Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Wątek zamknięty 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zadanie Hydrogeologia,proszę o pomoc!!
Autor Wiadomość
Bartczak Offline
Nieobecny

Ilość postów: 3
Reputacja: 0
Zadanie Hydrogeologia,proszę o pomoc!!
Witam,dostałem zadanie z hydrogeologi,polega ono na sprawdzeniu jak będą płynąć wody itp,ale nie w tym rzecz,generalnie wiem jak wykonać to zadanie,poza jedną rzeczą...na mapce jest 6 punktów,mam ustalić ich wysokosci/rzędne,coś takiego,generalnie są tam jakieś linie i rózne wysokosci i za pomocą tych lini mam ustalić wysokości/rzędne danych 6 punktów z dokładnością do 1m,nie mam zielonego pojęcia jak to wykonać,bardzo bym prosił Was o pomoc! link do mapki: http://imageshack.us/photo/my-images/31/wz32.jpg/
12-12-2013 17:05
Znajdź wszystkie posty użytkownika
qmate Offline
Student

Ilość postów: 625
Reputacja: 19
RE: Zadanie Hydrogeologia,proszę o pomoc!!
link nie działa
12-12-2013 23:01
Bartczak Offline
Nieobecny

Mi działa i moim znajomym? hmm jeszcze raz: http://img31.imageshack.us/img31/5210/wz32.jpg bardzo prosze o pomoc!!!
13-12-2013 01:31
qmate Offline
Student

Masz na tej mapie dwa punkty wysokościowe: 177,4 oraz 157,8 m n.p.m. Teraz trzeba dokładnie prześledzić poziomice, aby określić cięcie poziomicowe. Prawdopodobnie będzie ono tu wynosiło 1,25 metra, ale trzeba to dokładnie sprawdzić licząc poziomica po poziomicy między tymi dwoma punktami. No a potem poziomica po poziomicy można określić wysokości innych punktów.
13-12-2013 23:58
Bartczak Offline
Nieobecny

No tyle wiem,że to jest 1.25 ta linia przerywana,a co 5 m jest linia ciągła, ale poza tym jakoś cienko mi idzie wyliczenie tego,mógłbyś mi wyliczyć lewy górny punkt? to po tym jakoś rozkminię co i jak i jakoś do tego dojdę...muszę zrobić te ćwiczenie jak najszybciej,bo będę miał problem z zaliczeniem,wszystko wiem co i jak poza tymi własnie punktami,z góry dziękuje i pozdrawiam serdecznie.
(Ten post był ostatnio modyfikowany: 14-12-2013 19:56 przez Bartczak. Edit Reason: )
14-12-2013 19:55
qmate Offline
Student

Zadanie to jest niełatwe z powodu złej jakości tej mapy.

Wg mnie ten punkt ma wysokość 178,75 m n.p.m. Ta pogrubiona poziomica ma najprawdopodobniej wysokość 175, mam tylko trudność ze stwierdzeniem, czy przez ten punkt przechodzi trzecia czy czwarta z kolei poziomica licząc od tej pogrubionej. Zakładam też, że punkt ten leży wyżej niż poziomica 175, ponieważ od wschodu ku zachodowi teren wznosi się i mało prawdopodobne, aby na zachód od poziomicy 175 zaczął spadać. Jednak bez wyraźnie widocznych wskaźników spadku trudno mi coś więcej powiedzieć. Chcę więc wyraźnie stwierdzić, że absolutnie nie jestem pewien odpowiedzi.
14-12-2013 22:45
Wątek zamknięty 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!