Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
strefa czasowa
Autor Wiadomość
dziadzius4 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
strefa czasowa
witam forumowiczów,zarejestrowałem się na tym forum bo postanowiłem ukończyć szkołe średnią,nie jestem już młody i zapomniałem dużo rzeczy.
mam pracę domową
Oblicz która godzina jest w poszczególnych miastach,jeżeli w iławie 20 stopni-E jest godzina 13.20
1.Chicago
2.Sydney
3.Ułan Bator
4.Durban [RPA]
5.Rio de Janeiro
byłbym bardzo wdzięczny
20-09-2015 15:28
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
snaakee Offline
Administrator

Ilość postów: 1 691
Reputacja: 5
RE: strefa czasowa
Witaj, podpowiem metodę rozwiązania.
Z zadania wynika, że masz podać czas słoneczny dla tych miast. Najpierw sprawdzasz, jaka jest długość geograficzna danego miasta.

Załóżmy, że miasto A ma długość geograficzną 10 stopni-E. Obliczamy wtedy różnicę długości geograficznej między Iławą a miastem A w stopniach:
20 st. E - 10 st. E = 10 stopni E
każdy stopień różnicy 4 minuty. Więc różnica czasu wyniesie 10 st. * 4 min./st. = 40 minut.
Ponieważ A jest na zachód od Ilawy, to godzina jest tam wcześniejsza, więc różnicę czasu odejmujemy. W A jest 13.20 - 40 minut = 12:40.

Pamiętaj, że jeżeli punkt jest położony na zachodniej półkuli (np. Chicago), to wtedy długości geograficzne do siebie dodajemy, żeby wyliczyć różnicę w stopniach.

Gdybyś miał jakieś pytania, pisz śmiało.

pozdrawiam,
GeoZone.pl - serwis geograficzny
21-09-2015 07:23
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: