Pokaż nowe posty | Oznacz wszystkie jako przeczytane | Szukaj
Odpowiedz 

Ocena wątku:
  • 0 Głosów - 0 Średnio
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Zamki na Loarą
Autor Wiadomość
Kaktusia Offline
Doktor

Ilość postów: 792
Reputacja: 21
Zamki na Loarą
Może zwiedzał ktoś zamki nad Loarą i ma jakieś ciekawe spostrzeżenia, miejsca szczególnie warte uwagi? Nie koniecznie o same zamki mi chodzi. Noclegi mam w Blois i czasu nie szczególnie dużo, a podróżowanie wyłącznie publicznymi środkami transportu...

"Idź swoją drogą, a ludzie niech mówią, co chcą."
>Dante Alighieri<
15-07-2013 19:21
Znajdź wszystkie posty użytkownika Zacytuj ten post w odpowiedzi
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
RE: Zamki na Loarą
Ze swojej strony mogę tylko polecić Zamek w Chaumont.

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
16-07-2013 11:11
Kaktusia Offline
Doktor

Tylko? Tongue A reszta do niczego? Tongue

>Dante Alighieri<
20-07-2013 12:22
dani3131 Offline
Doktor

Ilość postów: 780
Reputacja: 3
Nieeeee. Po prostu tylko tam miałem okazję spędzić dłuższą chwilę. Parę tylko widziałem z oddali.

“What is honor compared to a woman's love? What is duty against the feel of a newborn son in your arms . . . or the memory of a brother's smile? Wind and words. Wind and words. We are only human, and the gods have fashioned us for love. That is our great glory, and our great tragedy.”
22-07-2013 01:50
Kaktusia Offline
Doktor

Gdyby kogoś podobne pytanie nurtowało to krótka relacja:
1. Zamek w Blois - całkiem przyjemny, szału nie ma, ale jemu zawdzięczam fascynację jeżozwierzem <3
2. Zamek w Villandry - i zamek i ogrody warte polecenia, ogrody są nieziemskie naprawdę i z perspektywy zamkowych okien i też do pospacerowania, niestety byłyśmy w porze kiedy słynne dynie dopiero rosły Sad
3. Zamek Azay de Rideau - tak, niektórzy potrafią nie znaleźć zamku a nawet pojechać gdzie indziej (bo uwaga, z Tours jeździ autobus który ma przystanek Azay de Rideau ale jest hen hen od zamku..... w jakiejś dzielnicy mieszkaniowej Big Grin także jedyna droga transportem publiczym to pociąg! nam już czasy zabrakło)
4. Zamek Chamount (zwany bezą Tongue) - piękny i również polecam, plus spacer po ogrodach na który nam trochę czasu zabrakło.
5. Zamek w Chenonceaux - mój ulubiony chyba!!! zamek w środku i położenie na rzeką! trzeba zobaczyć koniecznie
6. Zamek w Amboise - jest tu grób Leonarda da Vinci Wink poza tym zameczek całkiem przyjemny, plus całkiem fajny "ogrodek" i piękne widoki na panoramę miasteczka i Loarę (w ogóle miasteczko samo jest bardzo fajne)
7. Zamek Clos Luce i ogrody Leonadra da Vinci - żałujemy trochę, bo wejście płatne a szału nie ma, w ogrodach mnóstwo ludzi krzystających z eksponatów (bo można sobie np. pokręcić, popływać), jak ktoś lubi takie zabawy albo jest z dziećmi, spoko, ale za tę cenę to uważamy że przepłaciłyśmy Tongue
8. Zamek Chambord - darmowe wejście dla studentów <3 największy i przepiękny naprawdę!!!! do odwiedzenia koniecznie
9. Zamek Cheverny - też warto zobaczyć, ładny zamek i kawałek ogródka Wink

Z innych informacji, bilety studenckie ze zniżką chyba były wszędzie, pociągi dość drogie, na Chambord i Cheverny najlepiej z Blois wybrać się takim autobusem który robi kółko i objeżdża wcześniej wspomniane zamki, a do tego jest dość tani Wink

>Dante Alighieri<
10-10-2013 22:59
igorrr Offline
Uczeń

Ilość postów: 28
Reputacja: 0
sa przepikne na pewno warto!
03-12-2013 22:50
czarnoziem Offline
Nieobecny

Ilość postów: 1
Reputacja: 0
Ja widziałem trzy z wymienionych przez Kaktusia i naprawdę rewelacja. Sama dolina jest piękna szczególnie teraz wiosną Smile
22-03-2015 17:36
Odpowiedz 

Otrzymałeś odpowiedź na swoje pytanie? Nie zapomnij podziękować :). Wystaw ocenę w gwiazdkach!

Skocz do: