Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Problem z koncentracją
Autor Wiadomość
dawmajster Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Problem z koncentracją
Witam wszystkich,
Moja córka w zeszłym roku podchodziła do matury. Chodząc na korepetycje i poświęcając sporo czasu na naukę w domu zauważyliśmy, że nie potrafi przyswoić części zagadnień, albo zajmuje jej to zbyt dużo czasu. Skonsultowaliśmy się z lekarzem, okazało się, że córka cierpi na lekką nadpobudliwość i problemu z koncentracją. Lekarka zaleciła jej więcej aktywności fizycznej, aby w czasie przeznaczonym na naukę organizm był już "po szaleństwach". Zapisała nam też delikatne środki uspokajające, ale nie mieliśmy nigdy potrzeby po nie sięgnąć. Ta prosta terapia bardzo pomogła córce i przyniosła duże rezultaty. Polecam, aby maturzyści z podobnym problemem przebadali się - może możecie sobie pomóc w łatwy, nieinwazyjny sposób. Pomóc powinien już lekarz rodzinny, ale w razie potrzeby nie bójcie się wybrać do neurologa. Na pewno możecie znaleźć dobrego lekarza w wielu innych miejscach. Nie bójcie się sięgać po pomoc Smile
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2015 22:08 przez snaakee. Edit Reason: N/A)
26-01-2015 16:50
Znajdź wszystkie posty użytkownika
Kaziku Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
RE: Problem z koncentracją
Wiesz co, na problemy z koncentracją najlepsze jest wyciszenie się... pozbądź się w okół wszystkich rzeczy które Cię rozpraszają, załóż słuchawki i do dzieła Smile uda się!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-09-2015 22:08 przez snaakee. Edit Reason: )
06-02-2015 15:52
pinakolada Offline
Nieobecny

Maturzyści często mają takie problemy: stres, przemęczenie i świadomość zbliżającego się egzaminu powodują problemy z koncentracją. Wiem, bo sama przed maturą wariowałam. Dopiero z biegiem czasu (po maturze) uświadomiłam sobie, że przede mną wiele stresujących momentów, stresujących bardziej niż matura. Moim sposobem na naukę przed sesją już na studiach jest właśnie sport, biegam. Stało się to już moim hobby, polubiłam bieganie a dodatkowo pomaga mi ono wyciszyć się przed nauką, biegam słuchając ulubionych piosenek dopiero potem siadam do nauki z kubkiem gorącej herbaty i jakąś kanapką wspomagając się gorzką czekoladą - wszystkie egzaminy zdaję bez problemu. Pozdrawiam Smile
26-02-2015 12:20
Kuba_hugo Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Według mnie sport jest lekarstwem na wszystko, zwłaszcza w tak młodym wieku, wyżycie się w sporcie jest bardzo ważne.
27-02-2015 13:46
Guns77 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Zgadzam się, sport to najlepsze lekarstwo. Poprawia zarówno zdrowie fizyczne jak i psychiczne
03-08-2015 00:17
korcjusz Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
To prawda, sport jest ważny. Odpręża i pozwala uwolnić tłumioną energię. Maturzyści jak i wszyscy uczniowie są przemęczeni, a nawet przygnieceni nadmiarem obowiązków. Chcą sprostać bardziej oczekiwaniom nauczycieli czy rodziców, niż własnym. Nie chcą "tracić" czasu na sport, tylko wolą przeznaczyć go na naukę. Szkodzą sobie nieświadomie.
19-08-2015 15:26
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Monne39 Offline
Nieobecny

(27-02-2015 13:46)Kuba_hugo napisał(a):  Według mnie sport jest lekarstwem na wszystko, zwłaszcza w tak młodym wieku, wyżycie się w sporcie jest bardzo ważne.

Człowiek wyżyje się i nie ma sił się denerwować. Żałuje, że swoich nerwów nie próbowałem w sten sposób "leczyć".

To absurd twierdzić, że człowiek jest dobry albo zły. Człowiek jest i dobry, i zły.
20-08-2015 10:15
Gostek112 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 16
sport jest ważny ale co najbardziej rozprasza - telewizja i telefon a takż e komputer, zabrać z widoku i od razu będzie lepiej
01-10-2015 14:29
janicz287 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Dobrym sposobem sa takze spacery po jakimś czasie nauki, wyjsc, przewietrzyć sie i odrazu człowiekowi lepiej Smile
03-04-2016 08:50
Posejdon Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Problemy z koncentracją mogą także świadczyć o problemach z tarczycą. Warto się przebadać.

komu pasuje bob fryzura
04-04-2016 13:33
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 691
Reputacja: 5
Zamykam temat. Zainteresowanych odsyłam na fora poświęcone zdrowiu.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
04-04-2016 16:51
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: