Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 1 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Stypendia/przywileje dla laureatów/finalistów
Autor Wiadomość
river91 Offline
Uczeń

Ilość postów: 37
Reputacja: 0
Stypendia/przywileje dla laureatów/finalistów
Proponuję, aby wpisywać w tym temacie przywileje przysługujące laureatom i finalistom, gdyż zerknięcie w ten topic będzie łatwiejsze niż sprawdzanie strony każdej uczejni w Polsce i wczytywanie się tam w rekrutację ;]

Wiadomo, że przysługuje
a) 100% z matury
b) laureat daje indeks na geografię wszędzie w kraju (poprawcie mnie jak się mylę)

ALE także laureaci są zwolnieni z płatności za studia w Akademii L Koźmińskiego (~4200zł/semestr; od II sem należy mieć jakąśtam średnia).
Myślę, że warto wrzucać tu takie fakty, ja przystępując do 3 etapu miałem motywację jedynie "prestiżową" , bo na geo nie idę a inne uczelnie nie rozróżniają finalisty/laureata. Przynajmniej tak myślałem ;] a 4 tys piechotą nie chodzi... Big Grin Jeśli choć jedna osoba z forum zarobi na tym jakąś kasę, to warto zakładać ten temat Smile

Btw, wiecie może o możliwościach stypendialnych powiązanych w jakikolwiek sposób z olimpiadą?

-Jak bardzo twój nauczyciel wpłynął na twój sukces?
-Sam nie wiem. Trochę na pewno. Słyszałeś może o teorii chaosu? ;p
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 15-01-2010 22:42 przez river91. Edit Reason: )
15-01-2010 22:42
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
RE: Stypendia/przywileje dla laureatów/finalistów
Z tego co mi wiadomo Poznań funduje stypendia dla laureatów i finalistów olimpiad. W liście jaki dostałam swego czasu pisali o stypendiach nawet do 1800zł. Oczywiście jest tu "do" Wink ale dla studenta każdy grosz się liczy. Jak to wygląda w praktyce i jak będzie w tym roku niestety nie wiem.

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
15-01-2010 23:45
TomX Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 70
Na AGH w Krakowie za bycie laureatem lub finalistą przysługuje wolny wstęp na wszystkie wydziały, na które można się rekrutować z maturą z geografii. Ja jestem na inżynierii środowiska, no moim wydziale (GGiOŚ) mogłem też wybrać górnictwo i geologię, geofizykę, ochronę środowiska, turystykę i rekreacje czy informatykę stosowanąSmile Nie wiem jakie jeszcze wydziały przyjmują za samą olimpiadę, ale na pewno jeszcze sporo kierunków pod to podchodzi.

Dodatkowo, dzięki temu że przy obliczaniu tzw. wskaźnika rekrutacji brany był pod uwagę język obcy + 4 razy wynik matury z wybranego przedmiotu (dzięki olimpiadzie - 100%) zdobyłem jeden z najwyższych wskaźników rekrutacji. I dzięki temu, oraz unijnemu programowi "kierunki zamawiane" dostaje teraz 1000 pln stypendium miesięcznieSmile

A jeszcze w czasach liceum nasz dyrektor wybłagał u prezydenta miasta jakieś symboliczne jednorazowe stypendia dla finalistów i laureatów.

tak więc WARTO się postaraćSmile
Właśnie, zapomniałem o PoznaniuSmile Po zdaniu matury dostałem od nich list z urzędu miasta kuszący wolnym wstępem na Uniwersytet Adama Mickiewicza i wysokim stypendium. Chyba im zależało na młodych umysłach, skoro słali takie listy do Chorzowa to pewnie i do reszty finalistów z całej Polski.

Czyli naprawdę WARTO startować w naszej olimpiadzieSmile

Wspin jest ważniejszy!
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 28-01-2010 15:41 przez TomX. Edit Reason: )
28-01-2010 15:36
basiuunia Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 58
Sama jestem z Poznania i niestety za olimpiadę geograficzną możesz "co najwyżej" dostać jednorazowe stypendium np. w wysokości 1000zł, a takie co miesięczne to raczej tyczą się olimpiad matematycznych, fizycznych, czyli takich powiedzmy to związanych z kierunkami technicznymi. A UAM i wydział nauk geograficznych i geologicznych nie funduje żadnych stypendiów za to, że jesteś finalistą olimpiady geograficznej (laueratów na 99% też to się tyczy). Sama tutaj studiuje i mam finalistę i niestety UAM w żaden sposób mnie z tego tytuły nie dofinansowywał. Ale startować w olimpiadzie na pewno opłaca się, bo to przecież inwestycja w samego siebie Smile

[Obrazek: banner_fora.jpg]
28-01-2010 18:04
lordvimes Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 53
W Warszawie laureat zapewnia 2000 złotych. Do tego jeszcze nagroda marszałka - chyba 2800 za laureata.
30-01-2010 15:43
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!