Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Sprawdzona metoda nauki języków
Autor Wiadomość
boczek952 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Sprawdzona metoda nauki języków
Witam poszukuję kursu z języka angielskiego lub też jakiejś ciekawej sprawdzonej metody po której widać efekty . Bym był bardzo wdzięczny za pomoc. Potrzebuję podszkolić się w języku niemieckim
31-05-2013 16:17
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Piotrq10 Offline
Licealista

Ilość postów: 119
RE: Sprawdzona metoda nauki języków
Nie mam ogromnego doświadczenia w nauczaniu języków obcych, ale jakieś mam Wink. Nie ma jednej sprawdzonej metody nauki języków obcych. Każdy z nas jest na swój sposób wyjątkowy i każdy ma swoje sposoby na naukę języka obcego.

Jest jedna uniwersalna metoda, która przeważnie działa - stawianie sobie celów. W przypadku języków obcych takimi celami mogą być certyfikaty. Poszukaj na http://www.goethe.de/lrn/prj/pba/bes/plindex.htm takiego poziomu, do którego dążysz.

Co do materiałów, to pomoc znajdziesz na forach typu niemiecki.ang.pl. Ze swojej strony mogę polecić wszelkiego rodzaju podcasty, lektury uproszczone, filmiki na yt. Z biegiem czasu można się próbować z artykułami w gazetach, pełnymi wersjami książek czy filmami.
31-05-2013 18:01
lipaaa Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 21
moim zdaniem najlepiej wykupić lekcje u prywatnego korepetytora, ona zwróci uwagę na to jakie popełniamy błędy i szybko nas ich oduczy
09-07-2013 15:35
Xamir Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Ja również uważam, że powinieneś znaleźć korepetytora i intensywnie się zacząć z nim uczyć. Nawet przychodząc na lekcje codziennie, jeśli właśnie zależy Ci na intensywności.

To najlepsze kolektory słoneczne wrocław - nie ma to tamto :)
15-07-2013 01:05
rurek Offline
Uczeń

Ilość postów: 40
Ja muszę też zacząć uczyć się języków obcych, w pracy często mam tak że muszę posługiwać się językiem obcym nawet przy pracy w dokumentach, teraz korzystam z http://www.stopka-tlumacz.pl oni robią to zawodowo, mam nadzieję że po szkoleniach mój poziom skoczy znacznie w góręWink
15-10-2013 10:43
iConrad2249 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
najlepsze sa chyba nauki typu face to face choc mozna probowac jesli ktos jest juz na jakims poziomie szkolic sie uczac z filmów anglojezycznych czy innych z napisami
16-10-2013 18:53
MankaPat Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
tak jak wyżej, najlepsza metoda to na żywioł Tongue znaleźć speakera i rozmawiać ile się da
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 16-10-2013 19:56 przez MankaPat. Edit Reason: )
16-10-2013 19:56
robin20
Unregistered

Podobnie jak użytkownicy wyżej jestem zdania, że najlepszą metodą nauki są indywidualne lekcje z korepetytorem, ja swego czasu korzystałem z oferty YouCanspeakenglish z Warszawy. Tu masz ich stronkę: http://youcanspeakenglish.pl
16-10-2013 20:51
Zacytuj ten post w odpowiedzi
Moniss278 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Najlepiej to pobyć w danym kraju, a jeśli nie ma możłwiości to systematyczne zajęcia i oglądanie filmów Smile
18-10-2013 18:14
robin20
Unregistered

Ja też swego czasu dużo oglądałem filmów z napisami + słuchanie muzyki Smile Samo wchodzi do głowy Wink
21-10-2013 08:25
Zacytuj ten post w odpowiedzi
oeg Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 13
Ja ostatnio intensywnie uczę się hiszpańskiego. Słownictwo dobrze przyswajam wykorzystując te fiszki http://www.skapiec.pl/site/cat/1056/comp/710421
22-10-2013 12:14
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
mansorn Offline
Nieobecny

Ja bardzo często słucham czegoś np. po angielsku. To naprawdę pomaga.
27-10-2013 11:16
Meridiksia Offline
Nieobecny

Sprawdzona przeze mnie metoda to oglądanie filmów w języku, którego chciałam się nauczyć. Czytanie i oczywiście duuużo powtórek. Nauka alfabetu i podstawowych słówek.
28-10-2013 16:53
lipaaa Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 21
(15-10-2013 10:43)rurek napisał(a):  Ja muszę też zacząć uczyć się języków obcych, w pracy często mam tak że muszę posługiwać się językiem obcym nawet przy pracy w dokumentach, teraz korzystam z stopka-tlumacz.pl oni robią to zawodowo, mam nadzieję że po szkoleniach mój poziom skoczy znacznie w góręWink

Ja mam podobną sytuację, bo nawet jak przetłumaczę jakiś dokument to potrzebna jest korekta native speakera i znajduje on u mnie masę błędów. Mam wrażenie, że nigdy nie nauczę się angielskiego perfekcyjnie. Po prostu nikt jeszcze dobrej metody dla mnie nie wymyślił.
28-10-2013 18:01
oeg Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 13
Ja najefektywniej uczę się języka z prywatnym korepetytorem. Poza zajeciami z nim dodatkowo przyswajam słownictwo wykorzystując fiszki.
30-10-2013 14:36
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!