chodzi?..może pomyślićie że jestem żalosny, ale tak własnie byłoSad

30-04-2009 13:32
malgoszta Offline
Doktor

Ilość postów: 798
Reputacja: 22
pisk, osoba podejmująca się rozszerzonej matmy nie może być żałosna. co najwyżej szalonaTongue nie, tak szczerze to jestem w mat-infie, mam b.wymagającą matematyczkę ale i tak nie napisałabym rozszerzonej matematyki. zadania są tak szczegółowe, że najpierw z 5 min trzeba myśleć jak się do nich zabrać.
ale powodzenia drogi piskuSmile

"Cokolwiek robisz, staraj się mieć powód." Forrest Gump
30-04-2009 14:38
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Ja mam polski ustny 6, kończę wszystko 15 Wink Temat mam troszkę geograficzny: Omów pochodzenie nazw miejscowych twojego regionu. Niestety ciągle skracam prezentację i ciągle jest za długa. 15 minut to mi zajmuje gdy mówię szybko i czytam, a jak sie doliczy takie różne wstawi jak "yyyy" i stres, to się nie wyrobię, więc skracam dalej... Powodzenia wszystkim! Co do matmy (chyba nie ten tematWink) też piszę rozszerzoną, gorzej, że sie uwsteczniłam. Próbną machnęłam na 87% procent, a teraz z pół arkusza zrobię... Ale i tak uważam, że matura z matematyki jest ze wszystkich matur "najmądrzejsza", bo z języków, czy nawet geografii jest głupia... Dobrze, że chciaż geografii się nie pisze Wink

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
30-04-2009 14:53
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8
pisemna geo Smile mmmm miło wspominam Big Grin

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
30-04-2009 15:54
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 070
Reputacja: 5
A ja nie poszedłem... Ale historia, WoS i polski i angielski , fajne to było...
A Noe Ty zdawałeś starą jeszcze??

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
30-04-2009 16:34
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 069
Reputacja: 8
oczywiście twisted

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
30-04-2009 17:31
marlen27 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 0
Reputacja: 0
Polecam fajną stronkę http://www.pracematuralne.pl
20-11-2009 23:58
eleanorrigby Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 14
A propo ustnej matury z polskiego, czy ktoś czasem nie wie, czy nadal można sobie samemu napisac temat pracy a jeśli tak to do kiedy takie tematy można zgłaszac?
25-11-2009 22:33
squirrel_sami Niedostępny
Licealista

Ilość postów: 202
Można ale termin już minął dawno.... Samemu można zgłosić temat do końca II klasy, gdyz lista tematów musi być zatwierdzona przez kuratoriumBig Grin
25-11-2009 23:29
emate69 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 0
Studentka psychologii napiszę prezentacje maturalną wraz z konspektem na dowolny temat. Mam za sobą kilkanaście napisanych prac, każda z nich pozwoliła maturzyście zdać dobrze egzamin ustny z języka polskiego.

Więcej informacji:
dagun1a@o2.pl
05-11-2010 21:28

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: