Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 2 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Przygotowania do Matury 2013
Autor Wiadomość
PatrycjaDe Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Reputacja: 0
Exclamation Przygotowania do Matury 2013
Witam.
Przed nami cieżki rok.
Założyłam wątek aby z 1 wrzesnia móc ruszyć z przygotowaniami do matury rozszerzonej z geografii. Wspólnie będzie nam raźniej.
Jakich podreczników i pomocy naukowych macie zamiar używać?
Ja na razie podrecznik 2 tomowy Geografia Fizyczna i Spoleczna PWN
oraz vademecum Operonu. Polecacie coś jeszcze?
Zróbmy tak żeby matura nie była nam straszna !Wink
15-08-2012 14:41
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
RE: Przygotowania do Matury 2013
Dajcie sobie spokój na razie. Wakacje są.
15-08-2012 15:24
martag1410 Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 18
Ja już się stresuję, głownie z tego powodu, że mam tylko podstawe... na genialnym poziomie, raz w tygodniu. A chciałabym zdawać również rozszerzenie! :O Nie wiem czy dam radę.
Ja będę powoli kupować książki, myślałam o Vademecum też z Operonu, podręczniki z PWN takie jakie mamy do podstawy w szkole i kupię tego samego wydawnictwa, ale dla rozszerzenia.

Nie wiem co z atlasami, ktore polecacie?
A na jaki kierunek się wybierasz?

A i muszę zacząć ogarniać mapy z wodami, gorami, wyspami itp, bo z tym mam problemy! Sad
22-08-2012 09:46
charlott Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Jeśli chodzi o mapy to ja mam mapy konturowe z demartu. Są fajne bo można je sobie samemu uzupełnić, są duże i wyraziste. Kupiłam je za jakieś 5-6 zł, a mam ok 35 mapek. U mnie w szkole (podstawa) były obowiązkowe. Smile
a jak będziecie ogarniać materiał? macie jakiś plan?
ps. to bez sensu że jest jeszcze tyle czasu a ja się tak stresuje ;d
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 22-08-2012 17:38 przez charlott. Edit Reason: )
22-08-2012 17:34
Piotrq10 Offline
Licealista

Ilość postów: 119
Spokój Was ocali!
Co do nauki, to albo samemu stworzyć pewien program nauki w oparciu o spis treści podręcznika/repetytorium (oczywko rozszerzając o dodatkowe źródła, zbiory zadań), albo ściągnąć takową rozkładówkę ze strony OPERONU lub WSzPWN. Ja chyba wybiorę własną ścieżkę Wink

@martag1410: Ja mogę polecić 2 atlasy: Demartu i Nowej Ery. Ten pierwszy wydaje się bardziej napakowany, ale jakoś i tak bardziej mi się podoba atlas Nowej Ery.

Pozdrawiam!
22-08-2012 20:13
martag1410 Offline
Przedszkolak

ok, dzięki, a jakie polecacie zbiory zadań, dodatkowe książki... bo nie znam się na tym, geografia tylko na podstawie w liceum, a tylko co ledwo z podręcznika korzystaliśmy :/

I jak najlepiej ogarnąć (zapamiętać) te wszystkie jeziora, góry, rzeki, wyspy, półwyspy, ciesniny, itp? Sad
23-08-2012 13:38
martag1410 Offline
Przedszkolak

Wink)))))
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 23-08-2012 13:41 przez martag1410. Edit Reason: N/A)
23-08-2012 13:38
Piotrq10 Offline
Licealista

Ilość postów: 119
(23-08-2012 13:38)martag1410 napisał(a):  ok, dzięki, a jakie polecacie zbiory zadań, dodatkowe książki... bo nie znam się na tym, geografia tylko na podstawie w liceum, a tylko co ledwo z podręcznika korzystaliśmy :/

I jak najlepiej ogarnąć (zapamiętać) te wszystkie jeziora, góry, rzeki, wyspy, półwyspy, ciesniny, itp? Sad
Przeglądnij przyklejone wątki. Tam toczyła się dyskusja, co warto kupić i dlaczego Wink
23-08-2012 13:43
mrololl Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 20
Siema, ja w tym roku pisałem maturę z geografii (poziom rozszerzony). Uzyskałem wynik na tyle dobry, że udało mi się dostać na 5 uczelni z kierunkami geograficznymi Big Grin Ale wystarczy chwalenia się Tongue
A z czego i jak się uczyłem ? Miałem podręcznik ze szkoły Geografia fizyczna i społeczna PWN, atlas i zbiór zadań z geografii Horodeckich. Najpierw czytałem dział w podręczniku a potem klepałem zadania, zadania i jeszcze raz zadania z tego zbiorku. No i oczywiście między zadaniami studiowałem mapy z atlasu.
23-08-2012 19:14
charlott Offline
Nieobecny

Ilość postów: 6
Fajnie że pisze tu ktoś kto ma już to za sobą Smile Może pochwalisz się na ile zdałeś rozszerzenie?

Ja chyba zdecyduje się za PWN jeśli chodzi o podręczniki, dodatkowo jakiś atlas (jest ich masa na rynku wybiorę taki na który jest przyjemny dla oka), zbiór zadań polecane przez kolege (Horodeckich) oraz jakiś zbiór zadań z pwn (może taki który oswoi mnie z mapą?).

I zastanawiam się nad operonem. Wiele osób go poleca i wgl... ale czy będzie mi potrzebny? Jest tam coś innego (potrzebnego) czego nie ma w pwn? Bo 60 zł to jednak sporo kasy a za tą cenę mam książki z pwn.
26-08-2012 14:54
mrololl Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 20
Miałem 76% nie jest to najlepszy wynik i na pewno mnie nie satysfakcjonuje bo chciałem zdobyć przynajmniej 10% więcej (no i gdyby nie moje durne błędy to tyle bym miał Tongue)

(26-08-2012 14:54)charlott napisał(a):  oraz jakiś zbiór zadań z pwn (może taki który oswoi mnie z mapą?).
O jakie zadania Ci chodzi ? Takie jak są na maturce z mapy ? Jeśli tak to o ile chcesz zakupić zbiór Horodeckich to nic innego nie musisz kupować bo jest tam 15 mapek i do nich sporo zadań i jest to wystarczające do dobrego przygotowania się z mapy.
26-08-2012 15:22
Mkbewe Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 11
Z mojej strony mogę polecić genialny program SuperMemo Geografia.

Działa na zasadzie fiszek, tak jak uczy się angielskich słówek. Materiał jest podzielony na działy, ułożone podobnie jak w podręcznikach do geografii. Codziennie przerabiacie określoną ilość stron i na bierząco utrwalacie to co już się nauczyliście.

Tu link do strony producenta z opisem programu i galerią zrzutów ekranowych:
http://www.supermemo.pl/geografia_repetytorium

Wizualnie prezentuje się ubogo, ale nie o bajery tu przecież chodzi. Smile

Wiadomo, im wcześniej ktoś zacznie pracę z programem tym lepiej. Najważniejsza jest tu oczywiście systematyczność, bo codziennie trzeba przerobić te kilkadziesiąt pytań-odpowiedzi. Ja zacząłem powtórki jakieś 2 miesiące przed maturą i zdążyłem przerobić tylko około 40% materiału, ale efekty były na prawdę bardzo dobre.
26-08-2012 21:24
hańcza_jeziorak_gopło Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 74
witam wszystkich przyszłorocznych maturzystów! Smile jako że egzamin dojrzałości mam już za sobą, mogę Wam z czystym sumieniem polecić kilka książek Wink
podstawą mojej nauki były dwa podręczniki z PWNu (do fizycznej i społ-ekon., pomarańczowy i czerwony), uzupełnieniem Vademecum Operonu 2012. oprócz tego przerobiłem wszystkie zadania z niebieskiego zbioru PWN i zbioru wyd. Omega Pawła Kozioła (również niebieska okładka). do tego oczywiście różne arkusze maturalne z lat ubiegłych. korzystałem z atlasu Nowej Ery "ŚWIAT Polska" (zielona okładka). pomocny okazał się również podręcznik do geo fizycznej, który będzie obowiązywał od tego roku na nową podstawę programową, a którego "prototyp" dostałem od swojej nauczycielki Smile ta książka to "oblicza geografii" wyd. Nowa Era i jej główną zaletą jest to, że zawiera sporo ciekawych rysunków.
jeśli do tej pory mieliście geo na podstawie, nic się nie przejmujcie. ja sam byłem na podstawie, a z rozszerzonej geo miałem 90%, a byłoby spokojnie więcej gdyby nie durnowate błędy.
29-08-2012 13:53
martag1410 Offline
Przedszkolak

(29-08-2012 13:53)hańcza_jeziorak_gopło napisał(a):  witam wszystkich przyszłorocznych maturzystów! Smile jako że egzamin dojrzałości mam już za sobą, mogę Wam z czystym sumieniem polecić kilka książek Wink
podstawą mojej nauki były dwa podręczniki z PWNu (do fizycznej i społ-ekon., pomarańczowy i czerwony), uzupełnieniem Vademecum Operonu 2012. oprócz tego przerobiłem wszystkie zadania z niebieskiego zbioru PWN i zbioru wyd. Omega Pawła Kozioła (również niebieska okładka). do tego oczywiście różne arkusze maturalne z lat ubiegłych. korzystałem z atlasu Nowej Ery "ŚWIAT Polska" (zielona okładka). pomocny okazał się również podręcznik do geo fizycznej, który będzie obowiązywał od tego roku na nową podstawę programową, a którego "prototyp" dostałem od swojej nauczycielki Smile ta książka to "oblicza geografii" wyd. Nowa Era i jej główną zaletą jest to, że zawiera sporo ciekawych rysunków.
jeśli do tej pory mieliście geo na podstawie, nic się nie przejmujcie. ja sam byłem na podstawie, a z rozszerzonej geo miałem 90%, a byłoby spokojnie więcej gdyby nie durnowate błędy.

łoł, gratuluję. Smile Genialny wynik i to z R Smile A jaki kierunek wybrałeś? Smile
29-08-2012 22:19
hańcza_jeziorak_gopło Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 74
(29-08-2012 22:19)martag1410 napisał(a):  łoł, gratuluję. Smile Genialny wynik i to z R Smile A jaki kierunek wybrałeś? Smile
dzięki Wink idę na inżynierię naftową i gazowniczą na AGH. życzę powodzenia na maturze :]
31-08-2012 17:25
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!