Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
szkoly olimpijskie a o. geograficzna
Autor Wiadomość
bober725 Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
szkoly olimpijskie a o. geograficzna
Hej, jestem ciekawy waszej opinii na temat szkol olimpijskich , np. glosnej w ostatnich dniach Akademii Olimpijskiej, o ktorej mozna znalezc informacje tutaj: http://www.aolimp.pl

Co o tym myslicie?
05-05-2010 21:36
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
viola110 Offline
Student

Ilość postów: 305
RE: szkoly olimpijskie a o. geograficzna
1. drogo a bez żadnych gwarancji sukcesu
2. kurs kończy się we wrześniu 2011 więc raczej dla tych co w I klasie , zdążą wziąć udział w III klasie
3. na razie mimo zapewnień "wysoko wykwalifikowanej kadry", na któreś stronie jest kwestionariusz zgłoszeń dla nauczycieli co sugeruje że kadra jeszcze nie skompletowana
4. Grupa to grupa i nie ważne czy 8 czy 20 osobowa, nie do końca daje możliwość indywidualnego przygotowania

PS. Mój wrodzony krytycyzm a może raczej krytykantyzm zawsze coś znajdzie Smile więc może się czepiam ...

Pozdrawiam, viola110
05-05-2010 22:13
tommy91 Offline
Licealista

Ilość postów: 103
jak dla mnie dziwne trochę... po co tworzyć jakieś specjalistyczne szkoły olimpijskie, wówczas olimpiady stracą swój urok, gdy startować będzie w nich "elita" zaślepiona tylko osiągnięciem sukcesu, liczy się pasja do geografii, a jeśli się ją ma to nie potrzeba chodzić do żadnych olimpijskich akademii Smile byc moze nie mam racji ale takie mam zdanie Tongue

"góry moje, wierchy moje otwórzcie swe ramiona"
05-05-2010 22:40
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
Dokładnie, olimpiada powinna być dla zainteresowanych geografią, a nie dla zainteresowanych byciem laureatem.
A co do samej akademii, moim zdaniem (mogę się mylić), umiejętności tam zbierane mogą bardzo encyklopedyczne. Umiejętności praktyczne trzeba po prostu ćwiczyć, ćwiczyć i jeszcze raz ćwiczyć. A logicznego myślenia (vide zadania z III etapu) nauczyć po prostu się nie da. Poza tym poziom może być niezwykle zróżnicowany (umówmy się, sami geniusze na to nie przyjdą).
Oczywiście na ten kurs "połakomi" się wielu uczniów, ale nie wiem czy to dobra inwestycja (za te pieniądze można kupić pół tira książek, podręczników itd.).

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
06-05-2010 01:20
erno1993 Offline
Licealista

Ilość postów: 100
ja osobiście wolałbym mieć indywidualny tok nauczania z przedmiotu(można to uzyskać nieodpłatnie tylko trzeba mieć już osiągnięcia i w dodatku się nachodzić), ale i bez takich bajerów można zostać laureatem bądź finalistą niekiedy nawet przygotowując się niezbyt długo. Liczy się pasja poznawcza jej nie wytrenujesz ćwicząc nawet całą dobę.

I tylko jedno może unicestwić marzenie - strach przed porażką.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 06-05-2010 20:41 przez erno1993. Edit Reason: )
06-05-2010 20:40
dani3131 Offline
Doktor

ITN to naprawdę świetna sprawa. Big Grin

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
07-05-2010 00:17
anilana Offline
Student

Ilość postów: 624
Reputacja: 16
Indywidualny tok wystarczy (super sprawa tylko trudna do załatwienia) albo fajny nauczyciel który zechce nawet bez tego przygotować ucznia "po godzinach". To naprawdę możliwe Smile

Pozdrawiam, Anula
07-05-2010 10:39
krzychow Offline
Licealista

Ilość postów: 126
Reputacja: 2
A wiecie co ja o tym mysle?? Pierwsza rzecz..ten co to napisal, to ich reklama, a nie zatroskany i zainteresowany forumowicz (to jego jedyny wpis), a druga rzecz..z tym kursem jest jak z prostytutka Smile Nie potrafie sobie znalezc kobiety, to place za to komus Smile Naprawde duzo wieksza satysfakcje da jednak pasja, wlasna praca, zaangazowanie Smile A jak ktos bedzie mial problemy z przygotowaniami, prosze sie do mnie zglosic, chetnie pomoge, za darmo!! Smile Od pazdziernika jestem dostepny w Warszawie Big Grin

"Czasem lepiej być głupim i nic nie mówić, niż odezwać się i rozwiać wszelkie wątpliwości"
13-05-2010 19:44
viola110 Offline
Student

Ilość postów: 305
Masz rację krzychow autor tematu zadawał takie pytanie na kilku innych forach między innymi dotyczącej olimpiady matematycznej.

Pozdrawiam, viola110
24-06-2010 18:16
dani3131 Offline
Doktor

...i informatycznej

26-06-2010 15:56
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!