Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Wspinaczka
Autor Wiadomość
noe_83 Offline
prof. zw. dr hab. inż. GeoForum

Ilość postów: 1 077
Reputacja: 8
Wspinaczka
Mam takie pytanie do Drogich forumowiczow Big Grin
Czy ktos z Was wybiera sie w dlugi majowy weekend (dla mnie rozpocznie sie on 1 i potrwa do 6 wink )w skaly na Jure lol

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
14-04-2007 21:49
Odwiedź stronę użytkownika Znajdź wszystkie posty użytkownika
Leon Offline
Licealista

Ilość postów: 102
Reputacja: 0

gdyby nie matura to bym byl...

Sport to zdrowie. Zawodostwo to kalectwo.
15-04-2007 22:38
Znajdź wszystkie posty użytkownika
noe_83 Offline

RE: Wspinaczka
odświeżam wątek....ponieważ poszukuje "stałego" partnera (bądź też partnerki Wink ) na weekendowe wyjazdy w skały. Rejon jaki mnie interesuje to Jura (wapień), później może Hejszowina...
Generalnie tylko prowadzę drogi, więc dobrze by było, żeby ten ktoś też preferował taki styl wspinaczki...

"Nic nie przyniesie większej korzyści ludzkiemu zdrowiu oraz nie zwiększy szans na przetrwanie życia na Ziemi w tak dużym stopniu, jak ewolucja w kierunku diety wegetariańskiej."

Albert Einstein
09-05-2009 16:40
tchorzyk Offline
Licealista

Ilość postów: 142
Ja jestem zainteresowany ale bym był poczatkujący i nie wiem moze czerwiec/lipiec okolice Częstochowy. Znalazłem pare "firm" co oferuje sprzet i nauke wspinaczki na jurze,jak ty zaczynałes?
25-05-2009 15:11
noe_83 Offline

na początek zrobiłem kurs "prowadzenia" na ściance, później kurs na własnej w skałach... ale ten drugi kurs szczerze odradzam Smile szkoda kasy...

jeśli jesteś zainteresowany wspinaczką sportową, służę pomocą zarówno w sprawach teoretycznych jak i praktycznych Smile szpeju też trochę posiadam Wink

jeśli okolice Częstochowy, to polecam skały w okolicy Olsztyna (10 km od Częstochowy) są tam drogi i łatwe, i trochę trudniejsze... Big Grin

ale, szczerze, pierw muszę się obronić (jakoś w czerwcu Wink )... ale później możemy się wybrać na jakiś weekend Smile

Albert Einstein
25-05-2009 21:23
luca Offline
Nie wiadomo za bardzo co tu robi...

Ilość postów: 2 092
Reputacja: 5
Noe, a buty nie do wspinaczki, a do pochodzenia po powiedzmy Tatrach mógłbyś polecić (z obrazkiem najlepiej Wink). Chodzi mi nie do zabawy z czekanem i rakami, ale taki żeby się w miarę nie ślizgać w lecie.

[Obrazek: 17ac737c128460c1.gif]
25-05-2009 21:41
noe_83 Offline

w zasadzie każdy but na vibramie...

Nie jestem Ci w stanie zarekomendować jakiegoś szczególnego modelu Smile

Ja do podchodzenia (pod ściany wspinaczkowe) i chodzenia po Tatrach używam zamiennie 2 modeli:
Distance firmy Asolo
Buldering The North Face
przyczym ten pierwszy (dodam że topowy Tongue ) model, to już "staroć", dlatego ciężko o rozmiarówkę devil (jak bym znalazł swój rozmiar, na pewno bym sobie druga parę kupił...), drugi, bardziej sztywny a wręcz hardcorowy.
Dodam, że te butu NIE są stworzone do łażenia po wysokich górach, bo niedoświadczeni turyści mogą sobie poskręcać kostki... (i zarazem narazić TOPR na koszta związane z akcją ratunkową... Wink ) Poza tym, Buldering jest doskonałym butem miejskim, jak również do biegania.

Pewnie nie pomogłem... Wink

Na poważnie - idź do sklepu turystycznego (który istnienie najlepiej do nastu lat, odradzam GoSport'y. InterSport'y i inne tego typu marketówki) i powiedz chłopakom/dziewczętom/obsłudze co w tych butach będziesz zamierzał robić, gdzie chodzić, jakieś widełki cenowe, a na pewno Ci fachowo doradzą,..

ps. wiem, że teraz w HiMountain są wyprzedaże butów. Choćby firmy Garmont...

Albert Einstein
26-05-2009 06:59
tchorzyk Offline
Licealista

Ilość postów: 142
Wiem na Zamku w Olsztynie k.Czewy juz byłem kilka razy interesujace miejsce owiane róznymi legendami.Tylko ja jako poczatkujący narazie nie chce kupować butów (mozna bez tego sie obejść narazie?) Na wszelkie skałki mam daleko Sad wiec nie często bym mial okazje,ale z racji posiadania sporej ilości rodziny w Czestochowie zamierzam cos zdziałac,przezyc nową przygode
26-05-2009 16:49
noe_83 Offline

co do butów do wspinu - na początek nienajgorszym rozwiązaniem są... korkotrampki z obciętymi korkami na czubku Smile (warunek konieczny - korkery muszą mieć całe czubki oblane gumą, takie jeszcze powiedzmy późnokomunistyczne Wink ); koszta takowych to około 30 Pln...
co do miejsca wspinu - Olsztyn oferuje nam drogi zarówno łatwe jak i trudne, w cieniu (lesie) jak i na patelni (słońcu) więc jest to całkiem przyjemne miejsce na spędzenie czasu... (i wspinu... Wink )

Albert Einstein
26-05-2009 21:27
Zuza_nna Offline
Nieobecny

Ilość postów: 5
Ja na razie wspinam się na sztucznych ściankach Smile Nie wiem czy się odważę kiedykolwiek wyjść na prawdziwą skałę.. ? Trochę się boję, ale podobno świat do odważnych należy....! Big Grin
02-10-2009 11:32
Mayka Offline
Nieobecny

Ilość postów: 8
kiedyś niestety miałam nie miła przygodę,i od tamtej pory nie odważyłam się wrócić na skałki,chociaż strasznie mi tego brakuje.

Cukrzyca - dużo informacji.
21-01-2013 19:27
aniakater Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 57
U mnie na razie skończyło się tylko na ściankach. Lubię wspinaczkę, aczkolwiek zbyt mocno się boję, żeby spróbować na skałkach swoich sił.
21-11-2014 20:09
alean Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 12
Mnie nawet zwykła ścianka przeraża, a co dopiero skałki. Podoba mi się ten sport i słyszałam, że dobrze robi na plecy, ale jakoś brak mi odwagi.
04-12-2014 21:59
aniakater Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 57
W tym roku postanowiłam spróbować swoich sił w wspinaczce górskiej - mamy zamiar udać się ze znajomymi na dłuższą wyprawę, ale obiecali mi, że wybiorą trasę dla początkujących. Póki co muszę zakupić namiot oraz puchowe śpiwory z summit-asolo.pl, ponieważ moje obecna są w tragicznym stanie. No i oczywiście intensywnie chodzę na ściankę, żeby się dobrze przygotować.
14-01-2015 07:35
frun Offline
Nieobecny

Ilość postów: 7
planuję zacząć w tym miesiącu
16-01-2015 13:17
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: