Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 5 Głosów - 5 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
XXXIX Olimpiada Geograficzna
Autor Wiadomość
FoxA Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
RE: XXXIX Olimpiada Geograficzna
Nie wiecie może czy temat A musi być realizowany w województwie w jakim się mieszka?? bo jest tam napisane że można w regionie w którym spędza się wakacje , nie jest to też tak dokładnie sprecyzowane;/ pomoże ktoś ??
11-07-2012 18:47
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
aannk Offline
Nieobecny

Ilość postów: 4
Nie musi być w tym województwie, w którym mieszkasz Smile
11-07-2012 20:10
ela16e Offline
Student

Ilość postów: 397
hej Smile
mam pytanie do tematu c- gdzie można znaleźć info o statystycznej polskiej rodzinie??
12-07-2012 21:27
ela16e Offline
Student

Ilość postów: 397
Jest tu ktoś? Smile

O jakim obiekcie mozna pisac w temacie pierwszym??
15-07-2012 20:11
Luq Offline
Licealista

Ilość postów: 126
Też mnie to zastanawia, jak zdefiniować obiekt geologiczny?
Znalazłem taką mapkę z obiektami właśnie, myślę że może właśnie o coś takiego chodzić. I wybieram sobie dwa położone obok siebie.
http://www.ing.pan.pl/muzeum/6obiek_pl-en.htm

Małopolska
21-07-2012 00:10
bjjF Offline
Nieobecny

Ilość postów: 2
Cześć. Chciałabym studiować geodezję na PG. W tym roku piszę maturę. Patrzyłam na stornie PG jak przeliczane są wyniki matur, ale wolałabym zapytać się kogoś kto się w tym bardziej oreintuje. Czy mam szanse dostać się z maturą ang- pods, ger-roz, mat-pods (przy dobrze zdanej maturze oczywiscie ).

---------------------------

Soldes Sac Longchamps
26-07-2012 04:10
Emilianov Offline
Przedszkolak

Ilość postów: 15
(26-07-2012 04:10)bjjF napisał(a):  Cześć. Chciałabym studiować geodezję na PG. W tym roku piszę maturę. Patrzyłam na stornie PG jak przeliczane są wyniki matur, ale wolałabym zapytać się kogoś kto się w tym bardziej oreintuje. Czy mam szanse dostać się z maturą ang- pods, ger-roz, mat-pods (przy dobrze zdanej maturze oczywiscie ).

---------------------------

Soldes Sac Longchamps

Próg wynosił 94/120 pkt. Jednak...
W roku akademickim 2012/2013 forma rekrutacji to konkurs świadectw z przedmiotów:
- do wyboru (100 punktów): matematyki, fizyki i astronomii, lub informatyki,
- oraz języka polskiego (10 punktów), języka obcego (10 punktów).
Od roku akademickiego 2012/2013 w konkursie świadectw nie jest brana pod uwagę geografia.

Na przyszłość odsyłam do odpowiedniego działu...
PS Było 32 kandydatów na miejsce.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 26-07-2012 09:24 przez Emilianov. Edit Reason: N/A)
26-07-2012 09:22
Malwina95753 Offline
Nieobecny

Kto zaczyna pisać pracę? Smile Jaki wybraliście temat? Ja A Smile
04-08-2012 15:41
anynka13 Offline
Licealista

Ilość postów: 182
Na razie zabieram się do szukania informacji Wink Ja wybrałam temat D, u mnie nie ma nic ciekawego pod względem geologicznym

Uśmiechnij się - jutro możesz nie mieć zębów! :D
06-08-2012 14:15
czerwcowy Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Słuchajcie. Zamierzam zrobić temat B. Wytyczne mówią:

Cytat:1. Wybierz gospodarstwo rolne położone w(...)

