Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rozwój GeoZone.pl
Autor Wiadomość
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 703
Reputacja: 5
Rozwój GeoZone.pl
Witam.
Pracujemy nad rozwojem GeoZone.pl. W naszym zamyśle chcemy, żeby serwis stał się bardziej wiarygodny. Dlatego chcemy podzielić go na dwa wyraźne działy - stricte geograficzny i turystyczny/popularno-naukowy.

W dziale turystycznym/popularno-naukowym znajdą się artykuły wynikające z zamiłowań każdego geografa - relacje z podróży, fotogalerie, ciekawostki geograficzne itp. Roboczo nazwaliśmy ten dział "GeoTroter". Co sądzicie na ten temat? Czy ktoś chciałby wziąć udział tworzeniu tego serwisu poprzez nadesłanie swojego tekstu/zdjęć?

Jaka forma byłaby najlepsza - czy w ramach GeoZone, czy też kliknięcie w dział GeoTroter odsyłałoby do innego serwisu. Czy Administrator zamieszczałby wszystkie materialy, czy chcielibyście na zasadach web 2.0 po zalogowaniu zamieszczac swoje prace samodzielnie.

Będę wdzięczny za wypowiedzi publiczne lub tez zgłoszenie swoich uwag poprzez e-mail/pw

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
21-07-2008 12:42
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19

Hehe, ja mogę Wam przesłać zdjęcia, których nie wykorzystam w pracy na Olimpiadę (takie tam jaskinie, skałki....) Nie wiem czy się to Wam przyda, ale też nie wiem dokładnie czego oczekujecie. Ale to dopiero jak wybiorę zdjęcia do pracy, po wakacjach.
21-07-2008 19:44
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Jeżeli potrafisz zidentyfikować prawidłowo obiekty - np. jaskinia krasowa, to z pewnoscia przydadza sie do słowniczka geograficznego.

pozdrawiam,
21-07-2008 22:31
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
carenza Offline
nadużywająca diabła tasmańskiego

Ilość postów: 2 444
Reputacja: 10

bardziej cieszyłby mnie rozwój portalu na kierunkowany na tylko jego pierwotne przeznaczenie. widziałabym tu coś w rodzaju multimedialnego podręcznika i gromadzenie informacji czysto geograficznych.

najpierw wprowadzić podział na dwie podstrony: fizyczną i gospodarczą, a dopiero potem zrobić działy z m. in. klimatologią, geomorfologią, geologią, geo rolnictwa, geo przemysłową, transportu i między tym wsadzić tą turystykę. i w działach tych należałoby umieścić konkretne teksty, opracowania, odpowiednie tabele, szkice i schematy i może nawet zdjęcia - np. ktoś czyta o rodzajach chmur i może je od razu zobaczyć.

o turystyce (podróże, zdjęcia) są (i będą też nowe, inne) odrębne portale przeznaczone od początku dla tego. jeżeli zajmiecie się teraz rozbudową w tą stronę to nadal w polskim Internecie nie będzie strony tratującej i wyczerpującej zagadnienia geografii jako nauki.
a jeśli dobrze zrozumiałam to taka była idea początkowa?

odrębny dział stanowiłaby nadal olimpiada oraz szkoła (matura, testy, arkusze egzaminacyjne, książki i słownik geogr.)

być może z czasem, jeśli dział turystyczny byłby naprawdę mocno rozbudowany w stosunku do innych warto byłoby go oddzielić pozostawiając na Geozone jednak to co jest z niego bardziej treściwe ("podręcznikowe") a w Geotroterze wylądowałby np opis zamku z Baranowa Sandomierskiego itp.

odnośnie Getrotera
sceptycznie patrzę w stronę kolejnego portalu turystycznego. widziałabym tu zdecydowanie jakąś oryginalną formułę prezentowania treści, np. mapę (podobną jak z GoogleEarth, jakaś we fleshu czy coś), z której by się wybierało kontynent, potem państwo i dopiero na koniec konkretne miejsce.
Tworzenie portalu turystycznego jest dość sporym wyzwaniem. Trzeba przecież zebrać na tyle różnorodnych informacji - z różnych miejsc żeby było ciekawie i było na prawdę co pooglądać. portal turystyczny w którym jest jeden tekst o USA, dwa o Francji, jeden o Anglii i czternaście o Lubelszczyźnie nie prezentuje się zbyt imponująco.
warto przemyśleć jeszcze i zdecydować, czy będzie to faktycznie ogólnoświatowa turystyka, czy zawęzić się powiedzmy (aż) do Europy.

[Obrazek: wistpanomwj3.jpg]
"Cóż tam ten tłum dostrzega
Trwający w zachwyceniu
Coś mówi - spróbuj z nimi
Coś mówi - zostań w cieniu."
30-07-2008 12:51
qmate Offline
Student

Zgadzam się z Tobą Carenza, ale to chyba musi być strasznie pracochłonne, teksty, zdjęcia to jeszcze jeszcze, ale rysunki i szkice? No wyobraź Sobie teraz narysowanie na komputerze np. lodowca albo nie wiem... rysunku przedstawiającego teorię tektoniki... Ciekaw jestem, jak to rozwiążecie, ale życzę powodzenia!
30-07-2008 20:44
carenza Offline

pewnie że trudne do wykonania. ale portali turystycznych w których są luźne artykuliki jest już od gromu. lepiej przecierać nowe szlaki uzupełniając lukę w stronach.

Trwający w zachwyceniu
30-07-2008 20:57
Creative Offline
Licealista

Ilość postów: 138
Reputacja: 0

popieram popieram, zresztą pracą można się podzielić, a np. rysunki nie muszą przecież wszystkie być oryginalne można to i owo zaczerpnąć na gotowo Smile

[Obrazek: 1a3d9de171d634404ab49f6e733575c17.1.gif]
30-07-2008 21:51
snaakee Offline
Administrator

Ok. Dzięki za dotychczasowe opinie. Widzę, że moje poglądy są zbieżne z Twoimi Carenza. Generalnie zależy mi na profesjonalnych materiałach w GeoZone od strony geograficznej. I na tym się skupimy.

Co do GeoTrotera, to mamy koncepcję, w kierunku której powinien się rozwijać ten serwis, ale wymaga on tak dużo materiałów, że na razie zostanie odłożony na boczny tor.

Natomiast mam do osób studiujących geografię i kierunki pośrednie prośbę o podesłanie materiałów, które Waszym zdaniem warte są zamieszczenia w portalu. Przy okazji jeszcze raz dziękuję za materiały nadesłane do tej pory.

pozdrawiam,
30-07-2008 22:22
qmate Offline
Student

a czy zostanie zmieniona oprawa graficzna strony? Bo obecna, z całym szacunkiem, jest bardzo przeciętna. A może warto zaktualizować też forum do phpbb 3 ?
30-07-2008 22:57
snaakee Offline
Administrator

Co do skryptu forum - pytanie do Nowakera.

Co do grafiki strony - będzie zmieniona, ale najpierw zostanie napisany nowy skrypt serwisu. Zmianę layoutu przewidujemy w perspektywie półrocznej.

pozdrawiam,
30-07-2008 23:28
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196
Reputacja: 8

Zgadzam się z tym, co napisała Carenza. Lepiej jest udoskonalać GeoZone pod względem, nazwijmy to, merytoryczno-dydaktycznym Big Grin Elementy turystyczne pozostawmy na naszym forum (co i tak robimy) i innym portalom...

A sam postaram się w końcu nadesłać obiecane mapki konturowe...być może już wkrótce, bo w końcu będę miał teraz chwilę wolnego czasu Smile

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
06-08-2008 00:23
Nowaker Offline
Administrator

Ilość postów: 253

qmate napisał(a):A może warto zaktualizować też forum do phpbb 3 ?

Nieszczęsne phpBB zostanie zastąpione przez MyBB.

Pozdrawiam,
Nowaker
Portal geograficzny GeoZone - geografia

08-09-2008 21:42
carenza Offline

Nowaker napisał(a):
qmate napisał(a):A może warto zaktualizować też forum do phpbb 3 ?

Nieszczęsne phpBB zostanie zastąpione przez MyBB.
\

i dzięki temu nie będzie ucinać nam tekstu w SB ??

Trwający w zachwyceniu
08-09-2008 22:32
arrturro Offline
SM Don Arrturro

Ilość postów: 2 196
Reputacja: 8

Czytając powyższe posty, przypomniałem sobie, co miałem zrobić już miesiąc temu... :roll: ach ta skleroza...postaram się poprawić, ale nie wiem kiedy...

http://centruminicjatyw.org
http://olimpiadageograficzna.edu.pl
08-09-2008 22:37
carenza Offline

arrturro napisał(a):A sam postaram się w końcu nadesłać obiecane mapki konturowe...być może już wkrótce, bo w końcu będę miał teraz chwilę wolnego czasu Smile

trata tam... ! Tongue

@nowaker odświeżył temat jakimś bppphem, tak żebyśmy nie zrozumieli o co chodzi, ale główną aluzją było przypomnienie Twojego postu Tongue dobrze kombinujesz, @arr Smile

Trwający w zachwyceniu
08-09-2008 23:47
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!