Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwój GeoZone.pl
Autor Wiadomość
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 236
Reputacja: 8
RE: Rozwój GeoZone.pl
I jak tam idzie praca nad modernizacją portalu? Snaakee, żyjesz jeszcze?

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
22-08-2009 18:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 691
Reputacja: 5
Cześć, żyję, żyję Wink. Nieobecność w pełni usprawiedliwiona wakacyjną pracą i dodatkowymi zajęciami. Jeżeli chodzi o nową wersję GeoZone, to ok. 80% treści przeniesiona została już do nowej platformy, większość starych funkcjonalności działa, z niektórych zrezygnowaliśmy (np. system oceny artykułów).

Teraz trwają prace nad nową szatą graficzną. Jeszcze nie są rozwinięte w takim stopniu, aby Wam je pokazać, ale wkrótce to się zmieni.

Mam nadzieję, że do połowy września wszystko będzie już gotowe, a być może do początku września uda nam się zamieścić w sieci wersję testową Smile.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
23-08-2009 09:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
Chętnie zostaniemy (beta) testerami Big Grin
23-08-2009 10:46
pl65 Offline
Student

Ilość postów: 281
czekamy na wersję beta ale z chęcią mogę poznać wersję alfa Tongue

Pozdrawiam, Przemek
lisnet.info | Fotoblog
29-08-2009 21:16
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Gollum Offline
Licealista

Ilość postów: 193
Reputacja: 3
alfa czy beta, to mniej ważne. Mi się nie podoba mała liczba działów. Gdyby nie fakt, że uzytkowników konkurencyjnergo forum (geografia.fora) można policzyć na palcach, to zarejestrowałbym się tam.
Dział dla uczących się i handlujących są u nas rozbudowane, ale ci, co nie szukają nowego atlasu czy nie chcą dyskutować o sprawach nie pedagogicznych, zbyt dużego pola do popisu nie mają.
17-10-2009 10:10
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 691
Dla każdego coś miłego Wink.

O tym, jakie działy są na forum, decydują użytkownicy. U nas widać, jakie działy się rozwijają - Olimpiada geograficzna, Pomoc i ewentualnie studia. Bo też grupa docelowa to uczniowie szukający pomocy z geografii lub rozwijający swoje zainteresowania geograficzne.

Jeżeli pojawi się potrzeba stworzenia nowego działu, bo jakiś temat jest szczególnie dyskutowany i zasługuje na to, z pewnością sprawę przedyskutujemy.

To forum jest dla Was, więc jeśli potrzebujecie czegoś, piszcie o tym. Po to jest dział Sugestii i pytań stworzony Smile

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
17-10-2009 14:26
Gollum Offline
Licealista

No to coś wymyslę i podrzucę pod dyskusję
To juz podrzucam
To co nazywa się "geografia", geografią nie jest, lecz dydaktyką geografii. A że dydaktyka brzmi według mnie kretyńsko, to trzeba inną nazwę wymyslić.
W tym dziale widziałbym też konkursy - chyba że byłyby częścia każdego z działów. Można tu podejrzeć, jak to robią na forum Innych Obliczy Historii (http://www.ioh.pl), gdzie się też udzielam. Tam konkursy są w każdym dziale. A dział ciekawe miejsca jest bardziej geograficznym niż historycznym. Choć z drugiej strony najpierw wypadałoby poszerzyć krąg użytkowników, aby konkursy żyły. A warto by żyły, bo one nakręcają dyskusję. Dziś np. ktoś rzucił pytanie o skład i dowódcę III Korpusu na Malajach w 1941 roku - w ciągu pięciu minut padły bodaj trzy prawidłowe odpowiedzi - iles osób rzuciło się do szukania odpowiedzi w tym samym czasie.
To, co sie nazywa "wokół geografii" jest geografią. I tu można dac taki dział, a poddziały: Polska, Europa, reszta świata, oceanografia, geologia, meteorologia, przyroda, turystyka.
A pozostałe działy mogą zostać
Co Wy na to?
17-10-2009 15:32
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 092
Piszę na historycy.org jeszcze, tam konkursy są w zabawach historycznych. Ładnie to wychodzi przy kilkuset aktywnych użytkownikach. U nas jest tak, że jest w miarę stały szkielet: piszących i czytaczy, lecz gros tych 90kilku tysięcy to martwe dusze. Turystyka ma już swój dział (sam o niego prosiłem Smile ) Poza tym pójdziemy w plagiat "geografia.fora". Póki co jednak wyodrębniłbym dwa nowe poddziały: meteorologię i geologię, one by się najszybciej umocniły i wrosły w forum

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
17-10-2009 21:54
Gollum Offline
Licealista

Nie będzie plagiatu; geologia czy Polska nie są terminami zarezerwowanymi przez konkurencję. Plagiat natomiast może być, gdy będzie identyczny układ, działy i poddziały; było coś takiego, tylko nie pamiętam, czy na herpetologicznym, kryptozoologicznym, czy leśnym. Konkurencja wprowadziła identyczny układ i musiała zmienić

A poza tym, to z konkurencji nikt nie wpadnie na to, że to plagiat. Zajrzałem tam; a nuż działają tam zawodowcy, stąd tak nieliczne ślady działalności. I się załamałem. U nas zdarzają się kretyńskie pytania, ale to co tam się dzieje to woła o pomstę do nieba. Pytania typu do jakiego mocarstwa należały kiedyś m. in. Argentyna i Pakistan, czy jaki ciekawy obiekt jest w Mechowie, to jedne z inteligentniejszych.
18-10-2009 12:52
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 092
Gollumie, prośba, edytuj, nie post pod postem Smile. Wiem doskonale co to plagiat Wink, akurat się też o tym już uczyłem. Chodzi mi czy mamy kopiować z młodszej konkurencji, wszystko. Lepsze jest wrogiem dobrego. A co do kretyńskich pytań, cena postępu... W Podróżach i turystyce, można zrobić podział na Polskę, Świat, osprzęt...

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 18-10-2009 16:30 przez luca. Edit Reason: )
18-10-2009 16:29
Gollum Offline
Licealista

Nie będzie to kopiowanie z młodszej konkurencji, tylko według podziałów w szeroko pojętej geografii.
I jeszcze jedna sprawa; mówiąc szczerze obecna grafika niespecjalnie mi odpowiada, by nie rzec, że nie odpowiada mi w ogóle. Jest zbyt krzykliwa i kontrastowa. Może dlatego, że przyzwyczaiłem się do forów o stonowanej kolorystyce.
18-10-2009 20:07
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!