Upatrzyłem sobie kwaterę w mojej miejscowości. Jest ono dobrze zlokalizowane. Są tam pokoje gościnne, jest tam lokal, wyrób produktów regionalnych i parę innych atrakcji, wystrój ludowy. Jest też sad jakiś ogród z krzakami wokół domu. Czy "bohaterem" pracy musi być gospodarstwo agroturystyczne posiadające ziemię?

na OGa się uczyć!
08-08-2012 21:56
Loduwaaa Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
"Ustawa o ubezpieczeniu społecznym rolników, uznaje w art. 6 pkt 4 za gospodarstwo rolne
kaŜde gospodarstwo słuŜące prowadzeniu działalności rolniczej, to znaczy produkcji
roślinnej lub zwierzęcej, w tym produkcji ogrodniczej, sadowniczej, pszczelarskiej, rybnej
i leśnej. W art. 1 ust. 2 ustawy z dnia 15 listopada 1984 r. o podatku rolnym (tekst jednolity
Dz. U. z 2006 r. Nr 136, poz. 969) za gospodarstwo rolne dla celów podatku rolnego uwaŜa
się obszar uŜytków rolnych, gruntów pod stawami oraz sklasyfikowanych w ewidencji
gruntów i budynków jako uŜytki rolne, gruntów pod zabudowaniami związanymi
z prowadzeniem tego gospodarstwa o łącznej powierzchni przekraczającej 1 ha."
31-08-2012 14:25
Simon93 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 81
Mam do sprzedania różnego rodzaju materiały do Olimpiady Geograficznej - książki (Adamantan, Skrzypczaki, PWN, Operon, Świat w liczbach 2011), ćwiczeniówki, atlasy (Nowa Era, Demart), zeszyty z notatkami (ok.10), własne opracowania komputerowe. Jest tego sporo dlatego może nie będę się rozpisywał. Ceny do negocjacji, więcej informacji na pw, bądź e-mailem Wink Pozdrawiam!
31-08-2012 18:19
Malwina95753 Offline
Nieobecny

Czy w pracy można zamieszczać definicje pochodzące z różnych źródeł? W sensie przytaczać je? Czy trzeba pisać wszystko własnymi słowami?
11-09-2012 16:00
ana... Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 96
tak jeśli pod spodem dodasz indeks i napiszesz z jakiej to książki tak samo jak w bibliografii. Ja rok temu tak robiłam. w regulaminie jest napisane tak :
"Przypisy. W razie powoływania się w pracy na sformułowania innych autorów należy ująć cytaty w cudzysłów i opatrzyć je na końcu odsyłaczami w postaci cyfr arabskich, gwiazdek lub innych znaków. Na dole strony (pod linią oddzielającą tekst od przypisów) podać należy notkę bibliograficzną i stronę, na której znajduje się cytowany fragment tekstu. Przypisy można również umieszczać na oddzielnej stronie na końcu pracy. Przypis wskazujący wykorzystanie w pisanej pracy fragmentu istniejącej publikacji powinien mieć układ jak w poniższym przykładzie:
14
Flis J.: Wstęp do geografii fizycznej. Warszawa 1988 WSiP, s.171.
Zapis taki stosujemy powołując się pierwszy raz na daną publikację. Powołując się na pracę już znajdującą się w przypisach i w bezpośrednim sąsiedztwie zapisujemy: Tamże, s.152."
11-09-2012 17:20
Pemek94 Offline
Gimnazjalista

Ilość postów: 53
Mam do Was pytanie, pisze pracę na temat C i tak się zastanawiam bo wziąłem dane z rocznika statystycznego GUSu ale dopiero teraz wpadłem na to, że są tu dane statystycznych kobiet i mężczyzn itd. ale przecież nie każdy mężczyzna czy kobieta ma założoną rodzinę prawda? A nie ma w tym roczniku kryteriów podziału pt. stan cywilny czy ilość posiadanych dzieci. Myślicie, że jeśli wezmę pod uwagę po prostu dane dot. mężczyzn i kobiet to będzie zaliczone? Mówiąc w skrócie: w tej pracy chodzi o statystyczną polską rodzinę a nie o statystycznego Polaka czy Polkę bo to jest różnica, tyle że z rocznika GUSu nie można dokładnie stworzyć modelu statystycznej polskiej rodziny. Jak uważacie?
13-09-2012 23:01
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!